Red Dead Redemption 2 oynadıktan sonra Witcher 3 oynayamıyorum

Arkadaş o ne güzel oyun öyle ya. Hayatımda RDR2 kadar bana güzel şeyler yaşatan bir oyun daha oynamadım diyeceğim ama oynadım. Hatta şu an ikisi içimde çatışıyor. RDR2 oynamaya başladıktan sonra Witcher'a girmez oldum. Denedim, olmuyor. Sarmıyor. Hayranı olduğum oyun, hayranı olduğum bir diğer oyundan soğuttu. İnanın bana neden bilmiyorum. Bu kontrol sığlığına alıştım. Artık sığ değil, gerçekçi geliyor. Atımı sanki gerçek evcil hayvanmış gibi seviyorum. Bir yere çarpınca hemen okşayıp seviyor ve besliyorum. Cidden adamlar zirveyi belirlemişler gerçekçilik konusunda. Haftaya vizeler başlıyor. Ne yapacağım bilmiyorum. Sanırım sadece acı gerçekler diyeceğim.

Ben ikisini de oynayabiliyorum ama RDR2 cidden efsanevi bir oyun ya.

AC Odyssey indirime girdi diye aldım ATI dağdan aşağı atlatıyorum, atla ağaca vuruyorum hiçbir şey olmuyor RDR2'de ağacın dalına takıldığında adam düşüyor ve ne hızla takıldığında göre de düşmeyebiliyor, yol kenarında babalara çarptığında atla birlikte düşüyorsun bu da atın hızına bağlı, önüne hayvanlar atlıyabiliyor, vurmaya çalıştığın hayvan öyle bir kaçıyor ki yakalamak çok zor vurdun ölmedi ağır yaralıysa ileri ölebiliyor, vurdun yakınında düştü hayvan can çekişiyor öldürmezsen can çekişerek ölürse kötülük puanın artıyor. Şimdi böyle bir oyunun oyun fizik motorunu, açık dünyasını, açık dünyada ki tüm yaratıkların fizik motorlarını düşününce hala bu oyunun grafikleri çöp diyen kişiler var ona şaşırdım. Ayrıca AC Odyssey grafik olarak RDR2 kıyaslarsam RDR2'nin grafikleri, ambiyansı, havası suyu, ağacı gerçeğe çok daha yakın AC Odyssey çizgi film gibi kalıyor ki 4K High oynuyorum. Bu arada ben 3 boyutlu modelleme yapıyorum profesyonel olarak ve oyun yapım sektörünün biraz içindeyim ve grafiklerin oyun motoruyla ne kadar zor stabile edilebildiğini az çok biliyorum. Fizik motoru ne kadar gerçekçi olursa ve oyun açık dünya olursa stabilize etmek müthiş zordur bu yüzden bazı şeylerden feragat etmek gerekmiş olabilir ama baktığımda bilmem kaç km ötede ki ağacın net görünmesi zaten çok gerçekçi olmaz ve oyun zevkini benim açımdan bozmaz.

Çok doğru ama şu mesele var RDR 2 kovboy oyunu zaten olması gerek atın yere düşmesi vb gerçekçi olması gerek! Asla Odyssey savunmadım.

God of War ve RDR2 en iyi oyun olma konusunda yarıştı ve God of War almıştı. İlk önce GoW bitirdim %100 olarak müthiş oyun dedim. Sonrasında RDR2 aldım açık dünyaya dalıp hikayeyi oynamadan haritada gidilebilecek her yere gidip tüm legendary balıkları avladım hazineleri buldum 3000 $ para yaptım. Sonrasında bir baktım hikayede chapter 2 deyim ama Total oyun yüzdesi %40 gelmiş :) sonrasında dedim ki God of War güzel hikaye Action tamam ama en iyi oyun klasmanında oyun fiziği açık dünyası ve müthiş detayları olarak RDR2 hakkı yenmiş bu nettir.
Witcher 3 200 saatin üzerinde oynanış ve tüm DLC ile bitirip müthiş zevk aldım ama RDR2 ve Witcher 3 oyun fiziği kıyaslamak 2018 Porsche bindikten sonra aynı zevki 2015 golften beklemek gibi olur. Şirketlerin elinden ne geldi bütçeleri neydi ve neler yaptı olarak düşünmek lazım. Şu an RDR 2 klasmanında olsa olsa Cyberpunk olur ki onda da 2020 Porsche Cyberpunk 2018 golf RDR2 olur 😉

Fiziklere çok takılma bence Witcher 3'ü daha çok seviyorsun gibi. Witcher 3 yüksek bütçeli oyun sayılır çok rahat ama bütçesini farklı yerlerde harcamış. Mesela Witcher 3'te aard yapınca etrafı toz duman olması ve çanak çömleklerin uçması.
Witcher 3'te bir tek karakter ve at fiziği eksik bence karakter fiziğine alışılıyor oynaması rahat geliyor da, at fiziği çok kötü. Bak bu batıyor işte.

Ubisoft o kadar korkak ki yeni bir ıp tanımlamıyor. AC adının ekmegini yiyor.

Maalesef doğru. S.

Fiziklere çok takılma bence Witcher 3'ü daha çok seviyorsun gibi. Witcher 3 yüksek bütçeli oyun sayılır çok rahat ama bütçesini farklı yerlerde harcamış. Mesela Witcher 3'te aard yapınca etrafı toz duman olması ve çanak çömleklerin uçması.
Witcher 3'te bir tek karakter ve at fiziği eksik bence karakter fiziğine alışılıyor oynaması rahat geliyor da, at fiziği çok kötü. Bak bu batıyor işte.

Sorun o hocam. Kara veremiyorum. Witcher'a girip geri çıkıyorum. RDR2'ye giriyorum. Gözümde ikisi de büyük yapım. Tek sıkıntı RDR2 hızlı sardı kendine.

Maalesef doğru. S.

Sorun o hocam. Kara veremiyorum. Witcher'a girip geri çıkıyorum. RDR2'ye giriyorum. Gözümde ikisi de büyük yapım. Tek sıkıntı RDR2 hızlı sardı kendine.
Bence witcher 3 🤣
Maalesef doğru. S.

Her seferinde başka şekilde bitireyim diyorum yok karakterlere her seferinde o kadar bağlanıyorum ki yine geraltın karakterine uygun şeyler seçiyorum.🤣🤣

Ya bu konu niye buralara kadar geldi anlamıyorum oyuna bulanık dedim 40 tane video attınız sorunu zerre çözmeyen. Ben de oyunu böyle oynamam diyorum hala ısrar ediyorsunuz oyunu zaten oynadım diyorum bu halde ve bitirdim bir şeyi görmezden gelen yok. 750 saat Witcher oynadım bu oyunda sorunlu olmasa onu da oynardım, onda asla böyle sorunlar yok grafikler daha keskin dedik fanboy ilan edilmediğimiz kalmıştı o da oldu. Ben oyun fanboy'u olacak son kişiyim. Çevremden oyunu 4K oynayanlar hariç kimse net demiyor DH ana konusunda uzunca tartıştık.
PC'yi bilmem ama konsolda RDR 2 Witcher denen hilkat garibesini her türlü geçer.
Oyunun RDR 2 'den iyi olduğu hiç bir yön yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı