Çözüldü Red Dead Redemption 2 Türkçe yama var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Emre498

Decapat
Öncelikle merhabalar. Yakın zamanda RDR 2 almayı düşünüyorum fakat bu oyun için Türkçe yama var mıdır?

Çözüm
Hayır, yok. Bir çeviri ekibi tarafından yama hazırlandı fakat şikayetler üzerine yama Rockstar tarafından iptal edildi. Yani Türkçe yama bulunmuyor.
Madem şikayet ediyorlar bas bas bağırıyoruz koskoca Rockstar Games hala Türkçe getiremedin ve buna da Rockstar sorunsalı diyoruz.
Sony bile uğraştı onları bile takmadı adamlar. GTA 5'i Türkçe'ye çeviren ekibi ofislerinde ağırladılar ama oyuna yamayı eklemediler. Cidden garip bir firma. Sanırım tok olmalarından kaynaklı. :D

80 milyon nüfusu olan ülkeye nasıl dil desteği sağlamıyorlar anlamış değilim. Orijinal oyun kültürü Steam ile beraber ciddi anlamda arttı. GTA 6'ya Türkçe dil desteği getirirseler süper olacak.

Ayrıca şikayet sebebi de yamanın 50 TL olması. 😕
Hocam, 50 çok gibi fakat 30TL tam ayarı olurdu. Ancak şikayet edilecek bir şey yok. Eğer benim bildiğim o ekipse yıllarca çoğu oyuna bu adamların Türkçe yamalarını kurdum öyle oynadım. Yıllarca ücretsiz bir şekilde uğraş emek sarf ettiler. 2 kuruş para kazanmak istiyorlar diye gidip şikayet etmek nedir ya?

Hocam, 50 çok gibi fakat 30TL tam ayarı olurdu. Ancak şikayet edilecek bir şey yok. Eğer benim bildiğim o ekipse yıllarca çoğu oyuna bu adamların Türkçe yamalarını kurdum öyle oynadım. Yıllarca ücretsiz bir şekilde uğraş emek sarf ettiler. 2 kuruş para kazanmak istiyorlar diye gidip şikayet etmek nedir ya?
Çok değil, emin olun. O kadar emek var ortada. Neyse, konu dışına çıkmayalım.

Aynen. Oyun fiyatıyla kıyasladılar sürekli. Biri milyonlarca kopya satmış oyun diğeri maksimum 2 bin adet satılacak yamaydı.

Kazanamazlar, yasal değil. Şikayet ederim, para kazanmak istiyorlarsa yasal yollardan kitap çevirisi vs. yapsınlar. Lisanslı bir marka üzerinden dil dosyası satarak para kazanmaya hakları yok, hakları olmadığı için de şamarı yediler oturdular. Parayla satmak yerine bağış toplasalardı bu iş böyle sonuçlanmazdı.

Yani elbette öyle şahsen verirdim. Belirli bir topluluk 2 kuruş vermemek için hepimizi yaktı. Oyunu Türkçe oynayamıyoruz. Her neyse, dediğiniz gibi konu dışına çıkmayalım.
Kazanamazlar, yasal değil. Şikayet ederim, para kazanmak istiyorlarsa yasal yollardan kitap çevirisi vs. yapsınlar. Lisanslı bir marka üzerinden dil dosyası satarak para kazanmaya hakları yok, hakları olmadığı için de şamarı yediler oturdular. Parayla satmak yerine bağış toplasalardı bu iş böyle sonuçlanmazdı.
Peki, edebilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı