Realtek HD Audio Driver Kurulmuyor

Arkadaşlar merhaba. Bundan 1 yıl önce bilgisayara format atmıştım ve sonrasında Realtek HD Audio driver kurulumu yapmadım. Windows, kendi Audio driverini kurdu. Ses geliyor o konuda bir sorunum yok ancak ön arka jak kontrolleri için ve ses kalitesi için Realtek HD Audio driver kurmak istiyorum. Birçok kez denediysem de kurulumu yaptıktan sonra aygıt yöneticisinde ya da denetim masasında gözükmüyor. Ancak Denetim masası > Programlar kısmında 600 MB olarak Realtek bulunuyor. İlgili fotoğrafları aşağıda paylaşıyorum.

Kurulumda ne yapmam lazım ya da neden kurulmuyor? Kurulum sırasında direk bir hata almıyorum kurulum tamamlandı yeniden başlatın diyor ama sonuç bu. İnternetten onlarca çözüme baktım ama benim sorunumun anlatıldığı bir çözüm ne yazık ki bulamadım.
Şimdiden teşekkürler.

foto 1.png
foto 2.png
foto 3.png

Sorunumu çözdüm bu arada. Realtek olmayan bir programı kaldırmaya çalıştığı için sürekli döngüye giriyormuş. Sanırsam ilk kurulumda hata mı oldu artık bir sebepten tam kurulamamış, ikinci defa kurmaya çalıştığında da ilk kurmaya çalıştığının uninstall dosyası olmadığından kaldıramıyor ve döngü başlıyor. Çözümü klasörü silmekte buldum, sonrasında düzgünce kuruluyor.
Hocam ne yaptığınızı anlatabilir misiniz? Çünkü aynı sorunu yaşıyorum ve çözüm bulamadım.

Aygıt Yöneticisi'ni açın sonra ses ve girişleri çıkışları yazar cihazı kaldır deyin oradaki ses sürücülerini sonra C diskinde Realtek adına ne var ise sil yeniden başlat sonra uygun sürücüyü tekrar kur sorun çözülmüş olur :)

Tamamen kaldırdıktan sonra buradan son sürümü indirip yükler misin? Realtek ile ilgili bir dosya kalıntısı olmasın mümkünse.

Yükleme sonrası gözükmez ise C:\Program Files\Realtek\Audio\HDA yolunu takip edip RtkNGUI64 uygulamasını açmayı dener misin?

Merhaba paylaştığınız linkten yüklemeyi denedim. Sorun çözüldü fakat bilgisayarım sürekli açılırken güvenli moda ekranı açılıyor. Çözümü biliyor musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı