Red Switch ve membran benzerliği

SALOOWEN

Hectopat
Makaleler
13
Daha fazla  
İlginç ama cidden aradaki farkı anlayamıyorum. Önce kırmızıya bastım sonra Membran'a, bir fark göremedim hissiyat olarak. Sonra mora bastım. Morla kırmızı arasında bayağı fark vardı. Açıkcası mavinin ve morun sesi daha fazla ama kırmızıdan çok daha iyi bir hissiyatı var. Kırmızı alanlar sırf ses için o hissiyatı mı bırakıyor? Yoksa sıkıntı bende mi?😀
Dediğim membran: Logitech G213.
Dediğim kırmızı Switch klavye: Corsair K68.
Dediğim mor Switch: Razer ama modeli tam hatırlamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlginç ama cidden aradaki farkı anlayamıyorum. Önce kırmızıya bastım sonra Membran'a, bir fark göremedim hissiyat olarak. Sonra mora bastım. Morla kırmızı arasında bayağı fark vardı. Açıkcası mavinin ve morun sesi daha fazla ama kırmızıdan çok daha iyi bir hissiyatı var. Kırmızı alanlar sırf ses için o hissiyatı mı bırakıyor? Yoksa sıkıntı bende mi?😀
Dediğim membran: Logitech G213.
Dediğim kırmızı Switch klavye: Corsair K68.
Dediğim mor Switch: Razer ama modeli tam hatırlamıyorum.
Hissiyat için Brown var. Kırmızı yumuşak olduğu için MOBA oyunlarında kullanılıyor diye biliyorum.

Derken? Tamam MX Red çok iyi bir switch değil ama, bana kalırsa hiçbir clicky switch, linear switch'in yerini tutamaz. Mor modeli denediyseniz Huntsman modellerinden birisini denemişsinizdir zaten, kalitesiz olmayan klavyeler ama zaten clicky ile linear arasında büyük bir fark olması normal. Mesela, benim klavyem Razer optik kırmızı switch kullanıyor ve çok memnunum, özellikle yaptığım birkaç düzenlemeden sonra.
Hissiyat için Brown var.
Hangi hissiyat hocam boşluk mu?
Hocam tuşa bastığımı anlayamıyorum. 😀
Hocam o yüzden kişisel tercihe giriyor işte, ben de clicky switchlerdeki o tümsek hissine dayanamıyorum, sürekli düz ilerlesin istiyorum mesela. Ama membran ile alakası yok hissiyatın.

Ama membran ile alakası yok hissiyatın.
O benle alakalı olabilir. Ama mor gerçekten çok güzel.
Ben kullanmıştım Red internet kafede, baya güzeldi. Az olsa bile hissiyat vardı.
Herkes mavi alınmaz kırmızı alın diyordu, üzülmüştüm mavi aldığıma ama şu an üzülmüyorum. Kırmızı bana göre değilmiş.

Switchler için "Şu alınmaz bunu alın." gibi sözler söyleyen birisi zaten mekanik klavyeler ile ilgili bilgiye sahip değildir.

Hissiyatından nefret etsem bile kahverengi switch bile çoğu kişiye yeterli gelebilecek bir switch, bana göre kötü ama alınmaz değil. Riski olmayan ama ahım şahım beğenemeyeceğiniz bir switch çünkü.

Bu yüzden eğer deneyebiliyorsanız mekanik klavye almadan önce deneyin, insanların söyledikleriyle hareket etmeyin.

Mor kötü değil bu arada, MX Mavi'den çok daha iyi olduğu kesin. Bir de şu "ping" diye kulak tırmalamasa çok daha iyi olacak.

Switchler için "Şu alınmaz bunu alın." gibi sözler söyleyen birisi zaten mekanik klavyeler ile ilgili bilgiye sahip değildir.

Hissiyatından nefret etsem bile kahverengi switch bile çoğu kişiye yeterli gelebilecek bir switch, bana göre kötü ama alınmaz değil. Riski olmayan ama ahım şahım beğenemeyeceğiniz bir switch çünkü.

Bu yüzden eğer deneyebiliyorsanız mekanik klavye almadan önce deneyin, insanların söyledikleriyle hareket etmeyin.

Mor kötü değil bu arada, MX Mavi'den çok daha iyi olduğu kesin. Bir de şu "ping" diye kulak tırmalamasa çok daha iyi olacak.
Ben zaten ''bana göre'' dedim üstteki mesajda. Mor kötü değil zaten, en hoşuma giden o oldu.

Ben zaten ''bana göre'' dedim üstteki mesajda. Mor kötü değil zaten, en hoşuma giden o oldu.
Evet, o yüzden ben de dedim deneyerek alın diye. Kırmızı alsaymışsınız üzülürmüşsünüz, her switch herkese uygun değil maalesef. Dediğim gibi ben de clicky kullanamıyorum...

Yeni konular

Geri
Yukarı