Red Dragon RX 580 GDDR5 vs Palit GTX160 Super GDDR6

NVIDIA olan tercih etmek bence daha mantıklı. 1650S veya 1660S olsa da fark etmez çok daha güncel. GDDR6 bellek kullanıyor mimari farkı var vs. Ben olsam NVIDIA tercih ederdim.

POLARIS mimarili 5xx serisinden bahsettim dedim. Konu başlığı da RX 500 ile ilgili zaten far kettiğin üzere.
Hocam RX580 Nvidia GeForce 1650 Super'e göre daha performanslı bir kart, şu videoya bakmanızı öneririm:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam RX580 Nvidia GeForce 1650 Super'e göre daha performanslı bir kart, şu videoya bakmanızı öneririm:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Neresi performanslı? RX 580 180W TDP. 1650 Super ise 100W TDP. Aradaki bazı oyunlarda 5 FPS yüzünden mi RX 580 başarılı? 1650S bu watt değerine göre çok iyi bir karttır. Ayrıca oyun oyun da değişiyor gördüğün üzere 1650S'nin de önde olduğu oyun var, RX 580'in de.

GTX 1650S savunan arkadaşları şu videoya yönlendirmek istiyorum:
Önerdiğiniz videoda Nvidia ekran kartı, AMD ekran kartına göre daha çok oyunda daha çok FPS veriyor. Tek tek sayalım ister misiniz?

Güncellik, serin çalışma, sürücü desteği gibi konulara değinmiyorum.

Bu iki seçenek arasından güncelliği ve stabilliği nedeniyle tabii ki GTX1660 Super. Model olarak Palit bu modelde VRM sayısından kıstığından dolayı INNO3D öneririm, ayrıca daha uygun fiyata sahip;

RX 580'in günümüzde "sıfır" alınacak nasıl bir özelliği var bir zahmet söyleyin. AMD bile 2019 sonunda 5500 XT diye kart çıkardı RX 580/590 yerine.

1650 Super-5500 XT-1660 Super dışında giriş seviyesi için üçüncü bir kart yok. Sıfır GTX 1060 al diyen yok da niye aynı yaştaki RX 580'i öneren var çözemedim.

Geri
Yukarı