RDR2'nin %40'ını geçtikten sonra anlık takılmalar oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

thesuatt

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar, oyunun %40'ını yarıda bıraktıktan sonra öyle bir takılmalar donmalar oldu ki oyun zevkini yere serdi resmen. Sistemim kötü olsa eyvallah ama %40'ına kadar Ultra'da bal kaymak gibi oynadım. Çözümü var mıdır? Aklıma gelecek her şeyi denedim ama nafile, bilgisayardan oynuyorum bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selamlar, oyunun %40'ını yarıda bıraktıktan sonra öyle bir takılmalar donmalar oldu ki oyun zevkini yere serdi resmen. Sistemim kötü olsa eyvallah ama %40'ına kadar Ultra'da bal kaymak gibi oynadım. Çözümü var mıdır? Aklıma gelecek her şeyi denedim ama nafile, bilgisayardan oynuyorum bu arada.

Save dosyalarını kaydettiği için olabilir mi?

Öncelikle sisteminizi ve oyun oynarken msi afterburner veya farklı bir yazılımla sistem değerlerini kontrol ederek SS'lerini atarbilirseniz yardımcı olmaya çalışırım.
Sonradan Ekleme: Oyunda Strawberry gibi yerlerde optimizasyon sorunu var. FPS çok düştüğü için şiddetli kasma hissedebilirsiniz.
RDR2 KASMA.jpg
  • Bu kasma her zaman mı oluyor yoksa belli bölgelerde mi oluyor?
  • V-Sync ve Triple buffering gibi ayarlar açık mı?
  • Directx12 / Vulkan hangisini kullanıyorsunuz?
Çözüm yolları;
  • Başlat "sağ tıkla > Ayarlar > Sistem > Monitör > Grafik Ayarları > Masaüstü Uygulaması > Gözat > RDR2.exe ve PlayRDR2.exe dosyasını ayrı ayrı ekleyip "Yüksek Performans" seçeneğiyle kaydedin.
  • RDR2.exe ve PlayRDR2.exe dosyalarını Sağ tıklayıp > Özellikler > Uyumluluk > "Tam Ekran İyileştirmelerini Devre Dışı Bırak"
  • Güç ayarlarını "Yüksek Performans" yapın.
  • Yerel Disk C'ye sağ tıklayın > Özellikle > Diski temizle > İndirilenler hariç hepsini seçin > Sistem Dosyalarını Temizle seçin > aynı şekil İndirililenler seçili olmasın > Tamam'ı seçin işlemin bitmesini bekleyin.
Donanım bilgisini ve oyun sırasında sistemin kullanım ve sıcaklık değerlerine bakarak farklı çözümler de deneyebiliriz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı