Sürprizbozan Red Dead Redemption 3 Hikayesi

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Arthur ve John'un olması için 1899 yılından eskide geçmesi lazım eğer Red Dead Redemption 1'in devamı olursa belki 1.dünya savaşı sahneleri görebiliriz ama Red Dead Redemption 1'den sonra olursa arthur ve John öldüğünden yeni karakterler gelir.

Red Dead Redemption 3'ün hikayesi üzerine uzunca düşündüm ve sizlerle de paylaşmaya karar verdim. Konuyu açmak için en mantıklı yer ”rol yapma oyunları” idi, eğer yanlış yere açtıysam kusura bakmayınız.

ben, Red Dead Redemption 3'ün jack veya dutch dışında bir karakter ile oynanacağını düşünmüyorum. Jack'in babası gibi bir kanun kaçağı olması, 1. dünya savaşı gibi belirli savaşlara katılması ve kendi çetesini kurması güzel bir hikaye olabilir. Diğer yandan, Dutch'ın van der linde çetesini kurması, ardından hosea, arthur ve John gibi çok sevilen karakterler ile soygunlar gerçekleştirmesi, oyuncuların sevdiği bir hikaye olurdu.

bana sorarsanız ben, Dutch'ın hikayesinin daha iyi ve daha eğlenceli bir hikaye olacağını düşünüyorum. Örneğin hikayeyi ben yazacak olsaydım şöyle olurdu.

1. bölümde dutch, anne ve babasının ölümünden sonra hosea ile tanışır ve kendi çetesini kurardı.

2. bölümde bu ikili belirli suçlar işlerlerdi.

3. bölümde çeteye arthur ve John katılırdı.

4. bölümde dutch, arthur ve John'u eğitir ve onları suç dünyasına sokardı. Bu sırada dutch, susan grimshaw ile sevgili olur fakat onu annabelle için bırakırdı. Fakat susan, çeteden gitmez ve dutch ile arkadaş kalırdı. Bu bölümde dutch, Colm'ün kardeşini öldürür ve colm de intikam için Annabelle'i öldürürdü. Böylece dutch ve colm düşman olurlardı.

5. bölümde çeteye Mac Callander, Davey Callander, Mary-Beth Gaskill, Tilly Jackson, Simon Pearson, Orville Swanson, Uncle, Sean MacGuire, Molly O'Shea, Josiah Trelawny, Bill Williamson, Abigail Roberts, Javier Escuella, Lenny Summers, Charles Smith ve Micah Bell katılırdı. Dutch, bu karakterler ile suç işlerdi.

5. bölüm son bölüm olurdu. Oyun, çetenin hep beraber bir bankayı soyması ile biterdi ve epilog kısmında arthur olarak oynardık. Epilog, blackwater katliamı ile sona ererdi ve sonrasında ilk iki Red Dead Redemption oyununun aksine arthur olarak devam etmezdik. Ama blackwater görevinden önce arthur olarak istediğimiz kadar gezebilirdik.

Sizce bu hikaye nasıl olurdu? Düşüncelerinizi yorumlarda bekliyorum 🙂

RDR 1 hikayesinde dutch ve John öldü RDR2 dede arthur öldü ayrıca böyle olursa 2 oyunun hikayesi yok sayılırdı.

Geçmişe gideriz evet ama dutch ile değil hosea ile oynarız.
Veya tercih ettirir istediğimizle oynarız: Dutch mı hosea mı?

Dutchın gençliği olabilir.

Jack marston güzel olurdu. Kovboy döneminin bitişinden sonra jackin mücadelesini görürdük. Sadie Adler falanda gözükse tadından yenmez.

