Realtek PCI-e GBE family "Bu aygıt başlatılamıyor Kod: 10" hatası

MetinCakir

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Merhabalar, normalde sorunsuz çalışan internet Xeon modlu BIOS yükleyip Xeon işlemci taktıktan sonra çalışmamaya başladı. Çözmeye çalıştığımda ise ağ ve internet ayarları öğesinde şu manzara ile karşılaştım;

1620372380312.png

Ethernet 4 şu an benim PC'ye bağladığım telefon yani telefonu bağlamayınca burası boş görünüyor. Aygıt yöneticisinde ise şöyle görünüyor;

1620372435718.png

Tıkladığımda ise şu manzara ile karşılaşıyorum;

1620372462990.png

Kaç kere kaldırdım fakat tekrar geliyor. İnternetten 3-4 farklı sürücü denedim olmadı. Yardım edin lütfen.

Son düzenleme:
Windows 10'un otomatik sürücü güncellemesini kapatın:

Kurduğunuz sürücü bu değilse kaldırıp bu sürücüyü kurun. Buysa bile yukarıdaki işlemden sonra tekrar kurulum gerçekleştirin:

Bu arada Realtek'in sunucuları şu anda çok yoğun sanırsam. İndirme başlamıyorsa bir süre beklemeniz gerekecek. @MetinCakir

Son düzenleme:

Kurduğunuz sürücü bu değilse kaldırıp bu sürücüyü kurun. Buysa bile yukarıdaki işlemden sonra tekrar kurulum gerçekleştirin:
Linke giremiyorum, sonsuz yükleniyor.

Bu arada Realtek'in sunucuları şu anda çok yoğun sanırsam. İndirme başlamıyorsa bir süre beklemeniz gerekecek. @MetinCakir

504 gateway time-out hatası verdi, teşekkür ederim. Şimdilik telefonu Wi-Fi alıcısına çevirip idare edeyim, sunucular rahatlayınca girer indiririm, çok teşekkür ederim.

Bu arada şu attığınız otomatik güncelleme kapatma linkindeki Sistem Özellikleri yazan yere nereden giriyoruz?
Maalesef düzelmedi :( Sanırım anakartı bozdum, gidip bir PCI Express Ethernet alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
504 gateway time-out hatası verdi, teşekkür ederim. Şimdilik telefonu Wi-Fi alıcısına çevirip idare edeyim, sunucular rahatlayınca girer indiririm, çok teşekkür ederim.

Bu arada şu attığınız otomatik güncelleme kapatma linkindeki Sistem Özellikleri yazan yere nereden giriyoruz?
Maalesef düzelmedi :( Sanırım anakartı bozdum gidip bir PCI Express Ethernet alacağım.
Tüm adımları yaptınız mı? Yani Realtek'in son sürücüsünü de yüklediniz mi? Sunucular biraz kendindeyken indirip Yandex.Disk'e upload ettim:

Tüm adımları yaptınız mı? Yani Realtek'in son sürücüsünü de yüklediniz mi? Sunucular biraz kendindeyken indirip Yandex. Disk'e upload ettim:

Çok teşekkürler yardımın için, tekrar deneyeceğim fakat tahminimce olmayacak yine büyük ihtimalle.

PCI Express bende var ama aynı sorun da bende var. Sürücü imza veya yazılım uyumluluk sorunu olsa gerek. Çünkü bu ikinci PCI-e kart ilki bozuk sandım iade ettim başka marka aldım onda da aynı sorun oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı