İngilizce'yi nasıl öğrendiniz?

0lq

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
İngilizce'de sıfır biri olarak size soruyorum. Ne kadar zamanda ve nasıl öğrendiniz? Tavsiye ettiğiniz size göre en yararlı öğrenme şekli nasıldır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dizi, oyun, film fakat devletimiz İngilizce bilginizi kendi sınav sistemi ile ölçtüğünden ötürü bilmediğinizi düşünebilirsiniz. Geçen sene YDS'ye girdiğimde 61 almıştım ki alt yazısız film izleyen ben bu duruma çok şaşırmıştım. Sonra baktım ki YDS gerçekten tamamen sınavı tanıma ve sınav sorularına yönelik çalışmayla alakalı. Bunu fark ettikten sonra 81 aldım sınavdan.

Özetle; İngilizceyi kendiniz için öğrenecekseniz film, dizi, oyun gibi kaynaklardan öğrenin fakat benim bunu resmi olarak kanıtlamam gerek derseniz oturun YDS için çalışın.

Dizi, oyun, film fakat devletimiz İngilizce bilginizi kendi sınav sistemi ile ölçtüğünden ötürü bilmediğinizi düşünebilirsiniz. Geçen sene YDS'ye girdiğimde 61 almıştım ki alt yazısız film izleyen ben bu duruma çok şaşırmıştım. Sonra baktım ki YDS gerçekten tamamen sınavı tanıma ve sınav sorularına yönelik çalışmayla alakalı. Bunu fark ettikten sonra 81 aldım sınavdan.

Özetle; İngilizceyi kendiniz için öğrenecekseniz film, dizi, oyun gibi kaynaklardan öğrenin fakat benim bunu resmi olarak kanıtlamam gerek derseniz oturun YDS için çalışın.
Açık sulara ineceğim. önümde 2 sene var staj için. Sınav değil de daha çok konuşmaya yönelik ingilizce öğrenmek istiyorum.

Lise'de öğrendim ama İngilizce'yi sevmek lazım. Ben dil sevgimden dolayı arkadaşlarımı organize edip okulda olmayan dil bölümünü açtırmıştım.

Tavsiyem işletim sistemini bile İngilizce yapman yönünde. İngilizce Chrome kur. Yabancı diziler izle. Ve en önemlisi ilk başlarda kelime ezberleyeceksin. Bu şart.

Lise'de öğrendim ama İngilizce'yi sevmek lazım. Ben dil sevgimden dolayı arkadaşlarımı organize edip okulda olmayan dil bölümünü açtırmıştım.

Tavsiyem işletim sistemini bile İngilizce yapman yönünde. İngilizce Chrome kur. Yabancı diziler izle. Ve en önemlisi ilk başlarda kelime ezberleyeceksin. Bu şart.
Türkçe altyazı ile izleyince ne yazık ki hem diziye hemde altyazıya bakmaktan kelimelere dikkat edemiyorum. İngilizce altyazıda ise sıkılıyorum 15 dakikadan sonra izleyesim gelmiyor ve devam ettiremiyorum maalesef ki 3 dakikası giriş bölümüne gidiyor 10 dakika izleyebiliyorum.

Bir dili öğrenmek için o dili bilen kişiyle konuşacaksın. En rahat öğrenme biçimi, benim kuzenim İngilizce öğretmeni ne zaman görsem İngilizce konuşuruz.

İnternette elektronik hocalar var bir düşün istersen.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı