Open Red Alert 2 Windows 10 Rehberi

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Red Alert 2 kesinlikle HD olarak yeniden yapılması gereken bir oyun fakat tek düşündüğü şey para olan Electronic Arts ne bu işin altına giriyor ne de oyunu GOG ekibine veriyor.

EA oyunları yeniden yapacakmış: Command & Conquer Serisi Geri Dönüyor - Technopat

Neyse, konumuz Red Alert 2'yi açık kaynak kodlu olarak yeniden yapan bir proje: Open RA2!

Bakalım oyunu Windows 10'da sorunsuz çalıştırabilecek miyiz?

Öncelikle kaynak kodlarına buradan ulaşabilirsiniz:

GitHub - OpenRA/ra2: A Red Alert 2 mod for the OpenRA game engine

Burada da nasıl derleyeceğinize dair rehber var:

Home · OpenRA/ra2 Wiki · GitHub

Adım adım gidelim:
  1. Öncelikle OpenRA2 dosyalarını indiriyoruz:

https://github.com/OpenRA/ra2/archive/master.zip

2. İnen dosyayı klasöre çıkartıyoruz.
  3. Şimdi komut satırını açıp bu klasöre geliyoruz ve make all komutunu çalıştırıyoruz.
  4. 5 dakikadan kısa bir sürede oyunumuz hazır hale geliyor. Artık launch-game.cmd ile oyunu çalıştırabilirsiniz.
  • Keyifli oyunlar! Kirov reporting!
Son güncelleme: 26.10.2018

Son düzenleme:
Elinize sağlık çok güzel bir rehber olmuş. Normal Red Alert 2 yılda Windows 10 açıyorum eve geçince paylaşacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Age3 dururken Command & Conquer'e kim bakar bence güzel bir oyun değil zaten. Age3 başyapıttır.

Elinize sağlık çok güzel bir rehber olmuş. Normal Red Alert 2 yılda Windows 10 açıyorum eve geçince paylaşacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tam olarak bunu uyguladım ama bu saatten sonra Recep Bey'in güzel gönderdiğini kullanacam, emeğinize sağlık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim sürüm biraz farklı. Eksikleri olabilir. Bilginize.
Age3 dururken Command & Conquer'e kim bakar bence güzel bir oyun değil zaten. Age3 başyapıttır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Red Alert 2 kesinlikle HD olarak yeniden yapılması gereken bir oyun fakat tek düşündüğü şey para olan Electronic Arts ne bu işin altına giriyor ne de oyunu GOG ekibine veriyor.

EA oyunları yeniden yapacakmış: Command & Conquer Serisi Geri Dönüyor - Technopat

Neyse, konumuz Red Alert 2'yi açık kaynak kodlu olarak yeniden yapan bir proje: Open RA2!

Bakalım oyunu Windows 10'da sorunsuz çalıştırabilecek miyiz?

Öncelikle kaynak kodlarına buradan ulaşabilirsiniz:

GitHub - OpenRA/ra2: A Red Alert 2 mod for the OpenRA game engine

Burada da nasıl derleyeceğinize dair rehber var:

Home · OpenRA/ra2 Wiki · GitHub

Adım adım gidelim:
  1. Öncelikle OpenRA2 dosyalarını indiriyoruz:

https://github.com/OpenRA/ra2/archive/master.zip

2. İnen dosyayı klasöre çıkartıyoruz.
  3. Şimdi komut satırını açıp bu klasöre geliyoruz ve make all komutunu çalıştırıyoruz.
  4. 5 dakikadan kısa bir sürede oyunumuz hazır hale geliyor. Artık launch-game.cmd ile oyunu çalıştırabilirsiniz.
  • Keyifli oyunlar! Kirov reporting!
Son güncelleme: 26.10.2018
1601735194860.png

Böyle oldu ne yapmalıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı