Recep Baltaş İngilizce'yi Nasıl Öğrendiniz ?

Herkes öyle başladı. İkinci günde kimse daha komplike kelimeler kurmadı. :D
Hocam ben öğreniyorum ama unutuyorum da bazen. İngilizce karşılığını bildiğim sözcüklerin Türkçesini bulmakta zorlanıyorum. Zamirleri hızlı bir şekilde söyleyemiyorum. Söylüyorum ama geç cevap veriyorum. Hocanın söylediklerini cabuk unutuyorum.

İngilizce sadece merhaba, benim adım Rufiq. Ben Azerbaycandanım gibi cümleleri biliyorum sadece. Sizde ilk başta böyle başladınız değil mi ?
İnternetten A1 seviyesi İngilizce konularını çalışabilirsiniz. Konuları kavradıktan sonra reading ve speaking yapmanız gerekiyor. Speaking için internetten kolay metinler açın ve sesli bir şekilde okuyun. Reading kısmını da de İngilizce'ye yeni başlayan için kolay hikaye kitapları var. Onları okuyup çevirebilirsiniz. Aşama aşama giderseniz zor değil.

Bir defterin olsun o gün ne yaptıysan ona not almayı dene ve kesinlikle konuşmaları yabancı ağızlardan duy. Google Translate kullan ve bulduğun kelimeleri yıldızla her seferinde bakabilirsin mobilde de uygulaması var.

Aynı durum Türkçe ile Japonca arasında da mevcut. Hem Türkçe hem de Japonca "Ural-Altay" dil ailesine mensup. Bu yüzden cümle yapıları (fiilin, öznenin, yüklemin konumu vs.) Türkçe ile aynı/çok benzer.

Evet öyle ama yazmaya gelince çok zor oluyor :( Herhalde Japonca bilmediğimden böyle diyorum.

Evet öyle ama yazmaya gelince çok zor oluyor :( Herhalde Japonca bilmediğimden böyle diyorum.
Bi' ara öğrenmeye kalkmıştım. Öğrenmesi kolay ama dediğiniz gibi yazması çok zor. Zaten cümle yapısı Türkçe ile aynı, yüklem sonda vs.

İngilizceyi dil bilgisi kitaplarını kullanarak öğrenmeye başlayabilirsiniz. Geliştirme kısmını dizi film izleyerek, kitap okuyarak ve en önemlisi konuşarak yapabilirsiniz. Bunların her biri için uygulamalar mevcut. Dil aslında konuşarak öğrenilir. Bu şekilde anlaşırsınız. He dil bilgisi kurallarına uyarak konuşursanız, ana dili olan biri sizin bilgili olduğunuzu düşünüp size saygı duyar, orası ayrı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı