RE 2 Remake tavsiyeleri

Dyflinn

Hectopat
Yer
Sandalye
Daha fazla  
Merhabalar.

Genelde oyunu çözemediğim ve birazcık korktuğum Resident Evil serisine başlamak istiyorum. Bugün re 2 satın aldım ve sizlerden yardım istiyorum. Dinlediğim birkaç videoya göre gerekmedikçe mermi harcamamız gerekiyormuş. Envanter boşluğu konusunda sıkıntı çeker miyim? Her eşyayı almama gerek var mı? Oyunda aşırı hikayenin bir önemi var mı? İngilizcem ortadır, yeter mi?

@Alfred Lafonde

Merhabalar.

Genelde oyunu çözemediğim ve birazcık korktuğum Resident Evil serisine başlamak istiyorum. Bugün re 2 satın aldım ve sizlerden yardım istiyorum.
Merhaba.

Bu oyunda çok korkmazsınız merak etmeyin :) Oyunun odak noktası aksiyon, gerilim.

Dinlediğim birkaç videoya göre gerekmedikçe mermi harcamamız gerekiyormuş.
Kesinlikle haklılar. Gereksiz yere mermi harcama. Ayrıca bıçak var, onu da kullanabilirsin.

Envanter boşluğu konusunda sıkıntı çeker miyim? Her eşyayı almama gerek var mı?
Evet. Oyunda "eşya kutusu" denen şey var.

item-box.png

Gereken eşyaları almak zorundasınız. Özellikle üzerinde "anahtar eşya" yazanları.

İngilizcem ortadır, yeter mi?
Bunun hakkında pek bir bilgim yok. Ben Türkçe yama kurup oynuyorum. Gerçi siz oyunu nereden oynayacaksınız? Eğer PC üzerinden oynayacaksanız Türkçe yama tavsiye ederim. Yoksa zor olabilir.

Merhaba.

Bu oyunda çok korkmazsınız merak etmeyin :) Oyunun odak noktası aksiyon, gerilim.

Kesinlikle haklılar. Gereksiz yere mermi harcama. Ayrıca bıçak var, onu da kullanabilirsin.

Evet. Oyunda "eşya kutusu" denen şey var.

Gereken eşyaları almak zorundasınız. Özellikle üzerinde "anahtar eşya" yazanları.

Bunun hakkında pek bir bilgim yok. Ben Türkçe yama kurup oynuyorum. Gerçi siz oyunu nereden oynayacaksınız? Eğer PC üzerinden oynayacaksanız Türkçe yama tavsiye ederim. Yoksa zor olabilir.
Türkçe yama indirdim menü İngilizce ama oyuna bir girdim altyazılar İngilizce. Türkçe yamayı tekrar kuracağım şimdi.
MR X ne olacak? Adam çam yarması yanından geçmeye kalkışsan dar bir yerde pekmezini akıtır. 😀

Son düzenleme:
Öncelikle keyifli oyunlar dilerim, oyun genel olarak klasik Resident Evil oyunlarından olduğu için gerilimin yanında en önemli endişe kaynaklarından birisi de mermi sıkıntısı ve envanter boyutu. Tabi oyunun ilerleyişine etki eden en önemli şey bulmacalar ve halledilmesi gereken görevler, bir yandan kovalamaca yaparken bir yandan bunları takip etmek ister istemez oynayış sırasında bir anlık kesinti yapabilir ama zamanla atmosfere alışacaksınız, zaten oyun aynı mekanda geçtiği için kendini kolay kolay tekrar etmeyen bir yapısı var. Özetle kendinizi çok sıkmayın oyunda aşırı jumpscareler yok fazla miktarda ama düşman çeşitliliği açısından zorlayıcı olduğu için dikkatli olmakta yarar var. Bu arada şu ipucunu vermeden geçmeyeyim: Zombilerin bacağına sıkıp bacaklarını kopartırsanız sizi takip edemezler yine de yanından geçmeyin bacağınızı ısırabilirler dikkatli olun :). Tekrardan keyifli oyunlar dilerim, merminize kuvvet :D.

Öncelikle keyifli oyunlar dilerim, oyun genel olarak klasik Resident Evil oyunlarından olduğu için gerilimin yanında en önemli endişe kaynaklarından birisi de mermi sıkıntısı ve envanter boyutu. Tabi oyunun ilerleyişine etki eden en önemli şey bulmacalar ve halledilmesi gereken görevler, bir yandan kovalamaca yaparken bir yandan bunları takip etmek ister istemez oynayış sırasında bir anlık kesinti yapabilir ama zamanla atmosfere alışacaksınız, zaten oyun aynı mekanda geçtiği için kendini kolay kolay tekrar etmeyen bir yapısı var. Özetle kendinizi çok sıkmayın oyunda aşırı jumpscareler yok fazla miktarda ama düşman çeşitliliği açısından zorlayıcı olduğu için dikkatli olmakta yarar var. Bu arada şu ipucunu vermeden geçmeyeyim: Zombilerin bacağına sıkıp bacaklarını kopartırsanız sizi takip edemezler yine de yanından geçmeyin bacağınızı ısırabilirler dikkatli olun :). Tekrardan keyifli oyunlar dilerim, merminize kuvvet :D.
Daha demin oyunda haritayı kapatacağım diye bir anda mermi sıktı. Oyunun 1 dakikasında ona üzüldüm. Sonra geri save den aldım. 😀

RE 3 Remake oynarken sıyrılma tuşu vardı. Bunda da olması lazım ama nedense ben yapamadım. RE 3 te space tuşundaydı. Acaba bir süre sonra tutorial olarak mı öğretiyor?

Geri
Yukarı