Çözüldü Red Dead Redemption 2 kötü görüntü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11
Makaleler
1
Herkese merhaba arkadaşlar, RDR 2 oynarken atın saçları, karakterin saçları başkaların saçıdır otlar vb. her şey kötü gözüküyor fotoğraftaki gibi ayarlar sonda DX12'den vulkana geçince düzelir mi sizce?

1638047092399.png

Fotoğrafta çok net gözükmüyor ama nokta nokta şeyler var uyuz ediyor. Ayarları GeForce expreinceden yapıyorum maalesef oradan kapatamıyorum ve oyundayken birden ayar yapınca çöktüğü için fazla uğraşamadım.

1638047244114.png

1638047264797.png

1638047282146.png

1638047290458.png

Şimdiden teşekkürler.
Gerek kalmadı konu kapanabilir DX12'den vulkana geçtim düzeldi :)

1638048412617.png

Son düzenleme:
Çözüm
Hocam ayar değiştirirken oyun işkence oluyor grafik ayarlarında herhangi bir şeyi değiştirince DX12 dahil 5 dakikada ekran zor geliyor neyin bugu bu bilmiyorum ama hala nasıl düzelmemiş anlamadım çoğu kişide oluyormuş. Bende bu yüzden ilk size sorayım sonra o 30 dakikalık işkenceye katlanayım demiştim ama 30 dakika konu onaylanmadı :/

Hocam vallahi bilmiyorum GeForce expreince yüzünden ayar çekemiyorum otomatik ayar koyuyor ortaya gir çık yapınca bozuluyor.

Hocam ayarlar sıfırlanmış vulkana geçince ondan dolayı öyle olmuş şimdi düzenledim ama yine bozulacak.

DLSS ayarını kapatsanız belki düzelebilir.
Herkese merhaba arkadaşlar, RDR 2 oynarken atın saçları, karakterin saçları başkaların saçıdır otlar vb. her şey kötü gözüküyor fotoğraftaki gibi ayarlar sonda DX12'den vulkana geçince düzelir mi sizce?

Eki Görüntüle 1227499

Fotoğrafta çok net gözükmüyor ama nokta nokta şeyler var uyuz ediyor. Ayarları GeForce expreinceden yapıyorum maalesef oradan kapatamıyorum ve oyundayken birden ayar yapınca çöktüğü için fazla uğraşamadım.

Eki Görüntüle 1227504

Eki Görüntüle 1227505

Eki Görüntüle 1227507

Eki Görüntüle 1227508

Şimdiden teşekkürler.
Gerek kalmadı konu kapanabilir DX12'den vulkana geçtim düzeldi :)

Eki Görüntüle 1227518

Dostum yine de pek iyi gelmedi bana. Attığın ayarlara göre. Ben yüksek-orta-Ultra karışık oynuyorum, çok daha iyi görüntü alıyorum. Belki ben öyle görüyor, SS de sıkıntı vardır.

Keşke sormadan Vulkan'la deneyip kendin görseydin nasıl olduğunu.

Hocam ayar değiştirirken oyun işkence oluyor grafik ayarlarında herhangi bir şeyi değiştirince DX12 dahil 5 dakikada ekran zor geliyor neyin bugu bu bilmiyorum ama hala nasıl düzelmemiş anlamadım çoğu kişide oluyormuş. Bende bu yüzden ilk size sorayım sonra o 30 dakikalık işkenceye katlanayım demiştim ama 30 dakika konu onaylanmadı :/

Dostum yine de pek iyi gelmedi bana attığın ayarlara göre. Ben yüksek-orta-Ultra karışık oynuyorum, çok daha iyi görüntü alıyorum. Belki ben öyle görüyor, SS de sıkıntı vardır.

Hocam vallahi bilmiyorum GeForce expreince yüzünden ayar çekemiyorum otomatik ayar koyuyor ortaya gir çık yapınca bozuluyor.

Dostum yine de pek iyi gelmedi bana. Attığın ayarlara göre. Ben yüksek-orta-Ultra karışık oynuyorum, çok daha iyi görüntü alıyorum. Belki ben öyle görüyor, SS de sıkıntı vardır.

Hocam ayarlar sıfırlanmış vulkana geçince ondan dolayı öyle olmuş. Şimdi düzenledim ama yine bozulacak.

Son düzenleyen: Moderatör:

Hocam ayarlar sıfırlanmış vulkana geçince ondan dolayı öyle olmuş şimdi düzenledim ama yine bozulacak.

DLSS ayarını kapatsanız belki düzelebilir.

Çözüm
NVIDIA üzerinden oyuna girmeden ayar yapamıyor musun?

Ben de RDR2'de HDR'ı aktif edemiyorum.
HDR olmadan da otun şevkim kalmıyor.

NVIDIA üzerinden oyuna girmeden ayar yapamıyor musun?

Ben de RDR2 de HDR'ı aktif edemiyorum.
HDR olmadan da otun şevkim kalmıyor.

Merhaba sonucu açıklayayım. Evet, hep oradan yapıyordum zaten ayarı, Vulkan'a geçince donma vb her şey geçti ve ben Vulkana geçince görüntü bulanıklığı yani bu saçlardaki şeyler gitti zannederken ayarlar sıfırlanmış. Bunun esas sebebi DLSS'ymiş. DLSS'yi kapatınca oyun oynanmaz hal aldı, ben de Red Dead Redemption 2 | PC için en iyi optimizasyon grafik ayarları (Full HD, 2K ve 4K) | DonanımHaber Forum buradaki grafik ayarlarını uyguladım ve 40 50 FPS alıyorum DLSS olmadan.

Merhaba sonucu açıklayayım. Evet, hep oradan yapıyordum zaten ayarı, Vulkan'a geçince donma vb her şey geçti ve ben Vulkana geçince görüntü bulanıklığı yani bu saçlardaki şeyler gitti zannederken ayarlar sıfırlanmış. Bunun esas sebebi DLSS'ymiş. DLSS'yi kapatınca oyun oynanmaz hal aldı, ben de Red Dead Redemption 2 | PC için en iyi optimizasyon grafik ayarları (Full HD, 2K ve 4K) | DonanımHaber Forum buradaki grafik ayarlarını uyguladım ve 40 50 FPS alıyorum DLSS olmadan.
Hocam, ekran kartı ne?

Bende RTX 3070 var ama mining'te daha çok getirdiği için onun yerine 6700 XT'yi kullanıyorum oyunlarda.
ASUS ROG RX 6700 XT ile AMD Radeon Software'den otomatik GPU Hız Aşırtma yaptırıyorum.
GeForce Experience üzerinden optimize ediyorum ayarları, 2K ayarlıyorum.
60-90 FPS arası seyrediyor.
Sıcaklık 60 derecelerde.
DLSS desteğinden ötürü RTX3070 kullansam mı diye düşünüyordum.
Değmez mi yani?

Hocam, ekran kartı ne?

Bende RTX 3070 var ama Mining'te daha çok getirdiği için onun yerine 6700 XT'yi kullanıyorum oyunlarda.
ASUS ROG RX 6700 XT ile AMD Radeon Software'den otomatik GPU hız aşırtma yaptırıyorum.
GeForce Experience üzerinden optimize ediyorum ayarları, 2K ayarlıyorum.
60-90 FPS arası seyrediyor.
Sıcaklık 60 derecelerde.
DLSS desteğinden ötürü RTX3070 kullansam mı diye düşünüyordum.
Değmez mi yani?

DLSS bana kalırsa dediğim gibi görüntüyü bozuyor sanada aynı sorunu yaşatır. Laptop kullanıyorum ekran kartım RTX 2060.

Geri
Yukarı