Red Alert 4 Çıkar Mı ?

Red Alert 4 Çıkar Mı ?

• Evet

Oy: 6 21,4%
  • Hayır

Oy: 22 78,6%

• Oy verenlerin toplamı
    28
Hiç sanmıyorum. Hele ki Tiberium serisine kıyasla Red Alert 3'ün lakaytlığı, seriyi yerlerde süründürdü. Red Alert 2'de oynanış o denli akıcı ve pratikken; üçüncü oyunda yaptıkları bana HOMM serisinin beşinci oyununu hatırlattı. Biraz da bu yüzden, Red Alert 2'yi defalarca oynamışımdır. Bununla da kalmayıp oyuna mod bile yaptığım oldu ama bir süre sonra gitmiyor tabii. Zaten üçüncü oyuna karşılık Tiberium'daki Kane karakterinin karizması bile üstün geldi bana göre. İlla çıkacaksa iki evreni de birleştiren bir oyun olmalı. Yoksa yine hayal kırıklığı olur.

Age of Empires meselesini de anlamış değilim. Mythology oyununa yeni bir hava beklerken adamlar makyajın ötesine geçmedi. Ya gerçekten zamanının ötesinde bir oyun yaptıkları için böyle oldu ya da başka sebepleri var. Oysa ki potansiyeli bana göre Empires serisinden daha yüksek olan bir oyundu.

Red Alert 2 gibi klasik gerçek zamanlı strateji oyununun geleceğinden pek umutlu değilim açıkçası. Ben de geçen seneye kadar oynuyordum oyunu. Oyununun fanları, istemci gibi bir programla çok oyunuculu bir şekilde oynanabilir hale getirmişler, aynı zamanda farklı haritalar vs... MODDB sitesinde de başta Omega modu olmak üzere hatrı sayılır birçok mod var.
Çocukluğumdan beri oynadığım birkaç strateji oyunlarından birisiydi. Müzikleri, ara film sahneleri ve grafikleri tabii. :) Red Alert 3 ise seriden kopuk başka bir oyun.

Merhabalar,

Belki bu aramızda bu oyunu bilenler, çok severek oynayanlar ve hatta küçüklüğünü benim gibi bu oyunla (Red Alert) ile geçirenler vardır. Benim bu oyunla tanışman Red Alert 2 ile başladı ve 2009 yılında bu serinin 3. oyunu olan Red Alert 3 çıktı. Aradan 7 yıl geçti fakat 4. oyun çıkmadı. Sizce yakın bir zamanda ya da ne zaman olursa artık, Red Alert 4 çıkar mı?

Cok zor EA tek basina altindan kalkamadi Westwood'a ihtiyacı var onun için

Soğuk savaş temalı bir oyuna Japonya'yı ekleyen aklın oyun üretmemesi gerektiğini düşünüyorum. Eğer bir Red Alert 2 Remastered çıkacaksa veya yeni bir oyun, bunu Petroglyph/Westwood yapmalıdır. EA değil.

Geri
Yukarı