Realme GT2 vs GT2 Pro

Bütçe
13000

Aduialdir

Decapat
Daha fazla  
13000 TL bütçem var. POCO X5 Pro almayı düşünüyordum fakat bütçemi biraz aşıp Realme GT2 (12gb/256gb) almayı önerenler oldu. Biraz araştırdıktan sonra Realme GT2 Pro'nun birkaç ay önce oldukça makul bir fiyattan (13000) satıldığını fakat stokların çoktan bittiğini öğrendim. GT2 ve GT2 Pro arasındaki farkın ne kadar önemli olduğunu bilmiyorum, o farkı GT2 12gb/256gb alarak da ödeyebilirim.

Sahibinden tarzı sitelerde kutusu açılmadığı yazılan ya da 1 ay kullanıldıgı belirtilen Realme GT2 Pro ürünleri bulunmakta, fakat daha önce hiç 2.el telefon almadığım için emin olamadım, bilen birisine danışmak istedim.

Farklı modellere de açığım, pil ömrü+güncelleme+2022 ve sonrasında çıkmış olması+kamera kalitesi aradığım kıstaslar. Telefondan oyun oynayan biri değilim, bilgisayar ve konsol tercih ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
13000 TL bütçem var. POCO X5 Pro almayı düşünüyordum fakat bütçemi biraz aşıp Realme GT2 (12gb/256gb) almayı önerenler oldu. Biraz araştırdıktan sonra Realme GT2 Pro'nun birkaç ay önce oldukça makul bir fiyattan (13000) satıldığını fakat stokların çoktan bittiğini öğrendim. GT2 ve GT2 Pro arasındaki farkın ne kadar önemli olduğunu bilmiyorum, o farkı GT2 12gb/256gb alarak da ödeyebilirim.

Sahibinden tarzı sitelerde kutusu açılmadığı yazılan ya da 1 ay kullanıldıgı belirtilen Realme GT2 Pro ürünleri bulunmakta, fakat daha önce hiç 2.el telefon almadığım için emin olamadım, bilen birisine danışmak istedim.

Farklı modellere de açığım, pil ömrü+güncelleme+2022 ve sonrasında çıkmış olması+kamera kalitesi aradığım kıstaslar. Telefondan oyun oynayan biri değilim, bilgisayar ve konsol tercih ediyorum.
•Daha iyi bir SoC.
•Daha büyük ve daha iyi bir ekran.
•Daha iyi kamera.
•8K video (GT 2 4K).
•Daha hafif ve ince cihaz
•Metal kasa (GT 2 plastik)
Ama yerinde olsam realme GT2 yerine S21 FE tercih ederdim.

•Daha iyi bir SoC.
•Daha büyük ve daha iyi bir ekran.
•Daha iyi kamera.
•8K video (GT 2 4K).
•Daha hafif ve ince cihaz
•Metal kasa (GT 2 plastik)
Ama yerinde olsam realme GT2 yerine S21 FE tercih ederdim.
S21 FE ile ilgili yazılanlara bakmaya çalıştım fakat özellikle pil ömrü konusunda bir çok insanın mutsuz olduğunu gördüm, S20 FE ile kıyaslayıp onu almayı öneriyorlardı.

Hiç oyun oynayacağımı sanmıyorum, pil ömrü ve kamera konusunda realme gt2 ve gt2 pro'nun yeterli olabileceğini umuyorum fakat aynısı S20 FE için geçerli mi hiç bilmiyorum.

S21 FE ile ilgili yazılanlara bakmaya çalıştım fakat özellikle pil ömrü konusunda bir çok insanın mutsuz olduğunu gördüm, S20 FE ile kıyaslayıp onu almayı öneriyorlardı.

Hiç oyun oynayacağımı sanmıyorum, pil ömrü ve kamera konusunda realme gt2 ve gt2 pro'nun yeterli olabileceğini umuyorum fakat aynısı S20 FE için geçerli mi hiç bilmiyorum.
Uzun ömürlülük konusunda S21 FE alman daha iyi.

İkisi arasında GT2 Pro. Senin yerinde olsam bütçeyi arttırıp S21 FE ya da ikinci el iPhone 11 Pro kovalardım.

İkisi arasında GT2 Pro. Senin yerinde olsam bütçeyi arttırıp S21 FE ya da ikinci el iPhone 11 Pro kovalardım.
GT2 Pro'yu sahibinden gibi sitelerden alıyor olacağım, bir sıkıntı olur mu bu tarz alışverişlerde? 1 aylık kullanılmış yada kutusu açılmamış falan yazıyorlar hep.

