Redmi 9 telefon suya düştükten sonra ekranı yanıp sönüyor

Jello The Bunny

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
Telefonum Redmi 9.
Dün gece 12'de telefonum suya düştü. İlk başta ekranı bozulsa da çalışıyordu, bu yüzden beş-on dakika falan kullanmaya devam ettim. Şarjım yüzde iki olduğu için kapattım ve eve döner dönmez(yarım saat içinde) pirince bastım. Bugün öğlen 2 gibi kuruduğunu varsayıp şarja koydum. 4 gibi de, (%30 şarj olmuşken) açmayı denedim. Açılır gibi oldu ama tekrar kendi kendine kapandı. Ben yine inatla açmaya çalışınca buga girdi, şu an hiçbir şey yapmadığım halde kendi kendine 'mi-powered by Android' ekranı yanıp sönüyor. Yarım saattir böyle. Kurtarılabilir mi? Ne yapmalıyım? Soğuk su dışında bir cevap yazın mümkünse.

Arkadaşlar merhaba,
Telefonum Redmi 9.
Dün gece 12'de telefonum suya düştü. İlk başta ekranı bozulsa da çalışıyordu, bu yüzden beş-on dakika falan kullanmaya devam ettim. Şarjım yüzde iki olduğu için kapattım ve eve döner dönmez(yarım saat içinde) pirince bastım. Bugün öğlen 2 gibi kuruduğunu varsayıp şarja koydum. 4 gibi de, (%30 şarj olmuşken) açmayı denedim. Açılır gibi oldu ama tekrar kendi kendine kapandı. Ben yine inatla açmaya çalışınca buga girdi, şu an hiçbir şey yapmadığım halde kendi kendine 'mi-powered by Android' ekranı yanıp sönüyor. Yarım saattir böyle. Kurtarılabilir mi? Ne yapmalıyım? Soğuk su dışında bir cevap yazın mümkünse.

Suya derken iyi suya mı yoksa tuzlu veya tuvalet suyu gibi bir şey mi?

Suya derken iyi suya mı yoksa tuzlu veya tuvalet suyu gibi bir şey mi?
Bir fark yaratır mı ki? Utanarak söylüyorum ki, tuvalet suyu.

Anakart veya işlemci hasar almış olabilir. Tamirciye götürün bence.
Hard reset atsam? Ve sizce tamir ücreti ne kadar tutar acaba? Telefonun fiyatı zaten 4-5 bin, tamir ücreti çok tutarsa adamakıllı bir telefon almak mı sizce daha mantıklısı olur?

Hard reset atsam? Ve sizce tamir ücreti ne kadar tutar acaba? Telefonun fiyatı zaten 4-5 bin, tamir ücreti çok tutarsa adamakıllı bir telefon almak mı sizce daha mantıklısı olur?

Telefon boot etmiyor kendini yüksek ihtimalle, parçası bulunursa en az 500-1000 lira tutabilir. İmkan varsa yeni telefon almak daha mantıklı olur tabii.

Eğer tuvalet suyu ise saf su ile yıkamanız gerekebilir çünkü belki iyi su olsaydı çok sorun olmazdı ama böyle tuvalet suyu içine daha çok zarar verir bence bir iyi su ile yıkayın.

Zaten giden gitmiş içme suyuna sokup biraz yıkarcasına hareketler yapın belki bir şans doğar.

Geri
Yukarı