Çözüldü Realtek HD Audio Yöneticisi Gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
Selamlar, Realtek programını kurduğum zaman hiç bir şekilde gözükmüyor. Nasıl halledebilirim bu sorunu ? Bu programın eksikliği yüzünden mikrofonum da çalışmıyor.

Çözüm
Aynı sorunu ben de yaşıyordum. Bir önceki sürüme dönünce sorun çözüldü. Windows 10'un 1703 güncellemesini alan kullanıcılardan bazıları da aynı sıkıntıyı yaşıyorlarmış.

6.0.1.8261 numaralı ses sürücüsünü içeren sürümü kullanıyorum. Bu sürüm burada paylaşılmış.

Realtek High Definition Audio Driver - Windows 10 64 Bit

Teşekkürler!
Abi işim çoktu yapamadım 1 hafta şimdi geldim. Resimde de görüldüğü gibi bilinmeyen aygıt var sizin videoda en azından belirtiliyor. Ve attığın linkte .exe dosyalarıda var o dosyalarıda çalıştırsam otomatik yüklermi ? Önceki sürümü zaten bulamadığım için nasıl kaldırılıcağını da bilmiyorum.

devmanagmt.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu ben de yaşıyordum. Bir önceki sürüme dönünce sorun çözüldü. Windows 10'un 1703 güncellemesini alan kullanıcılardan bazıları da aynı sıkıntıyı yaşıyorlarmış.

6.0.1.8261 numaralı ses sürücüsünü içeren sürümü kullanıyorum. Bu sürüm burada paylaşılmış.

Realtek High Definition Audio Driver - Windows 10 64 Bit

Teşekkürler!

Son düzenleme:
Çözüm
Öncelikle selamun aleyküm arkadaşlar. Bu problemle yaklaşık olarak 20 gün falan uğraştım çözümü buldum. Umarım işinize yarar. Problem güncellemeden kaynaklanıyor. Ben asus marka laptop kullanıyorum. Güncelleme yaptıktan sonra aynı şekilde simgesi falan her şey gitti. PC'de yüklü gözüküyor ama paneli açamıyordum. Çözüm için asus modeli ile birlikte google yazdım, kendi sitesine girip driverlerden ses olan bölümden realtek'i tekrar indirip kurdum sorun çözüldü. Aynı şekilde siz de bilgisayar marka modelini yazıp sitesinden sürücüleri indirebilirsiniz. Eğer bilgisayar otomatik güncellemeye ayarlı ise onu değiştirin.

Sistemim
  • İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5-6500 CPU @ 3.20 GHz
  • Anakart MSI H110M Pro-VD
  • 8 GB RAM
  • Ekran kartı MSI 1060 3 GB
  • HDD 1 TB
  • SSD
Hocam bende Berkay Kocamanın sorunun aynısını yaşıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim
(Windows 8.1 64)

Not: NVIDIA Game reader drıveri yukledıkten sonra bu sorun olustu.

• İşlemci: Pentium G4560
  • Anakart: MSI H110M Pro VD
  • RAM: 4 GB
  • HDD: 500 GB 7200 RPM
Ben de ses sıkıntısı çekiyorum. Yanlışlıkla programı sildim. Gezginlerden rastgele indirdim ses geliyor ama ön panel ayarlarını yapamıyorum? Kulaklık için lazım. Yardımcı olursanız sevinirim. Windows 10 kullanıyorum.

Realtek driverlari iki kademeli yükleme olur. Driverini kurar iken restart ister. Restart attıktan sonra yüklemeye yani 2. adım devam eder ver kurulum gerçekleştirir. Siz programı ve driveri program ekle/kaldır dan siliniz. Restart atınız ve sıfır kurulum yapınız. Restart istediğinde bilgisayarı yeniden başlatınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı