Redbox 300 GB vs Superbox GO 200 GB vs Superbox 200 GB

Siz olsaydınız hangisini seçerdiniz?

• Redbox 300

• Redbox 400

• Superbox 200

• 4.5G Mobil Wifi 200 GB

• Diğer (lütfen açıklayın)

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

Sydron

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, kablolu internet hizmetinden çeşitli nedenlerle yararlanamadığım için kablosuz internet sağlayıcılarına yöneldim.
Redbox tarifeleri bu şekilde.

redobx.png

Redbox'ta şöyle bir durum var, 24 ay taahhüt ve 24 ay taksitle 20 lira modem taksit ücreti.
Ve maalesef evimde kesintisiz 4.5G hizmeti sunamadıkları için Redbox'ı başka adrese kayıt edip her yerde paketi aylık 30 lira karşılığında evimde kullanabileceğim için.
Ekran görüntüsündeki tarifelere aylık +50 lira ekleme durumu var maalesef.
Limitsiz seçeneği de kaldırılmış durumda.
Superbox tarifeleri bu şekilde:

superbox.png

Sanırım Superbox'ta 24 ay taahhütlü, modem ücreti hakkında tam bilgi edinemedim ama taahhüt sonrası geri verme durumu sanırım varmış ve verilmediğinde 700TL cezası var diyor.
Superbox GO tarifeleri bu şekilde:

go.png

Kontratsız ve 12 ay kontratlı fiyatlandırmalı bu şekilde, 12 ay taahhütlü olması iyi, modem ücreti 12 ay X 48 lira.

Aylık internet harcama miktarıma gelecek olursak emin değilim. Oyun oynamam. Telefonumun internet yükünü kendi tarifesi çekiyor ve tek başıma kullanacağım interneti.

YouTube'da yemek yerken genelde video izliyorum ve bazen 1-2 video izliyorum, genelde internet üzerinden Twitter-ekşi sözlük-çeşitli forum siteleri ve Telegram üzerinden gidiyor.

200 GB aslında bana yeterli olabilir.

Superbox 24 ay taahhüt olup Superbox GO'dan daha maliyetli olduğu için ilk elenen opsiyon oluyor.
Vodafone mevcut tarifelerine otomatik 50 lira eklendiğinde 300GB'lık tarifesi ilk yıl 240, ikinci yıl 260 lira gibi olacak.
Superbox GO tarifesinde ise toplam maliyeti aylık 200GB'lık tarifesi bir yıl 250 lira gibi bir şey olacak.

Siz benim yerimde olsaydınız nasıl bir yol izlerdiniz?

Dipnot 2: Bir yıl sonra başka bir daire olacağım için 24 ay taahhüt gereksiz geliyor.
Dipnot 3: Vodafone'un hizmet kalitesi düşündürüyor (aslında 2 aydır bu mevcut evimde Vodafone hattımla çekme sıkıntısı yaşamadım)
Dipnot 4: Turkcell Superbox ve Superbox GO'da aynı şekilde kesintisi 4.5G sunamıyoruz deyip ayrı paket ister mi bilemiyorum, bir türlü iletişime geçemedim. (şimdi web sitelerinden adres sorgulama yaptığımda Superbox bağlatılabiliyor)

Redbox ile ilgili sorunuz varsa cevaplayabilirim.

Konunun ilk mesajında da belirttiğim gibi Vodafone Redbox ürününün hizmet kalitesinden şüpheliyim.

Çeşitli sosyal medya platformlarında Redbox için aşırı derecede olumsuz yorumlar gördüm, hem alıma kapatılan limitsiz tarifesi için hem de kotalı tarifeleri için, verdikleri paralarla hizmet alamadıklarını okudum, her ne kadar kendim mobil operatörüm Vodafone olup internet hız sıkıntısı çekmesem de açıkçası Redbox için bu denli yoğunlukta olumsuz yorumlar okumak beni düşündürdü.

Siz, çevreniz, tanıdıklarınız, gördükleriniz kadarıyla Redbox'un kotalı tarifelerinin performansı iyi midir? (Tabii ki kullanılan konuma göre değişecek ama..)

@Sydron,

Öncelikle şu yazımı okumanızı öneririm;

Evde 4 kişiyiz, herkes akşamları ve hafta sonları evde. 150GB bize yetmiyor.

Hizmet olarak memnun kaldığımı söyleyebilirim. Sizin gibi almak zorunda kalanlar için iyi bir seçenek.

İncelemeniz için teşekkürler, siz de yazınızda ''Zorunda değilseniz kesinlikle almayın.'' demişsiniz ve aldığınız hız da ortada.

Vodafone Redbox'a karşı maalesef biraz mesafeliyim.

İncelemeniz için teşekkürler, siz de yazınızda ''Zorunda değilseniz kesinlikle almayın.'' demişsiniz ve aldığınız hız da ortada.

Vodafone Redbox'a karşı maalesef biraz mesafeliyim.
Superbox'un da Redbox'dan iyi bir yanı yok hocam. Aynı şeyin laciverti kısacası.
Yapabiliyorsanız, hattınızı sınırsız tarifeye çevirin derim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Superbox'un da Redbox'dan iyi bir yanı yok hocam. Aynı şeyin laciverti kısacası.
Yapabiliyorsanız, hattınızı sınırsız tarifeye çevirin derim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kesinlikle öyle, lacivert arasından lacivert seçme oyunu. Keşke sınırsız tarifeye geçme şansım olabilseydi.

Az önce Vodafone ile bir görüşme gerçekleştirdim, ondan önce Superbox dairemde 4.5G kesintisiz verebilirken, Vodafone veremiyorum dedi, önceden de söylemiştiniz ve her yerde paketi aylık 30 lira masrafı çıkmıştı dedim.

Şimdi zorlayarak her yerde paketiyle Redbox size bağlatsak muhtemelen hem bakıyorum çevrenizde çok fazla Vodafone kullancısı var ve baz istasyonu çok yoğun, büyük ihtimal çok düşük sinyal alıp hizmetten memnun kalmayıp çok yüksek cayma bedeli ödersiniz cümlelerini tüm samimiyetiyle söyledi (sanırım yıllardır Vodafone mobil müşterisi olmam büyük etkendi bu samimiyette)

Onun için Vodafone maalesef rafa kalktı, kaldık Superbox ve Superbox GO'ya :)

Geri
Yukarı