Realme 7 Pro alınır mı?

Bütçe
3600

efeekaya

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar.

Biliyorsunuz daha önce de konu açmıştım. Açıkçası son olarak Realme 7 Pro'da karar kıldım diyebilirim. Fiyatı da biraz düşmesi vs. daha iyi oldu benim için. 3600'e başka seçenek bakıyorum. Fakat pek bir şey bulamıyorum. Telefonu günlük kullanım amacıyla kullanacağım için X3 Pro 8/256'yı eledim gibi duruyor. Çünkü ekran kalitesi, kamera, arayüz ve yazılımdan dolayı bana pek hitap etmediğini anladım. İçindeki SD 860 çok iyi fakat diğer özellikleri bu iyi yanını elimine ediyor gibi.

A52 alacaktım hem bütçemi aşıyor hem de kasa sorunları vs. çok gördüm. Daha yeni çıkan Mi 11 Lite var o da yeni çıktığı için fiyatını bence hak etmiyor. Başka da iyi bir seçenek kalmıyor zaten.

Realme 7 Pro'daki ekran kalitesi, şarj ve hızlı şarj özelliği, tasarımı ve arayüz-yazılım gibi özellikleri sebebiyle almama yakınlaştırıyor.

Benim için RAM, ekran kalitesi ve şarj daha çok önemliydi. Bunları Realme 7 Pro'da bulabildim. Dizi ve video çok izlediğim için bir avantaj sağlıyor. Şu anda da AMOLED ekranlı Oppo kullandığım için karanlık modda arayüz ve tema çok hoşuma gidiyor. Telefonun 60 Hz olması bana sıkıntı olmaz. NFC, Kızılötesi vs. olmaması da önemli değil. Kamerayı çok kullanan ve önem veren birisi olmadığım için beni tatmin edecek kadar iyi çeker diye düşünüyorum. RAM ve Depolama zaten gayet yeterli.

Söylediğim hususlar çerçevesinde Realme 7 Pro alınır mı ve uzun yıllar götürür mü?

@reddline @HaWlI KuLlANIcI @Shenzhenn @Aligatör

Merhabalar.

Biliyorsunuz daha önce de konu açmıştım. Açıkçası son olarak Realme 7 Pro'da karar kıldım diyebilirim. Fiyatı da biraz düşmesi vs. daha iyi oldu benim için. 3600'e başka seçenek bakıyorum. Fakat pek bir şey bulamıyorum. Telefonu günlük kullanım amacıyla kullanacağım için X3 Pro 8/256'yı eledim gibi duruyor. Çünkü ekran kalitesi, kamera, arayüz ve yazılımdan dolayı bana pek hitap etmediğini anladım. İçindeki SD 860 çok iyi fakat diğer özellikleri bu iyi yanını elimine ediyor gibi.

A52 alacaktım hem bütçemi aşıyor hem de kasa sorunları vs. çok gördüm. Daha yeni çıkan mi 11 Lite var o da yeni çıktığı için fiyatını bence hak etmiyor. Başka da iyi bir seçenek kalmıyor zaten.

Realme 7 Pro'daki ekran kalitesi, şarj ve hızlı şarj özelliği, tasarımı ve arayüz-yazılım gibi özellikleri sebebiyle almama yakınlaştırıyor.

Benim için RAM, ekran kalitesi ve şarj daha çok önemliydi. Bunları Realme 7 Pro'da bulabildim. Dizi ve video çok izlediğim için bir avantaj sağlıyor. Şu anda da AMOLED ekranlı Oppo kullandığım için karanlık modda arayüz ve tema çok hoşuma gidiyor. Telefonun 60 Hz olması bana sıkıntı olmaz. NFC, kızılötesi vs. olmaması da önemli değil. Kamerayı çok kullanan ve önem veren birisi olmadığım için beni tatmin edecek kadar iyi çeker diye düşünüyorum. RAM ve depolama zaten gayet yeterli.

Söylediğim hususlar çerçevesinde Realme 7 Pro alınır mı ve uzun yıllar götürür mü?

Hocam söylediklerinize bakılırsa R7 Pro sizin için iyi bir tercih olur.

X3 Pro'nun ekranı o kadar da kötü değil ancak AMOLED ekrandan geçmek sizin için kötü olur :D

Merhabalar.

A52 alacaktım hem bütçemi aşıyor hem de kasa sorunları vs. çok gördüm. Daha yeni çıkan mi 11 Lite var o da yeni çıktığı için fiyatını bence hak etmiyor. Başka da iyi bir seçenek kalmıyor zaten.

Benim için RAM, ekran kalitesi ve şarj daha çok önemliydi. Bunları Realme 7 Pro'da bulabildim. Dizi ve video çok izlediğim için bir avantaj sağlıyor. Şu anda da AMOLED ekranlı Oppo kullandığım için karanlık modda arayüz ve tema çok hoşuma gidiyor. Telefonun 60 Hz olması bana sıkıntı olmaz. NFC, kızılötesi vs. olmaması da önemli değil. Kamerayı çok kullanan ve önem veren birisi olmadığım için beni tatmin edecek kadar iyi çeker diye düşünüyorum. RAM ve depolama zaten gayet yeterli.

Bana göre eğer pubgm, codm, Genshin Impact gibi ağır oyunlar oynayıp üst düzey bir performans beklemeyecekseniz r 7 Pro sizin için son derece uygun (zaten R7 Pro oyunlarda son derece kuvvetli bir telefon e-spor gibi bir niyeti olan kişilere bile gayet yetecek bir telefon)

Hocam söylediklerinize bakılırsa R7 Pro sizin için iyi bir tercih olur.

X3 Pro'nun ekranı o kadar da kötü değil ancak AMOLED ekrandan geçmek sizin için kötü olur :D
Evet hocam AMOLED'i bir kere tattım mı bırakmak pek kolay olmuyor. Bir de hocam siz SD 720G yonga setinden memnun musunuz ? realmeUI + 720G , MIUI + 720G'den daha iyi olur diye tahmin ediyorum. Xiaomi'ye ROM atılırsa işler değişebilir belki.
Kılıf takınca hissetmiyorsunuz bile.
Kılıf takılsa bile sonuçta çok sorun yaşayan var ve bütçemi aşıyor.
Bana göre eğer pubgm, codm, Genshin Impact gibi ağır oyunlar oynayıp üst düzey bir performans beklemeyecekseniz r 7 Pro sizin için son derece uygun (zaten R7 Pro oyunlarda son derece kuvvetli bir telefon e-spor gibi bir niyeti olan kişilere bile gayet yetecek bir telefon)
Yazıda oyun oynamayacağımı belirtmiştim. Sadece video ve günlük kullanım işleri için alacağım. O yüzden performans , günlük kullanımda önemli oyunlarda pek değil.

Tam pek çekemedim istemiştiniz de aynadan çektim. Samsung M11 ile çekmeye çalıştım ama sensörü muhteşem olduğu için kamera bir odaklanmadı.
IMG_20210701_184235.jpg

Evet hocam AMOLED'i bir kere tattım mı bırakmak pek kolay olmuyor. Bir de hocam siz SD 720G yonga setinden memnun musunuz? Realmeuı + 720G, MIUI + 720G'den daha iyi olur diye tahmin ediyorum. Xiaomi'ye ROM atılırsa işler değişebilir belki.

Hocam 720G'den ben fazlasıyla memnunum.

Adreno 618 oyunlarda yeterli bir performans gösteriyor, yonga seti verimli ve sıcaklık değerleri gayet iyi.

Hocam 720G'den ben fazlasıyla memnunum.

Adreno 618 oyunlarda yeterli bir performans gösteriyor, yonga seti verimli ve sıcaklık değerleri gayet iyi.
Realme 7 PRO'yu alıyorum o zaman.
Tam pek çekemedim istemiştiniz de aynadan çektim. Samsung M11 ile çekmeye çalıştım ama sensörü muhteşem olduğu için kamera bir odaklanmadı. Eki Görüntüle 1092526
Uğraştığınız için teşekkür ederim hocam. Bugün alacağım büyük ihtimalle.

Geri
Yukarı