Custom ROM Redmi Note 7 telefona PixelExperience deprecated ROM indirilir mi?

9ınside

Zeptopat
Merhaba. Redmi Note 7 128 GB'lık (lavender) telefonuma PixelExperience Plus ROM kuracağım. Sitesinde göründüğü itibarıyla Android 13 desteklediğini anlayabiliyorum fakat kırmızıyla yazılmış deprecated yazısı ne anlama geliyor anlayamadım. Nedir bu yazı? Kurabilir miyim/kursam ne gibi problemler yaşarım? Az sonra sizlerden olumlu cevap gelirse kuracağım. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 1692476472212.png
    1692476472212.png
    200,7 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Redmi Note 7 128 GB'lık (lavender) telefonuma PixelExperience Plus ROM kuracağım. Sitesinde göründüğü itibarıyla Android 13 desteklediğini anlayabiliyorum fakat kırmızıyla yazılmış deprecated yazısı ne anlama geliyor anlayamadım. Nedir bu yazı? Kurabilir miyim/kursam ne gibi problemler yaşarım? Az sonra sizlerden olumlu cevap gelirse kuracağım. Teşekkürler.

Kurabilirsiniz ama hem güncelleme almayacak hem de bir sorun yaşarsanız çözüm gelmeyecek demektir.

Aynı cihaz ile aynı ROM'u kullanıyorum şu an. Gayet stabil, sorunsuz çalışmakta.

Stok kamera uygulamasına girince ayarlardan video titreşim önlemeyi kapatın sadece, aksi halde videoları bozuk çekiyor.

Bu Custom ROM'u oldukça beğeniyorum. 2 hafta içerisinde cihazınız için 3.11 güncellemesi gelebilir. Şimdilik bu ROM'un 3.9 sürümünü kullanabilirsiniz. 3.10 sürümü hatalı ve güzel çalışmıyor.

Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Artık son bir kez emin olmak için yapacağım işlemleri sizlere danışmak istiyorum. ( bl kilidi az önce açıldı )
TWRP yükledikten sonra,
Format data yapacağım ve Advanced Wipe'dan integral data ve SD Card harici hepsini seçip wipe'layacağım.
İşlemi tamamladıktan sonra main menüye dönüp Reboot/Recovery yapacağım. Ardından install kısmından ROM'u seçip indirdikten sonra reboot System yapacağım öyle değil mi?
Emanet telefon olduğu için söylüyorum, yoksa deneme yanılma yaparım 😇

Bir diğer sorum ise TWRP indirildikten sonra siliniyor diyen kullanıcılar var. Cihazın sahibinin TWRP'ye ihtiyacı olmayacak. İşlemleri yaparken TWRP silinip sıkıntı çıkartır mı?

Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Artık son bir kez emin olmak için yapacağım işlemleri sizlere danışmak istiyorum. ( bl kilidi az önce açıldı )
TWRP yükledikten sonra,
Format data yapacağım ve Advanced Wipe'dan integral data ve SD Card harici hepsini seçip wipe'layacağım.
İşlemi tamamladıktan sonra main menüye dönüp Reboot/Recovery yapacağım. Ardından install kısmından ROM'u seçip indirdikten sonra reboot System yapacağım öyle değil mi?
Emanet telefon olduğu için söylüyorum, yoksa deneme yanılma yaparım 😇

Bir diğer sorum ise TWRP indirildikten sonra siliniyor diyen kullanıcılar var. Cihazın sahibinin TWRP'ye ihtiyacı olmayacak. İşlemleri yaparken TWRP silinip sıkıntı çıkartır mı?
Silmemek gerek emin değilim siliniyor mu ama bir problem vs. çıkarsa hemen erişim sağlanır.

Yeni konular

Geri
Yukarı