Bir de oyun oynamayacağımı belirtmiştim, buna rağmen gene de iphone yada s21 fe kovalamalı mıyım? Hiç android kullanmadığım için bir kıyaslama yapamıyorum ben.

GT2 Pro'yu sahibinden gibi sitelerden alıyor olacağım, bir sıkıntı olur mu bu tarz alışverişlerde? 1 aylık kullanılmış ya da kutusu açılmamış falan yazıyorlar hep.

Bir de oyun oynamayacağımı belirtmiştim, buna rağmen gene de IPhone'ya da S21 FE kovalamalı mıyım? Hiç Android kullanmadığım için bir kıyaslama yapamıyorum ben.

Cihazda son dönemlerde Exynos 990 la beraber en sorunlu iki işlemciden biri olan verimsiz 8 gen 1 var. 8 gen 1'e güveniyorsan al.

Cihazda son dönemlerde Exynos 990 la beraber en sorunlu iki işlemciden biri olan verimsiz 8 gen 1 var. 8 gen 1'e güveniyorsan al.
Hocam çok güzel verimsiz diyorsunuz, başka diyenleri de gördüm fakat övenleri de gördüm. Android kullanmayanlar cidden bu konuda hiçbir şey bilmiyor ben dahil. Bir seçim yapmaya çalışıyoruz fakat önümüze sayısal sonuçlar değil genellikle kişisel yorumlar sunuluyor.

Benim gün boyu dışarıda olma ihtimalim var, s20 fe ve s21 fe'nin pil ömrü ve ısınma tarzı sorunlarını dile getiren yüzlerce insan var bu sayfalarda, siz de görmüşsünüzdür. Aldığım sıfır cihazın bataryası 6-7 saat dayanıyorsa aradan 1 yıl geçtiğinde nasıl bir halde olabileceğinden korkuyorum.

Pil kapasitesi en azından diğer telefonlar gibi 5000 olsa gözüm kapalı alırdım şuan.

Hocam çok güzel verimsiz diyorsunuz, başka diyenleri de gördüm fakat övenleri de gördüm. Android kullanmayanlar cidden bu konuda hiçbir şey bilmiyor ben dahil. Bir seçim yapmaya çalışıyoruz fakat önümüze sayısal sonuçlar değil genellikle kişisel yorumlar sunuluyor.

Benim gün boyu dışarıda olma ihtimalim var, S20 FE ve S21 FE'nin pil ömrü ve ısınma tarzı sorunlarını dile getiren yüzlerce insan var bu sayfalarda, siz de görmüşsünüzdür. Aldığım sıfır cihazın bataryası 6-7 saat dayanıyorsa aradan 1 yıl geçtiğinde nasıl bir halde olabileceğinden korkuyorum.

Pil kapasitesi en azından diğer telefonlar gibi 5000 olsa gözüm kapalı alırdım şu an.

Bende dolaptan GT 2 Pro aldım jelatinli, problem olmadı ama tabii satıcı önemli telefona gelirsek 8 gen 1 evet sorunlu bir işlemci ama iyi bir soğutmaya sahip bir cihazla gayet güzel çalışıyor oyun oynamayan biri için 8 gen 1 problem olmaz (oyun oynarken de problem olmuyor zaten GT 2 Pro'da ama S22 mesela o konuda bayağı kötü durumda) 65W şarj var GT 2 de yarım saatte şarjı Full yapıyor günlük kullanımda 7 saate yakın bir pil ömrü sunuyor. Kamera konusunda S21 FE daha iyi , pil bakımından daha kötü ayrıca 65W gibi bir olay da yok bence GT 2 Pro sizi üzmez düz GT 2 de alınabilir fiyatı makul.

Benim gün boyu dışarıda olma ihtimalim var, s20 fe ve s21 fe'nin pil ömrü ve ısınma tarzı sorunlarını dile getiren yüzlerce insan var bu sayfalarda, siz de görmüşsünüzdür. Aldığım sıfır cihazın bataryası 6-7 saat dayanıyorsa aradan 1 yıl geçtiğinde nasıl bir halde olabileceğinden korkuyorum.

Pil kapasitesi en azından diğer telefonlar gibi 5000 olsa gözüm kapalı alırdım şuan.
S22 ile batarya ve oyun performans farkına bakarsanız demek istediğimi anlayabilirsiniz Compare Samsung Galaxy S22 vs Realme GT2 Pro: which is better? | NR

Son düzenleme:
Poco F5 aldım arkadaşlar, burdaki tüm tavsiyeler için teşekkürler. Gayet memnunum, herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmadım 2 haftada.
Bütçeyi biraz arttırdığım için F5 alabildim, 14700'e almıştım.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı