Redmi Note 10s oyunlarda kasıyor

Ömer Evece

Picopat
Daha fazla  
Kendime yeni Redmi Note 10s aldım. 10s ile Call of Duty Mobile oyununu en yüksek grafik ile 30-55 FPS rahat oynayabiliyorum. Oyunu oynamaya başladıktan 3 dakika sonra telefon 45 derece ısınıyor ve hoparlörlerden cızırtı sesi çıkartarak birkaç saniye drop yapıyor ve zamanla bu drop sayısı ve süresi de artıyor. Telefonu Turbo modda 50-60 FPS ile oynarken 1 dakika içinde 45 derece ısınarak daha kısa sürede drop yapıyor. Ben bu sıcaklıkları farklı bir sürü program kullanarak ölçtüm hepsi aynı. Bu durum sizce normal mi? Ben eski kullandığım ve yanlışlıkla bozduğum Note 8 Pro da hiç drop yaşamadım sizce çözüm var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tefonunuza kaliteli fan almanız gerek. Tek çözümü bu.

Kendime yeni Redmi Note 10s aldım. 10s ile Call of Duty Mobile oyununu en yüksek grafik ile 30-55 FPS rahat oynayabiliyorum. Oyunu oynamaya başladıktan 3 dakika sonra telefon 45 derece ısınıyor ve hoparlörlerden cızırtı sesi çıkartarak birkaç saniye drop yapıyor ve zamanla bu drop sayısı ve süresi de artıyor. Telefonu Turbo modda 50-60 FPS ile oynarken 1 dakika içinde 45 derece ısınarak daha kısa sürede drop yapıyor. Ben bu sıcaklıkları farklı bir sürü program kullanarak ölçtüm hepsi aynı. Bu durum sizce normal mi? Ben eski kullandığım ve yanlışlıkla bozduğum Note 8 Pro da hiç drop yaşamadım sizce çözüm var mı?
Birde ekstra olarak note 8 pro da likit soğutma var.
O yüzden ısınmıyor.
Note 10s de likit soğutma yok.

Root attıktan sonra termal limiti kaldırabilirsiniz.
crDroid 8.8 kurabilirsiniz veya Endonezya 12.5.7.0 kurabilirsiniz.
Bazı Magisk modüllerini kullanabilirsiniz.

Sürümüm Türkiye ama sorun olur mu? Link verebilir misiniz?

Bir sıkıntı olmuyacaktır. Fakat yurt dışı cihaz kullanıyorsanız IMEI gitme şansı var.
Bu sitede Xiaomi'nin kendi sunucularından indiriyorsunuz. Yani herhangi bir sıkıntı oluşmaz.

Geri
Yukarı