Red Dead Redemption 2 Arap Atı rehberi

Hocam at nasıl gidiyor? 820 saatim var. ATI sevip üstünü temizle ve valentine kadar sür sonrasında zaten level 1 ilişki olacak sonrasında ölsen bile at gitmez. Bir de valentine götürüp ahırdan ana atın yaparsan hiç gitmez (at ölmezse) oyunu platin yapmış biriyim PS4 de daha yeniden başladım yan hesabımda ATI almam 5 dakika sürmedi tabii siz yeni başlamışsiniz fakat tekrar şansını dene derim.
Polis öldürdü at gitti :D kırmızı olanı aldım bugün birine yardım edeyim derken yumruk attım polisler peşime düştü yine öldürdüler ve kırmızı olan da gitti :D siyahı alırım yarın ama onu da kaybederim muhtemelen sürekli ölüyorum saçma sapan.

Polis öldürdü at gitti :D kırmızı olanı aldım bugün birine yardım edeyim derken yumruk attım polisler peşime düştü yine öldürdüler ve kırmızı olan da gitti :D siyahı alırım yarın ama onu da kaybederim muhtemelen sürekli ölüyorum saçma sapan.

Hocam atlara eğer takıyor musunuz?

İkinciye %100 yapmaya çalışıyorum yan hesabıma yeni çıktım oyundan yine aldım beyaz Arap atını ölmeme rağmen hiç gitmedi. (yanlış anlama yardımcı olmaya çalışıyorum ya da kendimi övmüyorum) mini map te aldığın örnek kırmızı Arap atı hangi simge ile gözüküyordu.

Oyun da chapter 4 gelmediğiniz sürece siyah Arap atını (saint denis de radtgele olan olaylarda bazen spawn oluyor oradan çalmak hariç) alamazsınız diyeyim dedim 😃

Hocam atlara eğer takıyor musunuz?

İkinciye %100 yapmaya çalışıyorum yan hesabıma yeni çıktım oyundan yine aldım beyaz Arap atını ölmeme rağmen hiç gitmedi. (yanlış anlama yardımcı olmaya çalışıyorum ya da kendimi övmüyorum) mini map te aldığın örnek kırmızı Arap atı hangi simge ile gözüküyordu.

Oyun da chapter 4 gelmediğiniz sürece siyah Arap atını (saint denis de radtgele olan olaylarda bazen spawn oluyor oradan çalmak hariç) alamazsınız diyeyim dedim 😃
Eyer takıyorum tabi ben ölünce otomatik gidiyor at, sadece polislere yakalanınca gidiyor ama normal ölünce sorun yok, uyanıyorum tennessie Walker isimli at oluyor yanımda. Bende terslik vardır belki anlamadım. Arap atı aramaktan oyun oynayamıyorum artık.

Eyer takıyorum tabii ben ölünce otomatik gidiyor at, sadece polislere yakalanınca gidiyor ama normal ölünce sorun yok, uyanıyorum tennessie walker isimli at oluyor yanımda. Bende terslik vardır belki anlamadım. Arap atı aramaktan oyun oynayamıyorum artık.

Hocam oyununuz korsan mi? Ya da at ile aranı 1 level yapman gerek en az yapıyor musun?

Beyaz Arap atını yakalayıp evcilleştirdim ama at ölürşe aynı yerden gidip evcilleştirebiliyor muyum yoksa oyunun sonuna kadar yok mu oluyor?

Arap atının özellikleri
Oyuncuların çoğuna göre oyundaki en iyi ve güçlü attır. Hikaye boyunca sizi götürebilecek bir attır, özellikleri aşağıdaki gibidir.
4872E746840980A61C97E7B6F2B446C27892BD91.pngB3FB98F226B803D1F89064A29A13516D56DD86AE.jpgbu rehberde beyaz Arap atı bulacağız.

At kar beyazıdır bu yüzden karlı alanda görülmesi çok zordur.

Arap atı nerede bulunur?
Arap atı haritanın sol üst köşesinde bulunan Lake ısabella çevresinde bulunabilir. Ancak söylediğim gibi kar beyazı olduğu için ve Lake ısabella karlı bir bölge olduğu için görülmesi zor olacaktır.1994224DD1E88E8A3A0DB5D2CC015E1C2722B2DC.jpgLake ısabella'nın sol taraflarında ve çevresinde bulunur.

Arap atı nasıl yakalanır?
Arap atı söylediğim gibi beyaz olduğu için karlı alanda zor görünecektir ve görmeniz biraz zor olacaktır. Atı gördüğünüzde yanına eğilerek gitmeli ve sağ Click basılı tutarak sakinleştirmeniz gerekli yoksa kaçar. Yanına iyice yaklaşınca ve kaçmıyorsa 2 seçeneğiniz var. Kafasına halat atarak çeke çeke yakalamak veya üzerine direkt atlayarak rodeo yapar gibi yavaş yavaş alışmasını sağlamak. Ben 1. seçeneği yapamadım ve 2. seçenek bana göre çok daha kolay. Yapmanız gereken şey basit, üzerine atlayın ve 'F' tuşuna (veya hangi tuşa atadıysanız) tekrar tekrar basın. İlk seferde atarsa tekrar deneyim ama atmadıysa, artık at sizindir.
CB4DA0C81E0C7B90E678D834CC545FC76B5E2ABF.jpg

tavsiyeler ve son
Sizi oyun boyunca götürebilecek atı yakalamak bu kadar kolaydı. Eğer atınızı beslerseniz, fırçalarsanız daha da gelişir ve güçlenir.

Umarım rehber yardımcı olmuştur iyi oyunlar.

kaynakça
İlk fotoğraf https://www.ign.com/wikis/red-dead-redemption-2/Arabian_Horse sitesinden Türkçeye çevirilmiştir.

Hocam merhaba bu at Online'da geçerli mi sadece hikaye mi?

Hocam merhaba bu at Online'da geçerli mi sadece hikaye mi?
Sadece hikâyede bulabilirsin. Ancak Online'da da Arap atları var. Satın alınabiliyorlar ancak her birisinin gereksinim duyduğu seviyeler var. O seviyeye ulaşınca satın alabiliyorsun. Bu Online'da birçok iyi at için geçerli bir durum. Ayrıca hikâyede olmayan çok sayıda yeni/farklı at ekipmanları da var.

Yeni konular

Geri
Yukarı