Redmi Note 10 Pro'dan Note 12 Pro'ya geçmek mantık mı?

MikeyKunn

Decipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 7500F
RTX 4060
MSI PRO A620M-E
32 GB 6000Mhz Ram
MSI MAG Forge M100A D6
Meslek
Öğrenci
Merhaba 10 Pro kullanıyorum 12 Pro'ya geçmek mantıklı olur mu?
İşlemcileri aynı.

neden geçmek istiyorsunurz?

Merhaba 10 Pro kullanıyorum 12 Pro'ya geçmek mantıklı olur mu?
İşlemcileri aynı.
Hayır değil. Ne gerek var? Telefon değiştirmek için bence iPhone 6 gibi telefonlardan iPhone X'e geçmek gibi olmalı. Arada en az bu kadar fark olmalı diye düşünüyorum. Yoksa gerek yok ki. Ayrıca note serisine geçme. Xiomi'nin redmi gibi alt markaları hiç güzel değil. Alıyorsan mi serisi var güzel. Onun dışında samsung veya apple'a yönelebilirsin.

Neden geçmek istiyorsunurz?

Merak etim.

Tamam hocam teşekkürler.

Hayır değil. Ne gerek var? Telefon değiştirmek için bence iPhone 6 gibi telefonlardan iPhone X'e geçmek gibi olmalı. Arada en az bu kadar fark olmalı diye düşünüyorum. Yoksa gerek yok ki. Ayrıca Note serisine geçme. Xiaomi'nin Redmi gibi alt markaları hiç güzel değil. Alıyorsan mi serisi var güzel. Onun dışında Samsung veya Apple'a yönelebilirsin.

Neye geçebilirim Xiaomi olarak.

Aralarındaki fark, 12'de İşlemci hızı biraz daha fazla ama batarya olarak 20 mAh kadar note 10 pro önde :p
- 12'de Ram %50 daha hızlı çalışıyor. (Önbellek) RAM Sistem hızı ise %71 daha hızlı.
- Fotoğraf çekmeyi seven birisi iseniz 10'un kamerası daha iyi ama 12'de ise Optik Dengeleyici var.
- 10'da harici bellek yuvası var ama 12'nin hafızası 256 GB. Yani 10'un iki katı.
- 12, ağırlık, incelik, suya ve toza dayanıklılık açısından daha önde. Bildiğiniz gibi 10'da su ve toza karşı bir şey yok.
- Otobüs kartına para yükleme, temassız işlem yapıyorsanız, 12'de NFC özelliği bulunmamaktadır.
- Çok uzun süre dışarıda kalıyor iseniz veya şarjınız %5 altında o zaman 12'de ultra güç tasarrufu modu yok.
- 12'nin gpu hızı 10'a göre %36 daha fazla.
vs. Daha sayılabilir.

Sonuç olarak ise her ne kadar 12 hız olarak, birkaç özellik olarak daha iyi olsa da. 10'da kötü bir telefon değil ve gayet de iyi bir iş görüyor. Hatta şu an bile 10'u kullanıyorum bunları yazarken. Kendisi beni üzmeyen güzel bir telefon. Yukarıda belirttiğim özelliklerden sizin için önemli olan örneğin NFC özelliği gibi özellikleri kullanıyor iseniz o zaman 10'da kalın. Ama daha fazla hız, performans istiyorum derseniz 12 her halükarda 10'a göre daha iyi bu konuda. Son seçim sizin genel kullanımıza kalıyor.

Hayır değil. Ne gerek var? Telefon değiştirmek için bence iPhone 6 gibi telefonlardan iPhone X'e geçmek gibi olmalı. Arada en az bu kadar fark olmalı diye düşünüyorum. Yoksa gerek yok ki. Ayrıca note serisine geçme. Xiomi'nin redmi gibi alt markaları hiç güzel değil. Alıyorsan mi serisi var güzel. Onun dışında samsung veya apple'a yönelebilirsin.
Çoğu telefona göre iyi bir performans, hafıza ve dayanıklılık sağlıyor Xiaomi kime göre neye göre. Önce kullanın ondan sonra yorum yapın. Çünkü bu yaptığınız yorumdan hiç telefonu kullanmadığınızı anlıyorum ya da sadece birkaç istisna telefonuna denk gelmişsinizdir.

Aralarındaki fark, 12'de işlemci hızı biraz daha fazla ama batarya olarak 20 mAh kadar Note 10 Pro önde :p
- 12'de RAM %50 daha hızlı çalışıyor. (önbellek) RAM sistem hızı ise %71 daha hızlı.
- Fotoğraf çekmeyi seven birisi iseniz 10'un kamerası daha iyi ama 12'de ise optik dengeleyici var.
- 10'da harici bellek yuvası var ama 12'nin hafızası 256 GB. Yani 10'un iki katı.
- 12, ağırlık, incelik, suya ve toza dayanıklılık açısından daha önde. Bildiğiniz gibi 10'da su ve toza karşı bir şey yok.
- Otobüs kartına para yükleme, temassız işlem yapıyorsanız, 12'de NFC özelliği bulunmamaktadır.
- Çok uzun süre dışarıda kalıyor iseniz veya şarjınız %5 altında o zaman 12'de Ultra güç tasarrufu modu yok.
- 12'nin GPU hızı 10'a göre %36 daha fazla.
vs. daha sayılabilir.

Sonuç olarak ise her ne kadar 12 hız olarak, birkaç özellik olarak daha iyi olsa da. 10'da kötü bir telefon değil ve gayet de iyi bir iş görüyor. Hatta şu an bile 10'u kullanıyorum bunları yazarken. Kendisi beni üzmeyen güzel bir telefon. Yukarıda belirttiğim özelliklerden sizin için önemli olan örneğin NFC özelliği gibi özellikleri kullanıyor iseniz o zaman 10'da kalın. Ama daha fazla hız, performans istiyorum derseniz 12 her halükarda 10'a göre daha iyi bu konuda. Son seçim sizin genel kullanımıza kalıyor.

Hocam peki PUBG de falan 60 veya 90 FPS olabilecek telefon var mı 11-12K da
Xiaomi de alacağım yd ondan :D

Aralarındaki fark, 12'de İşlemci hızı biraz daha fazla ama batarya olarak 20 mAh kadar note 10 pro önde :p
- 12'de Ram %50 daha hızlı çalışıyor. (Önbellek) RAM Sistem hızı ise %71 daha hızlı.
- Fotoğraf çekmeyi seven birisi iseniz 10'un kamerası daha iyi ama 12'de ise Optik Dengeleyici var.
- Çok uzun süre dışarıda kalıyor iseniz veya şarjınız %5 altında o zaman 12'de ultra güç tasarrufu modu yok.
- 12'nin gpu hızı 10'a göre %36 daha fazla.
vs. Daha sayılabilir.

Çoğu telefona göre iyi bir performans, hafıza ve dayanıklılık sağlıyor Xiaomi kime göre neye göre. Önce kullanın ondan sonra yorum yapın. Çünkü bu yaptığınız yorumdan hiç telefonu kullanmadığınızı anlıyorum ya da sadece birkaç istisna telefonuna denk gelmişsinizdir.
Redmi serisi telefonları bana öven birisi :D :D

Hocam peki PUBG de falan 60 veya 90 FPS olabilecek telefon var mı 11-12K da
Xiaomi de alacağım yd ondan :D
Var da 11-12k istediğiniz özellikleri sunan bir telefon için az. En az 2 katı bütçe lazım. Örneğin 12T Pro gayet iyi bir performans sunar bu konuda.

Redmi serisi telefonları bana öven birisi :D :D
Ben orada övmedim. İki telefon arasında bir karşılaştırma yaptım ve ona göre bir karar vermesini tavsiye ettim ve kendi deneyimimi aktardım en başta. İkinci ise gayet açık ve bariz bir şey. Testleri ve karşılaştırmaları var ve buna dayanarak söylüyorum. Acaba sizin ne gibi sorununuz oldu da burada ne kanıtlamaya çalışıyorsunuz?

Geri
Yukarı