Redbox vs Superbox

Sydron

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, öğretmen olarak yeni atandığım ilde çıktığım stüdyo daire bünyesinde hat çekilmesine izin verilmiyor, olan internet bana yeterli gelmiyor maç yayınlarında.
Ben de mecbur alternatif sistemlere yöneldim.
Vodafone Redbox tarifeleri:

1631725943998.png

Superbox ise:

1631726004076.png

Sizce nasıl bir şey seçmeliyim?

Redbox için olumsuz yorumlar okudum. Göz ardı ederek Redbox seçsem 200 GB az mı gelir bilemedim. Maç izleyeceğim, YouTube videoları.

Redbox limitsiz seçsem 24 ay sözüme 15 Mbps 160-180 lira diyor. Mbps alabilir miyim o kadar şüpheliyim, telefonum Vodafone, Speedtest mobil uygulamasından 3 kere hız testi yaptım (19:30-20:15 saatleri arasında 3 kez) download Mbps olarak 6-7, 5-21 çıktı. Son olarak 21 çıkına şaşırıp bir daha teste soktum yine 7,5 civarı çıktı. Sonra evin farklı odalarında farklı Mbps çıktığını gördüm genel olarak 6-20 arası Mbps veriyor.

Dipnot: Okul temposundan dolayı oyun oynamayacağım, ping sorunu beni alakadar etmeyeceğini düşünüyorum.

Superbox ise anlamsız pahalı geldi yeni atanan öğretmen olarak, fiyatlar beni çok üzdü. "ya öyle de Redbox gerçekten alınmaz, tamamen çöp, sen pahal olsa da Superbox'a yönel" mi dersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben size turkcell superbox önermeye geldim fakat ekranda yazan 600₺'yi görünce elimi yüzümü yıkayıp fiyatına tekrar baktım yine aynı fiyatı görünce büyük bir şoka uğradım. 4 ay önce aynı paketi 270₺'ye bağlattım ve hali hazırda kullanmaktayım.

Memnun musunuz diye sorarsanız evet, başka imkanım olmadığını göz önünde bulundurduğumda memnunum ama 600₺ gibi bir internet bağlantısı için astronomik fiyata asla kullanmazdım.
Şöyle bir şey de var, tüm yasaklara rağmen hala 24 ay taahhüt imzalıyorsunuz ve caymanız durumunda sizden ek ücret talep ediyorlar.

Size önerim bir Vadafone hattından evinizde hız testi ve stabilite testi yapmanız. Eğer 15-20 mbit hızlar alırsanız redbox tercih edebilirsiniz.

Taahhütsüz kullanma seçeneği varsa bir ay deneyebilirsiniz.
Olsa yazardım bu detayı, maalesef öyle bir seçenek yok, keşke olsa.
Hocam benim bildiğim Superbox'ta ricanız üzerine ekip evinize gelip hız testi yapıyor.
Superbox için hızıyla alakalı soru işaretim yoktu, sorun fiyatında..
Ben size turkcell superbox önermeye geldim fakat ekranda yazan 600₺'yi görünce elimi yüzümü yıkayıp fiyatına tekrar baktım yine aynı fiyatı görünce büyük bir şoka uğradım. 4 ay önce aynı paketi 270₺'ye bağlattım ve hali hazırda kullanmaktayım.

Memnun musunuz diye sorarsanız evet, başka imkanım olmadığını göz önünde bulundurduğumda memnunum ama 600₺ gibi bir internet bağlantısı için astronomik fiyata asla kullanmazdım.
Şöyle bir şey de var, tüm yasaklara rağmen hala 24 ay taahhüt imzalıyorsunuz ve caymanız durumunda sizden ek ücret talep ediyorlar.

Size önerim bir Vadafone hattından evinizde hız testi ve stabilite testi yapmanız. Eğer 15-20 mbit hızlar alırsanız redbox tercih edebilirsiniz.

Fiyatı görünce ben de dedim noluyoruz, çok kötü, 600 lira nedir? İnsanlar kiraya veriyor bu parayı bazı küçük illerde ilçelerde, moralim çok bozuldu.

4 ay önce 270 liraya şu anki fiyata göre çok iyi bağlatmışsınız ama yine çok.. inanın çok.

Taahütt artık napalım mecburuz, daireye hat girilmesine izin verilmiyor. 2 yıl çekeceğim bu eziyeti. Superbox bu kadar pahalıyken el mahkum Redbox beni karşılıyor ama kotalı seçsem kota biter mi, limitsiz seçsem 15 mbps ne kadar sağlar (telefonda 6-20 arası 19:30-20:30 arası), şu an hatta 20:54 olarak vodafone mobil hattım 7,98 yaptı, ağırlıklı olarak 7-8 arası.

Hocam Turkcell Süperbox çekim alanı Vodafone'ye göre daha iyi.
Ayrıca kimsenin pek bilmediği bir ürün var.
Superbox GO yeni çıktı bunu araştırınız.
Turkcell kurumsal müşteriyim, bizim temsilcimiz GO olan modellerinin telefonla aynı hızları alacağını söyledi.
Superbox ise biraz daha kısıtlı.

Fiyatı görünce ben de dedim noluyoruz, çok kötü, 600 lira nedir? İnsanlar kiraya veriyor bu parayı bazı küçük illerde ilçelerde, moralim çok bozuldu.

4 ay önce 270 liraya şu anki fiyata göre çok iyi bağlatmışsınız ama yine çok.. inanın çok.

Taahütt artık napalım mecburuz, daireye hat girilmesine izin verilmiyor. 2 yıl çekeceğim bu eziyeti. Superbox bu kadar pahalıyken el mahkum Redbox beni karşılıyor ama kotalı seçsem kota biter mi, limitsiz seçsem 15 mbps ne kadar sağlar (telefonda 6-20 arası 19:30-20:30 arası), şu an hatta 20:54 olarak vodafone mobil hattım 7,98 yaptı, ağırlıklı olarak 7-8 arası.
Ne kadar veri kullandığınızı bilmiyorum ama dizi/oyun falan indirmeyecekseniz 300GB inanın yeterli olur. Ben sürekli interneti kullamama rağmen 300GB veriyi aşamıyorum ve 15 mbit paket aldığıma da pişmanım açıkçası. Eğer siz de netflix youtube instagram harici fazla bir şey kullanmıyorsanız 300 GB 4.5G paketi size yeterli olur diye düşünüyorum. İlk bağlattığınızda 500GB hediye de ediliyor. Benim yaşadığım yerde 4.5G ile superbox'ta 150mbit hız alıyordum, sizin orada da turkcell iyi çekiyorsa 300GB 4.5 paketi en uygunu gibi duruyor.

Hocam Turkcell Süperbox çekim alanı Vodafone'ye göre daha iyi.
Ayrıca kimsenin pek bilmediği bir ürün var.
Superbox GO yeni çıktı bunu araştırınız.
Turkcell kurumsal müşteriyim, bizim temsilcimiz GO olan modellerinin telefonla aynı hızları alacağını söyledi.
Superbox ise biraz daha kısıtlı.

Evet hocam çekim alanı olarak tabii ki Superbox önde.

Superbox GO'da 4.5G Mobil Wifi 200 GB 12 Ay Tahhütlü Paket Fiyatı 200 lira.
Superbox 200 GB 4.5G İnternet'te 200 GB 24 Ay Tahhütlü sanırım, fiyatı 230 lira.
Redbox 200 GB 4.5G İnternet 200 GB 24 ay Taahütlü de fiyat 120 lira, sonraki sene 140 lira.

Yani 200-230 liralık kotalı internet almak çok zoruma gidiyor. 200gblı 120 liraya veya sınırsız 15mbps 160 liraya almak daha iyi geliyor ama performansı beni tatmin eder mi acaba..
Ne kadar veri kullandığınızı bilmiyorum ama dizi/oyun falan indirmeyecekseniz 300GB inanın yeterli olur. Ben sürekli interneti kullamama rağmen 300GB veriyi aşamıyorum ve 15 mbit paket aldığıma da pişmanım açıkçası. Eğer siz de netflix youtube instagram harici fazla bir şey kullanmıyorsanız 300 GB 4.5G paketi size yeterli olur diye düşünüyorum. İlk bağlattığınızda 500GB hediye de ediliyor. Benim yaşadığım yerde 4.5G ile superbox'ta 150mbit hız alıyordum, sizin orada da turkcell iyi çekiyorsa 300GB 4.5 paketi en uygunu gibi duruyor.
300GB SuperBox 280 lira diyor hocam vallahi çok zoruma gidiyor, Redbox'a koşasım geliyor, onu da iyice araştırmam lazım performansını.
Konu güncel
Konu güncel
Konu güncel

Son düzenleme:
Hocam son durum ne aldınız mı 15 Mbit limitsiz Redbox'u bende almayı düşünüyorum da.

Saçma bir süreç yaşadığım için Redbox'tan uzaklaştım, Superbox zaten pahalı manasız.

Redbox'a evime kurulum yapılamıyormuş (ne alakaysa, sonuçta bunlar seyyar wifi mantığında), dedi ki başka yere kurduralım oranın baz istasyonu kullanılsın ama siz evde kullanırsınız, ben de tamam dedim ama her yerde paketi aylık 30 lira yansıtlacak mı yansıtılmayacak mı diye sorduğumda yansıtılmayacak dendi..

Sonra beni aradıklarında aylık 30 liraya her yerde paketi de mecbur olmak zorunda dedi, iyi dedim bağlatmıyorum iptal edin dedim.

Kablosuz internete sağda solda istediğim yerde kullanmak için aylık 30 lira bayılmak ve başvuruda yanıltılmak hoşuma gitmedi.

Geri
Yukarı