Red Dead Redemption 1 Ryujinx rehberi

Dikkat: Oyun çıkalı henüz 2 gün olduğundan henüz patch vb şeyler gelmedi. Ham hali nasıl oynanır ona bakacağız.

Emulatörü indirin -> En altta kaynaklar kısmında belirttiğim siteden emulatörü indirin veya internete "Ryujinx download" yazın. Sonrasında ise indirdiğiniz dosyayı klasöre çıkartın.

Firmware yükleme -> klasörden emulatörü açın. CMD açılacaktır bekleyin. Sonrasında ise key file was not found denecektir. Ok deyin. File kısmına gelin. Open Ryujinx folder kısmına basın. C:/users/isminiz/Appdata/Roaming/Ryujinx/System kısmına prod. Keys dosyasını yapıştırın. Ardından tekrar emulatörü açın. Tools kısmına basın oradan Firmware kısmına basın ınstall from XCI/ZIP kısmına basın. Ryujinx penceresini kullanarak, dumped xcı dosyanızın konumuna gidin ve aç'a tıklayın. Bellenimi yüklemek isteyip istemediğinizi onaylamanız istenecektir. Prod. Key'lerinizin en az yüklemekte olduğunuz üretici yazılımı kadar yeni olduğundan emin olun!
(Bellenim sürüm numaranız değişebilir) ardından install Firmware sorularına yes deyin.

Oyunu emulatöre yükleme -> Emulatörü açın. Options tuşuna basın ardından settings bölümüne girin. General kısmına girin. Burada 2 method ile oyunu emulatörümüze yükleyebiliriz.

1. Metod: Eki Görüntüle 1908734 resimde gördüğünüz gibi belirtilen yere oyun klasörümüzün noktasını yazıp add diyeceğiz.

2. Metod: O alttaki kısma hiçbir şey yazmadan add diyeceğiz. Bizi seçme menüsüne atacak oradan hangi diskteyse [C veya D] onu seçip klasörü seçip add diyeceğiz.

Opsiyonel bilgiler: MSI Afterburner yazılımını kaynaklar kısmından indirip FPS sayacını açarak konu altında bize kaç FPS verdiğini söyleyebilirsiniz.

Kaynaklar:
Emülatör: Ryujinx - Nintendo Switch Emulator
Oyun: Forum kuralları gereği maalesef oyunu burada paylaşamıyoruz.
Firmware: nintendo-switch-global-firmwares directory listing
İngilizce daha detaylı kaynak:Ryujinx Setup & Configuration Guide

Henüz port çıkalı 2 gün olduğundan dolayı pek fazla kaynak bulamadım ve kendi bilgilerimle bu konuyu toparlamaya çalıştım. Güncelleme geldiğinde, kaynaklar arttığında bu konuda güncellenecektir.
hocam prod. keys nerede

Dikkat: Oyun çıkalı henüz 2 gün olduğundan henüz patch vb şeyler gelmedi. Ham hali nasıl oynanır ona bakacağız.

Emulatörü indirin -> En altta kaynaklar kısmında belirttiğim siteden emulatörü indirin veya internete "Ryujinx download" yazın. Sonrasında ise indirdiğiniz dosyayı klasöre çıkartın.

Firmware yükleme -> klasörden emulatörü açın. CMD açılacaktır bekleyin. Sonrasında ise key file was not found denecektir. Ok deyin. File kısmına gelin. Open Ryujinx folder kısmına basın. C:/users/isminiz/Appdata/Roaming/Ryujinx/System kısmına prod. Keys dosyasını yapıştırın. Ardından tekrar emulatörü açın. Tools kısmına basın oradan Firmware kısmına basın ınstall from XCI/ZIP kısmına basın. Ryujinx penceresini kullanarak, dumped xcı dosyanızın konumuna gidin ve aç'a tıklayın. Bellenimi yüklemek isteyip istemediğinizi onaylamanız istenecektir. Prod. Key'lerinizin en az yüklemekte olduğunuz üretici yazılımı kadar yeni olduğundan emin olun!
(Bellenim sürüm numaranız değişebilir) ardından install Firmware sorularına yes deyin.

Oyunu emulatöre yükleme -> Emulatörü açın. Options tuşuna basın ardından settings bölümüne girin. General kısmına girin. Burada 2 method ile oyunu emulatörümüze yükleyebiliriz.

1. metot: Eki Görüntüle 1908734 resimde gördüğünüz gibi belirtilen yere oyun klasörümüzün noktasını yazıp add diyeceğiz.

