Reboot ve yeşil ekran hataları

tumer3k

Centipat
Bilgisayarımda aylardır çözemediğim bir sorun var. Ayda 1-2 kere bilgisayarım beni reboot ekranına atıyordu. Bazen de mavi ekran falan veriyordu. Bilgisayarcıya götürdüm. 4 ay boyunca toplam 3-4 kere falan götürdüm.

Bir keresinde Windows'u yeniden kurdu 1 ay sonra yine reboot hatası aldım. Sonra BIOS'tan Boot option ayarını düzeltti ve sorun çözüldü. 1 ay sonra yine bozuldu. Bu sefer BIOS Update yaptı düzeldi. BIOS Update'ten önceki dönemde ara ara mavi ekran da alıyordum. BIOS Update'ten sonra mavi ekran almadım hiç şu an da almıyorum. Ama bilgisayar yeşil ekran veriyor (Bunu yeni fark ettim önceden fark etmemiştim).

Kasa masama çarptığında hafif bir darbe alıyor ve o zaman yeşil ekran veriyor. Ne zaman küçük bir darbe alsa yeşil ekran veriyor. Masaya kitap bıraksam kasa sallanıyor o zaman bile verdiği oluyor. Bu arada bazı parçaları test ettim. RAM'lerimin yerine yeni RAM taktım. Yine yeşil ekran sorunu yaşadım. SSD'nin yerine de yeni SSD taktım ve yine sorun yaşadım.

Yani muhtemelen bu parçalarda sorun yok. Bu arada APU işlemci kullanıyorum. Belirtmek istedim belki işe yarar.

Bunu denediniz mi?
2 bilgisayarcıya sordum ikisi de donanımsal olduğunu söyledi. Ama denemiş olmam lazım bunu. Tekrar deneyeceğim. Donanımsal bir yardım lazım bana ama o da internet üzerinden olmaz sanırım. Yine de bana büyük ihtimalle şu parçada sorun vardır diyen biri çıkarsa iyi olur. Parçayı garantiye yollayacağım.
Arkadaşlar %100 hasar tespiti yapabileceğine inandığınız uygun fiyatlı bir yer var mı? Hasarın ne olduğunu öğrenmek istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı