Ryzen 5 5600X overclock nasıl yapılır?

focusx7

Centipat
Daha fazla  
Ryzen 5 5600X overclock yapmak istiyorum. Fakat ASUS BIOS Core voltage anlayamadım 4.8 GHz yapmak istiyorum ama CPU voltage anlayamadım. ASUS BIOS'da biraz farklı denemek istiyorum. Ama 0.2000 oluyor en fazla 1.2 1.3 deneyemiyorum.

Soğutucunuz var mı? Stock mu kullanıyorsunuz? Eğer yoksa boşa uğraşmayın normal frekansında soğutamıyor kendini. Önce soğutucu alın yoksa.

Soğutucunuz var mı? Stock mu kullanıyorsunuz? Eğer yoksa boşa uğraşmayın normal frekansında soğutamıyor kendini. Önce soğutucu alın yoksa.
Cooler Master Master Liquid ML240L V2 Bu Sıvı Soğutucudan Var

Asus Biosunda CPU Voltage Biraz Farklı Anlayamadım 0.2000 En Fazla 1.3 Voltage Vermek İstesem Ne Yapmam Gerekicek Anlayamadım

Cooler Master Master Liquid ML240L V2 Bu Sıvı Soğutucudan Var

ASUS BIOS'unda CPU Voltage Biraz Farklı Anlayamadım 0.2000 En Fazla 1.3 Voltage Vermek İstesem Ne Yapmam Gerekecek Anlayamadım

Hocam öncelikle neden OC yapmak istediğinizin tam olarak farkındasınız değil mi? Kulağa hoş gelmesi yapmak için yetmez. Tam olarak ne için yapmak istiyordunuz?

Eğer isterseniz CO ile güzel değerler elde edebilirim. Yardımcı olmak isterim fakat sabırlı olacaksınız.
Problem Değil Yardımcı Olun Lütfen

Hocam öncelikle neden OC yapmak istediğinizin tam olarak farkındasınız değil mi? Kulağa hoş gelmesi yapmak için yetmez. Tam olarak ne için yapmak istiyordunuz?
DAHA FAZLA FPS İçin. Daha Stabil Olsun Diye Sistem O Yüzden

BIOS karışık geldiyse Ryzen Master kullanarak yapabilirsin. Ben onu kullanarak voltaj ve frekans ayarı yapmıştım ama kaydetmiyordu her seferinde tekrar yapmam gerekiyordu. Değerleri bulduktan sonra her seferinde yapmak uğraştırıcı bir şey değil 2-3 tuşla yapabilirsin.

BIOS karışık geldiyse Ryzen Master kullanarak yapabilirsin. Ben onu kullanarak voltaj ve frekans ayarı yapmıştım ama kaydetmiyordu her seferinde tekrar yapmam gerekiyordu. Değerleri bulduktan sonra her seferinde yapmak uğraştırıcı bir şey değil 2-3 tuşla yapabilirsin.
BIOS ile yapmak daha iyi.

Ryzen Master Denedim Fakat Custom Windows Kullanıyorum Programı Açamadım Maalesef CRT 1.2 Denedim Oda açılmıyor güncelleme gerek galiba programa

BIOS ile yapmak daha iyi.
Bios İle Yapıcamda Dediğim gibi cpu voltage kısmını anlayamadım her yere baktım msi gigabyte anakartlarıyla yapmış herkez asus bios cpu voltage kısmını anlayamadım msi gigabyte anakartlarında direk voltage yazıyorsun oluyor fakat asus cpu voltage 0.2000 Oluyor

BIOS'a girin ve Precision Boost Override'ı Advenced yapın.
PBO Limits'i Manuel'e getirin ve şuları girin;
PPT: 140
EDC: 170
TDC: 170
Precision Boost Override Scalar Manuel'den x10 olarak ayarlayın.
Platform Thermal Throttle limit'i 90 yapın.
CPU Boost Clock Override Pozitif +200 yapın.
Load Line Calibration varsa 3. Seviyeye getirin.
Curve Optimizer'e girip Per Core seçin ve tüm çekirdekleri negatif yapıp 30 değerini girin.

Yeni konular

Geri
Yukarı