RDR2'yi 2K Ultra ayarlarda sorunsuz oynayıp GTA V'de sorun yaşamak

İşletim sistemi
Windows 11

leaonur

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
XFX AMD RADEON RX 6700
Ryzen 5 5600
Apacer Panther DDR4 3200mhz 16gb ram
Kingston 1tb ssd
MSI B450M-A PRO MAX
Meslek
Öğrenci
RDR 2'yi 2K Ultra ayarlarda 0 kasma ile oynuyorum ama GTA 5'i Full ayarlarda oynayınca bazen kasma oluyor ve drop yiyorum bunun sebebi nedir?

Aynı sorundan muzdaribim GTA 5'i bildim bileli drop yemeden oynayamadım çözen olursa beni de bilgilendirsin lütfen.

Bir ara şöyle düzeltmiştim, NVIDIA GeForce Experience'tan GTA 5'i optimize etmiştim ve oyun 60 FPS olmasına rağmen gözüme 240Hz gibi geliyordu bir kere bile drop yememiştim. Deneyebilirsiniz [Lakin sadece 1 kere işe yaradı bu durum bende. (bilgisayar değiştim)]

GTA 5 de fark ettiğim sorunlar.

Misal fullscreen de olacak oyun daha iyi performans veriyor borderless biraz sorunlu gibi.
V-Sync kapalı olacak.
Mouse output ise Windows olacak. RAW veya Direct değil zaten bunlar anormal lag yapıyor.

GTA 5 de fark ettiğim sorunlar.

Misal fullscreen de olacak oyun daha iyi performans veriyor borderless biraz sorunlu gibi.
V-Sync kapalı olacak.
Mouse output ise Windows olacak. RAW veya Direct değil zaten bunlar anormal lag yapıyor.

V-Sync nasıl kapalı olacak onu açınca daha az drop yiyorum ben.

FPS 100 sabitleyin. Tek çözüm yolu bu.

Araştırdım bulamadım. Nasıl yapacağım.

Aynı sorundan muzdaribim GTA 5'i bildim bileli drop yemeden oynayamadım çözen olursa beni de bilgilendirsin lütfen.

Bir ara şöyle düzeltmiştim, NVIDIA GeForce Experience'tan GTA 5'i optimize etmiştim ve oyun 60 FPS olmasına rağmen gözüme 240Hz gibi geliyordu bir kere bile drop yememiştim. Deneyebilirsiniz [Lakin sadece 1 kere işe yaradı bu durum bende. (bilgisayar değiştim)]

AMD de yapılır mı bu?

165Hz yerine 100Hz yapasam sabit 100 FPS mi alacağım? Bunu mu yapayım yoksa şimdi gordum MSI Afterburner uygulamasından mı FPS sabitleyeyim?

Ben öyle yapıyorum sabit 100 FPS normalde 200'e kadar çıkıyor.

Geri
Yukarı