Çözüm Red Dead Redemption 2 Donma Sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

msheker

Centipat
Öncelikle herkese selam. Rockstar'ın yeni efsanesi Red Dead Redemption 2'ye sonunda PC sahipleri olarak kavuştuk. Fakat ne kavuşma. Donmalar, crashler, FPS sorunları. Crash ve FPS sorunları patch ile bir nevi düzeldi fakat donma hakkında Rockstar'dan hiçbir bilgi alamadık ve bu konuyu kendimiz çözmeye karar verdik. Aşağıdaki çözüm bilgilerini birkaç siteden derledim. Çözümler vardı evet ama hepsi yarı yarıya hatalıydı. Bende bunları puzzle gibi birleştirip -kendimce- doğru çözümü buldum. Aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:
  • Process Lesso adlı programı indirin kurun veya istediğiniz CPU limitleme programı, ben bu çözüm için Process Lesso'yu kullandım.
  • Oyunu açın.
  • Alt+Tab yapıp programdan RDR2.exe'yi bulun, sağ tıklayıp CPU Limiter'a tıklayın.

When CPU use is: 90%
    Reduce by this many CPU Cores: 1
    For a period of: 1

• Yapıp "Add Rule" butonuna tıklayın. Eğer bunu yaptıktan sonra FPS düşüşü oluyorsa 97% - 98% olarak limiti değiştirin.
Dediğim gibi istediğiniz CPU limitleme programını kullanabilirsiniz. Amaç CPU'yu limitlemek. 90% - 98% arasındaki değerler ile deneyebilirsiniz.

Umarım sorununuz çözülmüştür. İyi oyunlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen git 360 liraya oyun al 100 gb alan ver SSDlerin olduğu dönemde bir sürü hata yaşa son sistemde üstüne git ordan burdan birtakım ayar yap. Rezillik :D, değmez gerçekten. İlerde belki...

1050Ti'da sıkıntı yok ama G4560 ile i5-7400 bir değil ki hocam.
Orası öyle. Ama düzelticeklermiş rockstar açıklama yapmış az önce okudum ve sucu tamamen invida ya ve bazı cpulara atmış :D :D
Bendede donma oluyor adamı sinir ediyor. Tam görevin ortasındayım zank diye donuyor.
Dostum son yazılan çözümü dene rockstar launcherdaki kod olayını benimde donuyordu düzeldi. Gerçi ben rockstarın çözümünden önce düzeltmiştim. Bu başlıktaki bütün çözümleri tek tek dene olmadı benim çözümü dene cpu lardan 2 tanesini iptal et 2 yada 3. sayfada anlattım nasıl olduğunu ordan bul. Ama rockstarın çözümü kesin çözüm bence en azından bende işe yaradı.
Proces lassoyu her seferindemi uygulayacaz, yoksa bir kere yapsak olurmu
Bir kere yapıyorsun sanırım, yani ben 1 kere yaptım.

Orası öyle. Ama düzelticeklermiş Rockstar açıklama yapmış az önce okudum ve sucu tamamen invida ya ve bazı CPU'lara atmış :D :D

Dostum son yazılan çözümü dene Rockstar Launcher'daki kod olayını benim de donuyordu düzeldi. Gerçi ben Rockstar'ın çözümünden önce düzeltmiştim. Bu başlıktaki bütün çözümleri tek tek dene olmadı benim çözümü dene CPU'lardan 2 tanesini iptal et 2 ya da 3. sayfada anlattım nasıl olduğunu oradan bul. Ama Rockstar'ın çözümü kesin çözüm bence en azından bende işe yaradı.

Bir kere yapıyorsun sanırım, yani ben 1 kere yaptım.

Launcher'deki settingden çözdüm olayı.

Aynen işe yarıyor.

Öncelikle herkese selam. Rockstar'ın yeni efsanesi Red Dead Redemption 2'ye sonunda PC sahipleri olarak kavuştuk. Fakat ne kavuşma. Donmalar, crashler, FPS sorunları. Crash ve FPS sorunları patch ile bir nevi düzeldi fakat donma hakkında Rockstar'dan hiçbir bilgi alamadık ve bu konuyu kendimiz çözmeye karar verdik. Aşağıdaki çözüm bilgilerini birkaç siteden derledim. Çözümler vardı evet ama hepsi yarı yarıya hatalıydı. Bende bunları puzzle gibi birleştirip -kendimce- doğru çözümü buldum. Aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:
  • Process Lesso adlı programı indirin kurun veya istediğiniz CPU limitleme programı, ben bu çözüm için Process Lesso'yu kullandım.
  • Oyunu açın.
  • Alt+Tab yapıp programdan RDR2.exe'yi bulun, sağ tıklayıp CPU Limiter'a tıklayın.

When CPU use is: 90%
    Reduce by this many CPU Cores: 1
    For a period of: 1

• Yapıp "Add Rule" butonuna tıklayın. Eğer bunu yaptıktan sonra FPS düşüşü oluyorsa 97% - 98% olarak limiti değiştirin.
Dediğim gibi istediğiniz CPU limitleme programını kullanabilirsiniz. Amaç CPU'yu limitlemek. 90% - 98% arasındaki değerler ile deneyebilirsiniz.

Umarım sorununuz çözülmüştür. İyi oyunlar.

Bu yöntemi uyguladım ve 3 saattir hiç donma olmadı.Teşekkürler.

Launcher deki settingden çözdüm olayı
Aynen launcher deki settings ten çözdüm ama rockstar o çözümü sunmadan öncede çözmüştüm donma olayını onuda görev yöneticisinden yapmıştım. Ama sen halletiysen donmadan oynuyorsan sıkıntı yok demektir.
Bu yöntemi uyguladım ve 3 saattir hiç donma olmadı.Teşekkürler.
Bende yaklaşık 1 gündür oynuyorum bu 2. gün hiç donma yaşamadım. 1 hafta bekletti ama helal olsun çözdüler valla. Gerçi hala sıkıntı çekenler varmış sanırım açıklama yapmışlar ilerde bi güncelleme daha gelicekmiş ve tamamen çözceklermiş.

Görev yöneticisi, işlemciyi 2 çekirdekle çalıştırmalar düşük fps ve performans sorunlarına yol açar. Paylaştığımız Rockstar Games'in bizzat çözümünü uygulamanızı tavsiye ederim. Process Lasso'da donma sorunu yaratır. O sadece azaltıyor. Öyle programlar varsa silin atın. Rockstar'ın çözümü en ideali, gram donma yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı