Realtek HD Audio Driver -0001 Hatası

Jeyesa

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen5 4500
GTX 1050ti
1 hafta önce PC'me format atmıştım Win 8.1'di Windows 7 yaptım. Bugün Discord'da bir arkadaşımla konuşurken fark ettim sesim ona az geliyordu ve baktım ki Realtek HD Audio driver kurulu değil. Onu kurup oradan ayarlarım demiştim. Uygulamayı yükledim veee... Kurarken şöyle bir hata ile karşılaştım. Yardım eder misiniz?

1623675447195.png

Kurmaya çalıştığın sürücü sorunlu sanırım. Düzgün bir sürücü bulabilmemiz için Realtek ses kontrolcüsünün donanım kimliğini buraya atman gerekiyor.

"Donanmı kimliğini nasıl atacağım?" dersen,
Aygıt yöneticisine gir. "Ses, video ve oyun denetleyicileri" başlığı altında High Definition Audio Aygıtı veya aynısının başında Realtek olanı yazabilir. Ona sağ tıklayıp "Özellikler" de ve açılan pencereden "Ayrıntılar" kısmına gir. Listeden "Donanım Kimlikleri"ni seçip listelenen kimliklerin hepsine sağ tıklayarak kopyala ve buraya at.

Ayrıca bilgisayarının modelini belirt.

Anakartın kendi sitesindin indirip kurmayı dene
bende anakartımın cdsi vardı ordan kurdum realtek i fakat ordada 1 saat bekledim ve realtek kurulmadı..
1623676243437.png

Kurmaya çalıştığın sürücü sorunlu sanırım. Düzgün bir sürücü bulabilmemiz için Realtek ses kontrolcüsünün donanım kimliğini buraya atman gerekiyor.

"Donanmı kimliğini nasıl atacağım?" dersen,
Aygıt yöneticisine gir. "Ses, video ve oyun denetleyicileri" başlığı altında High Definition Audio Aygıtı veya aynısının başında Realtek olanı yazabilir. Ona sağ tıklayıp "Özellikler" de ve açılan pencereden "Ayrıntılar" kısmına gir. Listeden "Donanım Kimlikleri"ni seçip listelenen kimliklerin hepsine sağ tıklayarak kopyala ve buraya at.

Ayrıca bilgisayarının modelini belirt.
hocam bende o seçenek çıkmıyor
+ sadece windows 8.1 den 7 ye geçince bu sorun ortaya çıktı normalde hep googleden indirip kurardım

Yeni konular

Geri
Yukarı