RDR2'den sonra The Witcher 3 çok kötü gelmeye başladı

RDR2'nin sadece ilk bölümünü oynarsanız öyle gelir zaten. En az bi' 10 saat oynanmalı. Oyunu tam oynamayan birçok kişi sizin gibi düşünüyor, hatta RDR2'yi ilk oynadığımda püff bu ne bee deyip kapatmıştım oyunu. Sonradan saatlerce oynadıktan sonra en sevdiğim oyun oldu. At sürme simülasyonundan ibaret olmadığını anladım.

Oyunu 200 saat oynadım, 3 te 1'i at sürerek geçmiştir. RDR2 at sürme oyunudur.

Bir oyunu oynadıktan sonra diğerinin kötü gelmesi sizin oyun kültürünüzle alakalı. Daha çeşitli oyunlar oynayın. Arkham Knight oynadıktan sonra Arkham Asylum kötü gelmedi bana örneğin. Veya aynı şekilde Witcher 1'i de 70 saat oynadım zevkle.

Hocam Witcher evrenine 3 ile başlarsan bu sorun olabilir çünkü Geralt'ın 8 kitaplık bir serüveni var sonra Witcher 1 son kitaptan 5 yıl sonrasını anlatıyor Witcher 2, 1'in devamı ondan sonra Witcher 3'e girerseniz sıkılmazsınız çünkü Geralt'ı çok iyi tanıyosunuz hikayede kopukluk yok

Arkadaşlar beni bilen bilir, RDR2 aşığıyım ben. Oyunu defalarca kez bitirdim. Bugün hesabımda olmasına rağmen hiç girmediğim Witcher'a girmeye karar verdim. Ama oyun acayip derecede kötü geldi, neden böyle oldu bilmiyorum. At sürme tarzı bile RDR2'den sonra acayip kötü ve garip geldi. Oyunda 20 dakika zar zor durdum. Acaba Witcher 3 zaten kötü bir oyun mu yoksa RDR2'ye alıştığım için mi bana kötü geldi?

İlk oyuna girdiğimde ben de 20 dk dayanabilmiştim ama daha sonra devam ettiğimde oyun sarmaya başladı. Bir süre sonra da farklı farklı görevler olduğu için sürükleyici bir hal aldı ama tabii herkesin zevki aynı değil. RDR2 bitirdikten sonra oynamıştım. Zamanla o at sürüşü ve savaş mekaniklerine alışıyorsun ne yazık ki çok da gelişmiş değil mekanikler. Hikaye bakımından kendi fikrimce bayağı güzel bir oyundur.

Witcher ile RDR'nin kıyaslanması Witcher'ın ne kadar üst düzey olduğunu gösteriyor aslında. En dev oyun firmalarından birinin yıllarca binlerce çalışanla yaptığı bir oyunla ondan 3 sene önce çıkmış, yaptıkları ilk büyük oyunu yapan, bütçesi Rockstar'ın çeyreği kadar bile olmayan bir oyun karşılaştırılması bile büyük bir şey. Witcher müthiş bir RPG ve aksiyonu çok iyi şekilde birleştiren bir oyun. RPG aksiyon oyunlarında genelde olaylar yazıyla anlatılır ama Witcher bunu çok iyi kırarak Baldurs Gate 3'ün de önünü açtı belki de. Witcher'ın tek ve önemli eksisi aksiyonu pek de yeterli değil. Çıktığı dönemde iyi sayılabilirdi ama şu anda göze batıyor.

RDR 2 direk at sürme oyunu denilecek bir oyun değil. Ama oyunun çeyreği belki de yarısı at sürmekle geçiyor. Oyunu ço kbeğenen birisi olarak bu da kabul edilmeli.

Arkadaşlar beni bilen bilir, RDR2 aşığıyım ben. Oyunu defalarca kez bitirdim. Bugün hesabımda olmasına rağmen hiç girmediğim Witcher'a girmeye karar verdim. Ama oyun acayip derecede kötü geldi, neden böyle oldu bilmiyorum. At sürme tarzı bile RDR2'den sonra acayip kötü ve garip geldi. Oyunda 20 dakika zar zor durdum. Acaba Witcher 3 zaten kötü bir oyun mu yoksa RDR2'ye alıştığım için mi bana kötü geldi?
Witcher RDR2'nin yanından bile geçemez. Kötü gelmesi normal.

Oyunu 200 saat oynadım, 3'te 1'i at sürerek geçmiştir. RDR2 at sürme oyunudur.

Bir oyunu oynadıktan sonra diğerinin kötü gelmesi sizin oyun kültürünüzle alakalı. Daha çeşitli oyunlar oynayın. Arkham Knight oynadıktan sonra Arkham asylum kötü gelmedi bana örneğin. Veya aynı şekilde Witcher 1'i de 70 saat oynadım zevkle.

Witcher 1'i 70 saat oynayabiliyorsan her şeyi oynarsın zaten :)

Yeni konular

Geri
Yukarı