Recep Tayyip Erdoğan'a neden hayranlık duyuluyor?

Seçmen, sandığa gidip özgürce oyunu kullanabiliyor. Herhangi bir sorun yok. Ayrıca halihazırda seçim sonucunun toplumda net bir karşılığı var. Yöntemden ve yönteme ait araçlardan şüphe etmek gereksiz.

Halen daha suçu başkasında arıyorsunuz. Aslında ortada bir suç da yok, ortada bir zihniyet tercihi var.

Yüzeysel olarak doğru ama şartlar demokratik değil. Tayyip'in kendisi PKK terör örgütü elebasinin sahte videosunu çıkarttı halka izletti. Kaç tane şehirde izlettiginin verisi vardı, bir kez olmuş bir şey de değil. Düpedüz kara propaganda yapıldı.

Ha demek değildir ki bu hakaret edilmesini meşru kılıyor. Kesinlikle kılmıyor. Kendisine bilinçli seçmen diyenin yapmaması gereken davranışlar bunlar.
Ne demokrasisi abicim, AKP'nin oldugu yerde demokrasi, insan haklari, kadin haklari mi ariyorsun? Bosuna arama bulamazsin.
Tam olarak demokratik olduğumuzu savunmuyorum lakin ancak bu seçim demokrasinin bir sonucu.

Tam olarak demokratik olduğumuzu savunmuyorum lakin ancak bu seçim demokrasinin bir sonucu.
Bu örnek sanki hakaret edilmemesi gerektiğinin temellendirilmesi açısından yetersiz ve eksik kalıyor. Demokratik değil sonuç olarak, ötesi berisi olmaz. "Sandığa gittik, oy attık. O halde demokrasi" dersek evet, haklısınız. Ama:

Insanları "sonuç olarak demokrasi bu" kısmına iten muhalefetin pasifliği. Bu pasiflik bizlere de sirayet ediyor. Tek bir partiye yuklemiyorum, her bir bireyiyle pasif bir muhalefet durumu bu hale getirdi. Devrimci partiler de sınıfta kaldı. Her turlu siyasi ögesiye topyekun bu duruma sokulduk. "Hayır bu alçaklıktır, bu soytarılıktır" naraları ile hangi kurumun önüne gittik, hakkımızı aradık? Hadi küçük ve örgütsüz partileri geçtim: Koca koca partiler armut mu topluyor? Belli ki armut topluyorlar ve biz de seyrediyoruz. Öyle bir kivancla izliyoruz ki yorumlarımıza, dilimize bile sirayet etmiş. Silkinmek lazım.

Bu örnek sanki hakaret edilmemesi gerektiğinin temellendirilmesi açısından yetersiz ve eksik kalıyor. Demokratik değil sonuç olarak, ötesi berisi olmaz. "Sandığa gittik, oy attık. O halde demokrasi" dersek evet, haklısınız. Ama:

Insanları "sonuç olarak demokrasi bu" kısmına iten muhalefetin pasifliği. Bu pasiflik bizlere de sirayet ediyor. Tek bir partiye yuklemiyorum, her bir bireyiyle pasif bir muhalefet durumu bu hale getirdi. Devrimci partiler de sınıfta kaldı. Her turlu siyasi ögesiye topyekun bu duruma sokulduk. "Hayır bu alçaklıktır, bu soytarılıktır" naraları ile hangi kurumun önüne gittik, hakkımızı aradık? Hadi küçük ve örgütsüz partileri geçtim: Koca koca partiler armut mu topluyor? Belli ki armut topluyorlar ve biz de seyrediyoruz. Öyle bir kivancla izliyoruz ki yorumlarımıza, dilimize bile sirayet etmiş. Silkinmek lazım.
İşin ayrıntı kısmına girecek halde değilim, o sebebten ötürü kısa cevapla geçiştirdim.
Psikolojik ve sağlık açısından sorunlarım var ve ayrıca yarın sınavlarım var, hafaya konu ölmezse düzgün bir yorum yapabilirim anca.

İnsanlar eskiyle kıyaslayıp getirdiklerine bakınca hayran kalıyorlar bazılarına göre öyle ama bana sorarsan dünya çapında teknoloji geliştiği için ülkemizde de yayıldı sadece onun zamanina denk geldi bir yere kadar adam iyi çalıştı refah seviyesi de yüksekti. Bir yerden sonra IP'ler koptu ama muhalefet işini düzgün yapamadığı için insanlar artık benimsedi ve muhalefet değişmediği sürece kazanmaya devam eder. Şahsen de söylüyorum muhalefet iyi muhaliflik yapamıyor bir bu seçime ciddi oynadı adamlar ondan önce hep sanki muhalefette kalalım iktidar olup başımıza bela mi alalım gibi bir hava verdiler bana. Doğruya doğru yanlışa yanlış denmiyordu 10 gün önce söylenen söz iki gün sonra yalanlaniyor halk başarılara iyi yonlere değil kötü yonlere bakıyor akillarinda o kalıyor direk gömüyor zaten bunu iyi bildikleri için genelde bir şeyler yaparken seçim vaktine doğru bitirirler ki yapılan işi insanlar hatırlasin ona oy verilsin.

Abbe dış siyasette adam rac10 kesiyor yaaaa dünya lideri yahu.

Dosya Ekleri

• sonucubu.PNG
    sonucubu.PNG
    15,9 KB · Görüntüleme: 19
Adam Amerika'ya resmen küfür edecek resmen ama sonucu bu.

Ekonomimiz güçlü olmadığı ve manipüle edilebildiği için söylediği bir söz uçurmaya yetebiliyor yeterince güçlü bir ekonomimiz olsaydı bu tarz olaylarda firlayip gitmezdi bence yanlış adımlar sonucu bu halde özgür demirtaş dolar 2.60ken falan açıklıyordu zaten ne yapılırsa ne olacağını.

Muhalefet o kadar gülünç ki Erdoğan halkın gözünde ister istemez büyüyor.

Ekonomimiz güçlü olmadığı ve manipüle edilebildiği için söylediği bir söz uçurmaya yetebiliyor yeterince güçlü bir ekonomimiz olsaydı bu tarz olaylarda firlayip gitmezdi bence yanlış adımlar sonucu bu halde özgür demirtaş dolar 2.60ken falan açıklıyordu zaten ne yapılırsa ne olacağını.

İthal yapmasak ekonomi 2.3 trilyon $'dı. Ama şu an 850 milyar galiba.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı