Redmi 8 restart Bootloop'una girdi

İbn Sina

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Cihazımda (Redmi 8) Custom ROM yüklüydü, başka bir Custom ROM kurdum lakin format data yapmayı unutup yeniden başlattım ve cihaz bootloopa girdi. Lakin diğerlerinden çok daha farkli bir şeydi, sanki güç tuşuna basıyormuşum gibiydi. TWRP ve ROM'a zaten erişemiyorum Redmi logosunda restart atıyor sürekli, fastboota girince de 4-5 saniye durup cihaz restart atıyordu. Sonra bilgisayara bağlayıp stok ROM'u kurayım dedim tabii restart atınca kurulamadı.

Stok ROM dahi kuramıyorum ne yapmam lazım. Fastboot'tan "Fastboot OEM poweroff" komutunu yazsam bile cihaz açılıp Bootloop'a devam ediyor. Şarjı bitince güç düğmesine basınca bitmiş pil simgesi çıkar ya, o bile ikide bir çıkıyor.

@364809 @Umut Nas

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonunuz MediaTek işlemcili mi? Öyleyse eğer SP Flash Tool ile stock ROM atmayı deneyin. Çünkü SP Flash Tool ile ROM atabilmek için telefonun kapalı olması gerekiyor. Forumda ve YouTube'da rehberleri mevcut. Ben şunu izleyerek yapmıştım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Telefonunuz MediaTek işlemcili mi? Öyleyse eğer SP Flash Tool ile stock ROM atmayı deneyin. Çünkü SP Flash Tool ile ROM atabilmek için telefonun kapalı olması gerekiyor. Forumda ve YouTube'da rehberleri mevcut. Ben şunu izleyerek yapmıştım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hayır hocam, Qualcomm işlemcili. Ayrıca telefonu kapatamıyorum, kendi kendine açılıp loopta tıkanıyor.

Stok ROM dahi kuramıyorum ne yapmam lazım. Fastboot'tan "Fastboot OEM poweroff" komutunu yazsam bile cihaz açılıp Bootloop'a devam ediyor.

Fastboot'a erişiminiz var mı?

Yaptığınız işlem cihazı hard brick edebilecek bir düzeyde değil ama geçenlerde gözümün önünde hard brick olan Mi Note 3'ü görünce markaya olan güvenim azaldı.

Fastboot'a erişimim var, lakin 10 saniye falan. Restart atıyor cihaz.

Bootloader arza vermiş anlaşılan, ona benziyor. Edl mod ile ROM atılması gerekiyor, muhtemelen unauth elf dosyası olmadığı için yetkili hesap kısmında takılır. Fastboot ile flash işlemi yapabiliyor musunuz?

Bu dosya ile değiştirip olabildiğince hızlı bir şekilde yüklemeye çalışın. Cihaz reboot atıp tekrar Fastboot'a düşer, yine yükleyin.

Sistem dosyalarını ve doğrulamayı kaldırıp sadece bootloader kurulumu yapıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı