İnceleme Realme Buds T100

Merhabalar, birkaç gündür kullandığım ve memnun kaldığım Realme markasının T100 modeli TWS kulaklığı hakkındaki görüşlerimi belirtmek istedim. Daha önce kullandığım QCY T1 PRO model kulaklığın ses kalitesini beğenmediğim için birkaç yıldır TWS kulaklıklardan uzak duruyordum. Geçenlerde tekrar bir şans vermek istedim ve bu kulaklığı satın aldım. Günümüzde 500 TL gibi bir fiyata edinebiliyorsunuz.
Tabi ki bir kulaklık aldığınızda ilk beklentiniz ses kalitesidir genellikle. Bu kulaklığı aldığımda dürüst olmak gerekirse bu kadar iyi bir performans beklemiyordum. Almadan önce kullandığım KZ EDX PRO kablolu kulaklığı ile kıyasladığımda ciddi bir kalite farkı göremedim. Oldukça başarılı bir ses performansı var. EDX PRO'nun 300 TL civarında bir fiyatı olmasına ve kablolu bir kulaklık olmasına rağmen sesin pürüzsüzlüğü konusunda neredeyse hiçbir fark yok. Sadece T100'de biraz daha basslara ağırlık verilmiş. Çok yüksek seste dinleyince seste çok ufak patlamalar oluşsa da o kadar yüksek seste dinlemediğim ve zaten o seviyede dinlemenin kulağa zarar vereceğinden dolayı bir eksi olarak nitelendirebilir miyiz bilmiyorum.
Mikrofon kalitesi de genel olarak iyi diyebilirim. Telefonda birini aradığımda sesimin gayet iyi geldiğini söylediler. Bir gecikme vs. de yaşamadım.
Sanırım eleştiri olarak yapabileceğim tek şey telefonu pantolon cebime koyduğumda 20-30 dakikada bir bazen kesintiler olabilmesiydi. Şimdiye kadar 2 kere yaşadım. Ancak elimdeyken ya da montun cebindeyken herhangi bir kesinti yaşamadım.
Kutu içeriğinden kulaklık, yedek kulak silikonu ve kısa bir şarj kablosu çıkıyor. Type-C ile şarj oluyor.
Kulaklığın şarjı 1-2 saatlik kullanımda %10 kadar azalıyor. Kutununkininse gün içinde henüz %70 altına düştüğünü görmedim. Gayet yeterli buldum.
Malzeme kalitesi olarak da yeterli bir kalitesi var. Kötü bir plastik kullanılmamış.
Genel olarak gayet memnun kaldığım bir ürün olduğunu söyleyebilirim. Fiyatını hak ettiğini düşünüyorum. Kulaklık arayan arkadaşlar tercih edebilir.
IMG_20221219_162215.jpg
IMG_20221219_162143.jpg
IMG_20221219_162235.jpg
IMG_20221219_162251.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı