Realme GT2 vs Poco F5

S21 FE varken ikisinin de suratına bakmam ama ikisi arasından GT2. POCO F5'in kamerada A34 ile baş edemediği gerçeği var. Benim için de kamera önemli.
Oyun için F5 tabii.

Hocam sadece oyun için almıyorsanız F5 alınmaz. Kamerası rekabetçi değil.
Günlük kullanım için S21 Fe alınır. Biraz bataryası üzebilir sadece.
S21FE, bataryadan dolayı eledim hocam. Bataryasıyla uğraşamam. Yoksa alacağım telefon oydu.
Genel kullanım amacıyla bakıyorum, ağırlıklı program kullanımı üzerine. Yerine göre ara ara oyun oynarım ama fazla değil. Yerine göre fotoğra çekeri, video çekerim. İnterneti sürekli açık olup, sürekli arka planda programlar açık olacak. Yerine görede video falan izlerim. Lakin öyle oturup film izleyim, dizi bitireyim gibi bir fantazim yok. Tabi hayat ne gösterir bilemiyorum. :)

Bu ikisini:
-stabilite
-güncelleme desteği
-performans
-batarya süresi
-ekran kalitesi
-fotoğraf çekme kabileyeti

olarak puanlarsanız , hangisi önde olur?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu ikisini:
-stabilite
Ne MIUI ne de Realme UI, One UI kadar stabil degil. Realme UI hakkinda MIUI kadar bilgim yok açıkçası.
-güncelleme desteği
POCO, en az 2 yıl güncelleme desteği veriyor. (POCO F5 için geçerli mi bilmiyorum, bilen söyler.)
GT2, 4 yıl güncelleme alıyor. S21 FE ise 5 yıl.
POCO F5, oyun performansi bariz sekilde daha iyi.
-batarya süresi
POCO F5, daha iyi batarya sunuyor.
GT2'nin daha iyi ekranı var. S21 FE'nin ikisinden de daha iyi.
-fotoğraf çekme kabileyeti
GT2, hem arka kamera paketi hem de ön kamerada daha iyi. S21 FE, ikisinden de daha iyi.

Bunları izlerseniz alma hevesiniz gelir zaten. Aynısını Redmi için izleseniz ona da heveslenirsiniz.

Kamera = GT 2 (çok iyi değil ama kesinlikle F5'ten iyi)

Ses kalitesi = F5

Arayüz = GT 2 (ColorOS de çok iyi değil ama MIUI'dan kesinlikle iyi)

Ekran = GT 2

Soğutma = F5

İşlemci = 7+ Gen 2. (Normalde yakın denebilecek işlemciler ama özellikle 888'in ısınma sorunundan dolayı 7+ Gen 2 çok daha mantıklı oluyor)
Şu an aklıma gelen konular bunlar.

Kamera = GT 2 (çok iyi değil ama kesinlikle F5'ten iyi)

Ses kalitesi = F5

Arayüz = GT 2 (ColorOS de çok iyi değil ama MIUI'dan kesinlikle iyi)

Ekran = GT 2

Soğutma = F5

İşlemci = 7+ Gen 2. (Normalde yakın denebilecek işlemciler ama özellikle 888'in ısınma sorunundan dolayı 7+ Gen 2 çok daha mantıklı oluyor)
Şu an aklıma gelen konular bunlar.
MIUI gerçekten kötü bir arayüz mü ya? Birkaç kişiden daha duydumda bunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı