Redmi Note 10s oyunlarda kasıyor

swirf

Centipat
Yer
Eskişehir
Selam arkadaşlar, bu yılbaşında Note 10s 6/128 aldım. İlk kullanmaya başladığımda her şey normal gibiydi fakat oyunlar yüklemem sonrası bir şey fark ettim. Telefon en basit araba park oyunlarında bile takılıyor, daha doğrusu dönüşlerde vs. kasıyor. PUBG denemesi yaptım kasma çok az var. Telefonun optimizasyon sorunu mu var yoksa telefonda bir problem mi var kullanan veya bilgisi olan varsa bilgilendirirse çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. Ben herhangi bir yazılımsal sorunla karşılaşmadım. (4-5 ay oldu alalı.) Aynı cihazı kullanıyorum ama çoğu uygulamayı kaldırdım.
  2. Buradan Java SE'yi indir.
  3. Buradan kaldırmak için gerekli jar dosyasını indir.
  4. USB kablosu ile telefonunu bilgisayara bağla.
  5. Telefonunda Ayarlar> Telefon Hakkında> MIUI Sürümü yazısına 5-10 defa tıkla.
  6. Ek ayarlar> Geliştirici Seçenekleri> USB Hata Ayıklama'yı aç.
  7. Bilgisayara geç ve jar dosyasını aç.
  8. Uninstaller sekmesinden listedeki uygulamaları tik olarak işaretle. Alttaki Uninstall butonuna bas.
2.dis.jpg

1.dis.jpg

Son düzenleme:
  1. Ben herhangi bir yazılımsal sorunla karşılaşmadım. (4-5 ay oldu alalı.) Aynı cihazı kullanıyorum ama çoğu uygulamayı kaldırdım.
  2. Buradan Java SE'yi indir.
  3. Buradan kaldırmak için gerekli jar dosyasını indir.
  4. USB kablosu ile telefonunu bilgisayara bağla.
  5. Telefonunda Ayarlar> Telefon Hakkında> MIUI Sürümü yazısına 5-10 defa tıkla.
  6. Ek ayarlar> Geliştirici Seçenekleri> USB Hata Ayıklama'yı aç.
  7. Bilgisayara geç ve jar dosyasını aç.
  8. Uninstaller sekmesinden listedeki uygulamaları tik olarak işaretle. Alttaki Uninstall butonuna bas.
ne işe yarayacak bu yaptığımız işlem?

Gereksiz uygulamaları kaldırıyorsun. Aralarından kullandığın varsa onları seçersin. Daha hızlandırması lazım telefonu. Hala donarsa sistem arayüzünün verilerini silersiniz.

Gereksiz uygulamaları kaldırıyorsun. Aralarından kullandığın varsa onları seçersin. Daha hızlandırması lazım telefonu. Hala donarsa sistem arayüzünün verilerini silersiniz.

Arayüzde kasmıyor hatta sosyal medya uygulamalarında veya sistem uygulamalarında bir problem yok. Sadece oyunlarda(grafikleri kötü olsa bile) takılma hissi var.

Arayüzde kasmıyor hatta sosyal medya uygulamalarında veya sistem uygulamalarında bir problem yok. Sadece oyunlarda(grafikleri kötü olsa bile) takılma hissi var.
Hocam telefonunuzun sıcaklıklarını ölçmenizi tavsiye ediyorum bende de Note 10s var ve 45 derece işlemci sıcaklığı olduğu zaman sürekli hoparlörlerden cızırtı sesi çıkartarak FPS drop sorunu yapıyor sizde de ısınma sorunu olabilir.

Hocam telefonunuzun sıcaklıklarını ölçmenizi tavsiye ediyorum bende de Note 10s var ve 45 derece işlemci sıcaklığı olduğu zaman sürekli hoparlörlerden cızırtı sesi çıkartarak FPS drop sorunu yapıyor sizde de ısınma sorunu olabilir.
Şuanlık bir problem yok e football 2023te bir kaç maçtan sonra ısınıyor hissediyorum ve ufak ufak droplar girmeye başlıyor ısınma sorunu kronik sanirsam.

Geri
Yukarı