Benim tamamen beklediğim firmadan en başında ilk oyunu bununla birleştirmeleriydi. Diğer bir beklentim henüz çok erken ama yine hikaye için tüm kararlar bize kalırdı. Herkes biliyor ki oynayan çoğu kişi tefecilik yapmaz, mary gidelim dediğinde giderdi. Neyse bir gün olur belki. Konuyu dağıtmadan devam :D

RDR3 için kalan faktörler çetenin bel kemiklerinin gençlikleri. Zaten oyunun mantığına göre arthura el biz veriyoruz. Sıfırdan oynuyoruz, bu saçma aslında 40 yaşlarında ok atmayı bilmiyor, charles ok atmaya gittikten sonra tariflerle okçuluğun kitabını yazıyor :D

Hikaye bana kalırsa ellerinde hazır düzenlemeleri zaman alacaktır.

Arthur ve John'un olması için 1899 yılından eskide geçmesi lazım eğer Red Dead Redemption 1'in devamı olursa belki 1.dünya savaşı sahneleri görebiliriz ama Red Dead Redemption 1'den sonra olursa arthur ve John öldüğünden yeni karakterler gelir.

RDR 1 hikayesinde dutch ve John öldü RDR2 dede arthur öldü ayrıca böyle olursa 2 oyunun hikayesi yok sayılırdı.

Dutchın gençliği olabilir.
Bende Dutch’ın gençliğinin hikayesinin yapılmasından yanayım dostum 🙂

Jack marston güzel olurdu. Kovboy döneminin bitişinden sonra jackin mücadelesini görürdük. Sadie Adler falanda gözükse tadından yenmez.
Aslına bakarsanız…

John’un Javier’i öldürmediği bir evrende, Jack Marston, Ajan Ross’a öldürdükten sonra bir süreliğine Amerika dışına kaçabilir ve Meksika’da Javier ile karşılaşabilirdi.

Jack’in Javier’in oğlu oldu ortaya çıkabilirdi ve çoğu oyuncu şoke olabilirdi.

Ya da aynı hikayeye bağlı kalıp Jack ve Javier’i düşman yapabilirlerdi.

Jack, Meksika’dan sonra Charles ve Sadie’yi bulabilir ve onlarla tekrardan iletişim kurabilirdi.

Jack, 1. Dünya Savaşı’nda savaşabilir, evlenebilir, bir çocuk sahibi olabilir ve aynı babası gibi suç hayatını bırakamadığı için ailesinden uzaklaşabilirdi.

Ve hikayenin en sonunda Jack öldürülebilir, yerine başka bir karakteri oynayabilirdik.

Bu hikaye de güzel olurdu…

Uzun bir süre gelmez diye düşünüyorum. rahat bence 7-8 senesi vardır. Hali hazırda GTA 6 üzerinde çalışıyorlar.
GTA 6’nın 2024 ortalarında çıkma ihtimali var. En iyi ihtimalle 2024 başında çıkar ise yeni bir Red Dead Redemption oyununu geliştirmeye başlarlar ve biz bu yeni RDR oyununu muhtemelen 2030-2031’de görebiliriz. Neyse, geç olsun güç olmasın.

Geçmişe gideriz evet ama Dutch ile değil Hosea ile oynarız.
Veya tercih ettirir istediğimizle oynarız: Dutch mı Hosea mı?
Bence tercih meselesini Rockstar, RDR serisinde yapmak istemez. Yapmak istese bile en az 15 senesini bu oyuna vermesi gerekir. Çünkü Arthur’un hikayesini geliştirmek bile 8 yıl sürmüşken iki farklı gelişmiş hikaye 15 yıldan az sürede geliştirilemez. Böyle bir oyunun 7-8 senede geliştirilmesi için bence Rockstar’ın gece gündüz demeden çalışması lazım.

Son düzenleme:
Tek diyeceğim şey üçüncü oyunun karakteri Arthur'u unutturup eğer olursa epilogue kısmında yine "Neden bunla oynadık, ana karakter daha iyiydi." sözleri yankılanır.

Tek diyeceğim şey üçüncü oyunun karakteri Arthur'u unutturup eğer olursa epilogue kısmında yine "Neden bunla oynadık, ana karakter daha iyiydi." sözleri yankılanır.
Arthur u unutturacak karekter nasıl olur acaba düşünmedim değil. Kontrol Arthur dan John a geçtiğinde aynı şeyi hissetmiştim. Ama Arthur çok farklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı