Redmi 8A telefona Custom ROM kurmalı mıyım?

eneshlvc

Hectopat
Yer
Çorlu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
• Anakart: ASUS PRIME B550M-K
• Ekran kartı: Inno3D GeForce RTX 4070 Twin X2
• İşlemci: AMD Ryzen 5 5600
• İşlemci soğutucusu: ID-COOLING SE-224-XTS
• Bellek: G.Skill Ripjaws V 2x16GB 3600MHz CL18
• SSD: Samsung 980 PRO 1TB
• Güç kaynağı: Aigo GP750
• Kasa: DarkFlash DLX21
• Monitör: ViewSonic VA3209-2K-MHD
• Klavye: Royal Kludge RK61
• Fare: Razer Basilisk X HyperSpeed
• Kulaklık: Samsung Galaxy Buds2
• Kontrolcü: Xbox 9. Nesil
Meslek
Öğrenci
Telefonum Redmi 8A. Donma, kasma, uygulamadan atma, dokunmatiğin bozulması gibi birçok sorun yaşıyorum. Custom ROM kurarsam bu sorunlar çözülür mü?

Redmi Note 8 cihazıma kurdum ve derin bir oh çektim. Doğru ve güvenli bir şekilde kurmanızı tavsiye ederim.
Ben uzun süredir pixel experience kullanıyorum note8 de siz ne kullanıyorsunuz?

Telefonum Redmi 8A. Donma, kasma, uygulamadan atma, dokunmatiğin bozulması gibi birçok sorun yaşıyorum. Custom ROM kurarsam bu sorunlar çözülür mü?
Donma kasma atma gibi yazılımsal sorunlar çözülür. Eğer donanımsal bir sıkıntı yoksa dokunmatiğin bozulması telefonun işlem görürken giriş verirsen telefon işlemci yetersizliği nedeniyle senin girişine tepki veremeyecektir

@eneshlvc hangi Custom ROM'u kuracağına bağlı.

Hangisini kurmam gerektiğini bilmiyorum.

Çoğu kişi performans artışı yaşamış ama bu konunun sahibi performansının pek değişmediğini söylemiş. Eğer pek bir performans artışı olmayacaksa bir de bununla uğraşmak istemiyorum.

Kur bir ArrowOS kafan rahat etsin. X3 NFC'de aylarca MIUI kullanmanın sonucunda Arrow kurdum böyle bir akıcılık yok.

Hangisini kurmam gerektiğini bilmiyorum.

Çoğu kişi performans artışı yaşamış ama bu konunun sahibi performansının pek değişmediğini söylemiş. Eğer pek bir performans artışı olmayacaksa bir de bununla uğraşmak istemiyorum.
Lineage OS veya Pixel Experience kurabilirsin. Mi439 İngilizce Telegram kanalı ve grubunda romlar paylaşılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı