Readyboost zararlı mı?

Old Man

Decapat
RAM arttırmak istiyorum bu yüzden readyboost kullanmayı düşünüyorum ama bir zararı var mı tehlikeli mi varsa nelerdir öğrenmek istiyorum. Aslında birkaç sorum var.

1) Zararlı mı?
2)Işe yarar mı?
3)Yaptıktan sonra flash belleği çekersem ne olur?
4)Belleğin içindekilere zarar gelir mi?
5)16 GB'lık bir flash belleğim var.
6) Nasıl kullanmamı(kaç GB RAM vermemi) önerirsiniz.

1) Zararlı değildir.
2) Kendim kullandım. Ama pek faydasını görmedim
3) Bilgisayar kapanmadan çekmemeni tavsiye ederim. Sistem sapıtır.
4) Belleğin boş olması daha iyi olur. Dolu bellekten performans alamayabilirsiniz.
5) Yeterlidir.
6) Bu cihazı ReadyBoost'a ata seçeneğini seçerseniz sistem kendine uygun belleği seçecektir. Manuel eklemek istiyorsanız 4 GB yeterlidir.

RAM arttırmak istiyorum bu yüzden readyboost kullanmayı düşünüyorum ama bir zararı var mı tehlikeli mi varsa nelerdir öğrenmek istiyorum. Aslında birkaç sorum var.

1) Zararlı mı?
2)ışe yarar mı?
3)Yaptıktan sonra flash belleği çekersem ne olur?
4)Belleğin içindekilere zarar gelir mi?
5)16 GB'lık bir flash belleğim var.
6) Nasıl kullanmamı(kaç GB RAM vermemi) önerirsiniz.

Zararlı değildir ama çok bir etkisini göremeyeceksinizdir.

1) Zararlı değildir.
2) Kendim kullandım. Ama pek faydasını görmedim.
3) Bilgisayar kapanmadan çekmemeni tavsiye ederim. Sistem sapıtır.
4) Belleğin boş olması daha iyi olur. Dolu bellekten performans alamayabilirsiniz.
5) Yeterlidir.
6) Bu cihazı Readyboost'a ata seçeneğini seçerseniz sistem kendine uygun belleği seçecektir. Manuel eklemek istiyorsanız 4 GB yeterlidir.

Bilgisayar kapanmadan derken zamanı gelip de kendi mi kapanacak yoksa.

Zararlı olsa niye öyle bir özellik olsun? Sisteminizi kontrol eder misiniz? Normalde varsayılan olarak bir miktar kullanılıyor diye hatırlıyorum ben.
Hocam ben bir kere sorduğumda sisteme zararlı demişlerdi. Sizin dediğiniz elle eklemek değil mi? Şu kendi sistemim 1344 MB kullanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı