Realtek sürücüsü kurulu görünmüyor

Burak Trd

Kilopat
Daha fazla  
Anakart
B450M-A PRO MAX
Merhaba. Eski anakartımı arkadaşıma vermiştim ve jak girişlerinin çalışmadığını söyledi, duyunca epey şaşırdım. Sürücüleri doğru yüklediğini de emindik ta ki, Realtek'in kurulmadığını görene kadar. Realtek'in bir türlü kuramadık ne yaparsak yapalım ne aygıt yöneticisinde, ne denetim masasında ne de başka yerde yüklü gözüküyor. İşin garip yanı anakartın kendi sürücü yerine kendi sitesinden de indirip kurduk ama değişmedi. Bendeyken hiç böyle bir şey ile karşılaşmamıştım.

Evet bende de Realtek nedenini bilmediğim şekilde gözükmüyordu. Realtek kullanacağım zaman Windows mağazasından Realtek kontrolünü indirip oradan ayarlıyordum. Sizin de işinize yarayabilir. Realtek'i anakartın kendi sitesinden indirin ve bu kontrolü açın.

Evet bende de Realtek nedenini bilmediğim şekilde gözükmüyordu. Realtek kullanacağım zaman Windows mağazasından Realtek kontrolünü indirip oradan ayarlıyordum. Sizin de işinize yarayabilir. Realtek'i anakartın kendi sitesinden indirin ve bu kontrolü açın.

Malesef hocam uygulamayı da yükleyemiyor.
1710364718503.png

Maalesef hocam uygulamayı da yükleyemiyor.
Eki Görüntüle 2140325

DDU ile Realtek'i kaldırın. Tekrar bu lintek Realtek indirmeyi deneyin. DDU ayarlarında en alttaki "Windows bir aygıt için bir sürücü aradığında..." seçeneği işaretli olsun.

İlk olarak, anakartınızın BIOS'unun güncel olduğundan emin olun. Güncel olmayan bir BIOS, sürücü sorunlarına yol açabilir. BIOS'u güncellemek için anakartınızın modelini ve versiyonunu kullanarak MSI'nın web sitesinden en son BIOS güncellemesini indirebilirsiniz.

DDU ile Realtek'i kaldırın. Tekrar bu lintek Realtek indirmeyi deneyin. DDU ayarlarında en alttaki "Windows bir aygıt için bir sürücü aradığında..." seçeneği işaretli olsun.

Merhaba sıkıntıyı yaşayan kişi benim dediğinizi yapmama rağmen bir değişim yok maalesef....

Geri
Yukarı