RedHat tabanlı hangi dağıtımı kullanıyorsunuz?

Dünya çapında bir özgür yazılım topluluğu olan Fedora Projesi tarafından geliştirilmekte ve yönetilmekte, Red Hat tarafından desteklenmektedir. Fedora bağımsız kardeşim çatallama değil.
Red Hat, 2003 yılında Fedora Linux Projesi ile birleşmenin bir sonucu olarak meydana gelen bir değişiklik olan ve şu anda Red Hat Enterprise Linux olarak bilinen bir Linux dağıtımını düzenler, güvence altına alır ve destekler. Bugün Red Hat Enterprise Linux, otomasyon, bulut, kapsayıcılar, ara katman yazılımları, depolama, uygulama geliştirme, mikro hizmetler, sanallaştırma, yönetim ve daha fazlası için yazılım ve teknolojileri destekliyor ve güçlendiriyor.
Demiş Red Hat.
Yani birleşme sonucu çıkmış ortaya. Ya da proje ismi değişmiş, artık ne ise o.

Fedora'nın bu ilk sürümüne Fedora Core 1 adı verildi ve Red Hat Linux 9'a dayanıyordu.

Daha fazla yazmayacağım. İnanıp inanmamak sizin elinizde.

Evet öyle. Yani tabanı RedHat.
Anlatmak istediğim şu kardeşim Fedora Redhat'in kaynaklarını kullanmıyor o bahsettiğin CentOS, yani Redhat çatallaması olan.

Fedora bağımsız kardeşim çatallama değil.

İkide bir kardeşim demeyi bırak. Seninle uğraşacak ne sabrım, ne de zamanım var. Sana söylüyorum fakat kabullenmiyorsun. Kaynak atmama gerek yok ufacık bir araştırmayla bulabilirsin bunu. Fedora RedHat tabanlı bir test ortamı işte. Başta Fedora RedHat'in ilk halinden çatallandı sonra RedHat Fedora'nın RedHat'ten çatallanmasından çatallandı. Umarım anlatabilmişimdir. Daha fazla uzatma.

CentOS, yani redhat çatallaması olan.

Bunu öğrendiğim iyi oldu. Teşekkürler.

İkide bir kardeşim demeyi bırak. Seninle uğraşacak ne sabrım, ne de zamanım var. Sana söylüyorum fakat kabullenmiyorsun. Kaynak atmama gerek yok ufacık bir araştırmayla bulabilirsin bunu. Fedora RedHat tabanlı bir test ortamı işte. Başta Fedora RedHat'in ilk halinden çatallandı sonra RedHat Fedora'nın RedHat'ten çatallanmasından çatallandı. Umarım anlatabilmişimdir. Daha fazla uzatma.
Ne kaynağı ya? Kaynak benim, 20 yıllık Linux deneyimim var. Aç Wikipedia'yı oku kaynak arıyorsan orada yazıyor işte bağımsız olduğu. Bana ne senin sabrından.

İşi iyice kavgaya çektiniz @gen2 hocam doğru olanı söylüyor anlamıyorsun adam tecrübesi ile hepimizi cebinden çıkarır.
Ayrıca ben konuyu kısaca açıkladım anlaşılır bir şekilde konunun uzamasına bence gerek yok.
Redhat projenin adı Fedora olarak değiştirildi ve şirket tarafından desteklenen bir topluluğa devretildi şirket sonra ticari olarak Fedora tabanlı Red hat Linux enterpire adında yeni bir sunucu dağıtımı yaptı.

İşi iyice kavgaya çektiniz @gen2 hocam doğru olanı söylüyor anlamıyorsun adam tecrübesi ile hepimizi cebinden çıkarır.
Ayrıca ben konuyu kısaca açıkladım anlaşılır bir şekilde konun uzamasına bence gerek yok.

Bence de uzamasına gerek yok, bu hikayeyi bir yerden hatırlıyorum çünkü.

Anlamıyorsun adam tecrübesi ile hepimizi cebinden çıkarır.

Tecrübe yılla ölçülecek bir şey değil. Kaynak göstermedikçe dediklerine inanasım gelmiyor. Hem ne alaka anlamamak. Anlamamayı siz tercih ederken bana anlamıyorsun diyorsunuz. Ben sizle böyle konuşmuyorum mesela.

Bu hikayeyi bir yerden hatırlıyorum çünkü.

O hikaye bana olmayacak yalnız. Çünkü senin agresifliğin dediğim gibi zerre umrumda değil. @illedelinux'a iftira atman gibi hormonlarına yine sahip çıkamayan bir gençsin galiba. Fakat dediğim gibi seni takmıyorum. Kendi nefretinde boğulman dileğiyle. Esen kal.

Geri
Yukarı