2. metot: O alttaki kısma hiçbir şey yazmadan add diyeceğiz. Bizi seçme menüsüne atacak oradan hangi diskteyse [C veya D] onu seçip klasörü seçip add diyeceğiz.

Opsiyonel bilgiler: MSI Afterburner yazılımını kaynaklar kısmından indirip FPS sayacını açarak konu altında bize kaç FPS verdiğini söyleyebilirsiniz.

Kaynaklar:
Emülatör: Ryujinx - Nintendo Switch Emulator
Oyun: Forum kuralları gereği maalesef oyunu burada paylaşamıyoruz.
Firmware: nintendo-switch-global-firmwares directory listing
İngilizce daha detaylı kaynak:Ryujinx Setup & Configuration Guide

Henüz port çıkalı 2 gün olduğundan dolayı pek fazla kaynak bulamadım ve kendi bilgilerimle bu konuyu toparlamaya çalıştım. Güncelleme geldiğinde, kaynaklar arttığında bu konuda güncellenecektir.

İyi günler oyunları nereden indireceğimizi nereden öğrenebiliriz?

Korsana destek vermiyorum ne yazık ki. Konsolun içerisinden emulatöre atabilirsiniz.

NOT: Bunun için bana kızacak arkadaşlar olur ise lütfen kızmasınlar. Kendileri link verebilirler.
Anlıyorum buradan link vermek yasak olabilir. Ama mesajımı okursan "nereden öğrenebiliriz?" yazmışım. Yani YouTube veya konu hakkında bilgi alabileceğimiz başka bir site söyleyebilir misiniz dedim. Ayrıca kimse kusura bakmasın ama ülke şartlarında oyun oynamak bu kadar lüks iken, insanlara insan gibi yaşamayı layık görmeyen bir ekonomik ortam sağlayan siyasi ortama sahip bir ülkede haktan hukuktan bahsetmeyelim. En azından biz milletin arazisini "senin arazi istimlak oldu ;)" şeklinde kendi halkının malına çöken veya kendi vatandaşını öl.ren yabancı birisini sırf cumhurbaşkanı ÇOCUĞU diye paşa paşa ülkesine yollayan ve polsi kullanarak eşine "kocan intaar etdi yapcak birşey yoğ" dedirtecek kadar aşağlkça şeyler yapmıyoruz. Oyun oynamak isteyen insanları bu kadar eleştireceğinize ülkedeki kokuşmuşlukları eleştirin. Asıl kabul edilemez olan şeyler onlar. Ayrıca bu eleştirimi sana değil genel yaptım. Alıntıladığım için yanlış anlama. Tabi ki parası olduğu halde oyunları korsan oynayan insanları kapsamıyor bu fikrim.

Anlıyorum buradan link vermek yasak olabilir. Ama mesajımı okursan "nereden öğrenebiliriz?" yazmışım. Yani YouTube veya konu hakkında bilgi alabileceğimiz başka bir site söyleyebilir misiniz dedim. Ayrıca kimse kusura bakmasın ama ülke şartlarında oyun oynamak bu kadar lüks iken, insanlara insan gibi yaşamayı layık görmeyen bir ekonomik ortam sağlayan siyasi ortama sahip bir ülkede haktan hukuktan bahsetmeyelim. En azından biz milletin arazisini "senin arazi istimlak oldu ;)" şeklinde kendi halkının malına çöken veya kendi vatandaşını öl. Ren yabancı birisini sırf Cumhurbaşkanı çocuğu diye paşa paşa ülkesine yollayan ve polsi kullanarak eşine "kocan intaar etti yapacak bir şey yoğ" dedirtecek kadar aşağlkça şeyler yapmıyoruz. Oyun oynamak isteyen insanları bu kadar eleştireceğinize ülkedeki kokuşmuşlukları eleştirin. Asıl kabul edilemez olan şeyler onlar. Ayrıca bu eleştirimi sana değil genel yaptım. Alıntıladığım için yanlış anlama. Tabii ki parası olduğu halde oyunları korsan oynayan insanları kapsamıyor bu fikrim.

Çok haklısın. Korsan oyunlar eleştirileceğine seninde bahsettiğin konuları eleştirmek daha mantıklı.

Hocam yazdığın rehber hiç yardımcı olmadı. Yapmak isteyen arkadaşlar DHdeki Red Dead Redemption 1 | PC Rehberi konusuna bakın hemen indirip oynamaya başladım. Bu konu çok eksik gibi.

Geri
Yukarı