Reborn OS harika bir dağıtım

Pamac yerine Konsol'dan pacman kullanın, güncelleme, paket kurup kaldırma için.
NVIDIA halen 5.10 uyumlu sürücü çıkarmadı mı? Kernel güncellemesine ayak uyduramamış o zaman, firmanın kabahati.

Ne demiş Linus Torvalds: "F*ck you NVIDIA."

Hocam şu Pamac'da ne zaman bir uygulama yüklemek istesem, başka paketlerde iniyor. Mesela PyCharm indireyim dedim kernel 5.10'da inmiş. 5.10 kötü çalıştığı için sileyim dedim ama 5.9'da silinmiş. Şu an sistemi açamıyorum. Bunu kapatmanın bir yolu yok mu? Sadece istediğim programı indirip bitirmek istiyorum ama başka paketlerde iniyor. Çok saçma yani. İlla o paketlerinde inmesi gerekiyor, ayarlar kısmında bununla ilgili bir bölüm görmedim. Artık çekinir oldum oradan program yüklemeye.
Pamac'ı çok az kullandım. Genelde pacman ve yay kullanıyorum. Yeni konu açarsan daha çok kişi yardım edebilir. Bu arada pamac ile deneyeceğim. Arch Linux'ta orijinal sürüm bulunmuyor galiba. Topluluk edition var. Bunu mu indirmiştiniz?

Sürücülerin bazıları yok, mouse imlecinin hareketi beni çok sinir ediyordu. Kurulumdan 1 saniye sonra tüm Linux isteğim de bitmişti zaten.
Manjaro ile başlamak yerine ElementaryOS ile başlasaydın tam tersi olabilirdi. Taş gibi dağıtımdır bu arada Manjaro.

@mburaktekin Manjaro bazı bilgisayarlarda sorunlu çalışıyor açıkçası, benim bilgisayarımda da öyleydi. Gene de sen bilirsin tabii. Yapımcıların emeğini görmezden gelmek benim son isteyeceğim şey fakat donuyordu Manjaro.

Yeni konular

Geri
Yukarı