Realtek HD Audio Program Files (x86)'a kuruluyor

TheNightmare_Chi

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
▶Kulaklık: Rampage RM-K19 ragıng Plus siyah USB 7.1 Surround RGB LED'li Gaming oyuncu mikrofonlu kulaklık.
▶Anakart: TUF B450M-PRO Gaming.
▶Gpu: MSI VGA GeForce RTX 3060 Ventus 2X 12g OC RTX3060 12 GB GDDR6 192b DX12 PCI-e 4.0 X16 (3xdp 1xhdmı)
▶Cpu: AMD Ryzen 5 3500X 6-Core 3.6GHz
▶Ram: Kingston Fury Beast 16 GB (2x8GB) 3200MHz DDR4 CL16 masaüstü bellek kiti 2 KF432C16BBK2/16
Arkadaşlar yeni bir anakart aldım. Aldıktan sonra driverları kurdum ama Realtek Audio sorun çıkartıyor. Mesela kime baksam program otomatik olarak Program Files'a kuruluyor ama bende Program Dosyaları 86'a kuruluyor ve dosyaların içine girdiğimde HDA dosyasını bulamıyorum. Bu konu hakkında yardımcı olabilecek var mı? Anakart: TUF B450 series Gaming.

• İlk olarak Driverı kurarken kurulacak dosyaların lokasyonu için bir seçme opsiyonu var mı bunu kontrol et
  • Lokasyon seçeneği yoksa ilk önce programı kur daha sonra da Klasör seçeneklerinden gizli klasörleri göster seçeneğini işaretle.böylelikle "ProgramData" klasöeri C diskinin içinde belirecek. Aradığın dosya ProgramData klasörünün içinde olabilir.

Plus mı Pro mu? Anakart modelini aratarak ve Windows 10 64 bit seçerek ses sürücüsünü kurarsanız istediğinizi elde edersiniz diye düşünüyorum.
Pro
  • Ilk olarak driverı kurarken kurulacak dosyaların lokasyonu için bir seçme opsiyonu var mı bunu kontrol et.
  • Lokasyon seçeneği yoksa ilk önce programı kur daha sonra da klasör seçeneklerinden gizli klasörleri göster seçeneğini işaretle. Böylelikle "programdata" klasöeri C diskinin içinde belirecek. Aradığın dosya programdata klasörünün içinde olabilir.

Maalesef yok :(

Buradan Windows 10 64 Bit seçin. Aşağıda olan "Audio" kısmından ses sürücüsünü indirin.

Bunları yapmadan önce, önceki ses sürücünüzü DDU ile temizleyin.

Buradan Windows 10 64 Bit seçin. Aşağıda olan "Audio" kısmından ses sürücüsünü indirin.

Bunları yapmadan önce, önceki ses sürücünüzü DDU ile temizleyin.

Bunu denedim ama olmadı :/

Geri
Yukarı