Redmi Note 8 için stabil Custom ROM

celilemrednsmnt

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, XFX RX 5700 XT Double Dissipation, GoodRam 2x8 16 GB 3600 MHz, B450M Dragon, Kioxia Exceria G2 1 TB, Snowman T6, WD 1 TB HDD, Frisby 9320G Mesh.
Meslek
Sistem Destek Uzmanı
@Umut Nas hocam yükleyebileceğim en stabil ROM'u yüklemek istiyorum. Son zamanlarda giderek artan bir donma, takılma hatta kilitlenme sorunu var.

ArrowOS kurabilirsiniz hocam, o da olmazsa LineageOS'u tavsiye ederim. OEM kilidini acip bu rehberimi uygulayin OFox icin:

@Umut Nas hocam telefondaki verilerimi upload olmadan kolayca nasıl yedekleyebilirim? Bir iki tane üçüncü parti yazılımla denedim ama telefonu bağlayamadım uygulamaya.

@Umut Nas hocam telefondaki verilerimi upload olmadan kolayca nasıl yedekleyebilirim? Bir iki tane üçüncü parti yazılımla denedim ama telefonu bağlayamadım uygulamaya.

Bilgisayara aktarabilirsiniz hocam. Onun dışında SD karta atıp işlemlere devam edersiniz.

Bilgisayara aktarabilirsiniz hocam. Onun dışında SD karta atıp işlemlere devam edersiniz.
Tamam. Peki bu ikisi arasındaki fark nedir?
1665004322977.png

Birisinde Google uygulamaları yok diğerinde var.

Play Store filan yok Xiaomi'nin getappsi gibi bir şey mi var anlamadım bende Custom ROM atıcağımda bilgi almak için sorayım dedm.

Play Store filan yok Xiaomi'nin getappsi gibi bir şey mi var anlamadım bende Custom ROM atıcağımda bilgi almak için sorayım dedm.
Vanilla, saf anlamında. Sadece en temel programlar yüklü gelir. Gapps, yani Google uygulamaları bulunmaz. Buna play store da dahil. Yükleyeceğiniz romun Android sürümünü öğrendikten sonra open gaaps olarak pico versiyonunu yüklemeyi öneririm. Yükleme sırası:

1. Rom
2. Gapps (isteğe bağlı)
3. Magisk ya da supersu (isteğe bağlı)

Vanilla, saf anlamında. Sadece en temel programlar yüklü gelir. Gapps, yani Google uygulamaları bulunmaz. Buna Play Store da dahil. Yükleyeceğiniz ROM'un Android sürümünü öğrendikten sonra open gaaps olarak pico versiyonunu yüklemeyi öneririm. Yükleme sırası:

1. ROM.
2. gapps (isteğe bağlı)
3. Magisk'ya da SuperSU (isteğe bağlı)

Hmm çok teşekkürler ArrowOS indirirken direk gapps olarak indirip Custom ROM'u kurup Magisk kurmayı düşünüyorum ama ROM'u orijinal en son sürüm nereden indiricemi bulamadım. Ve baska bir telden Custom ROM ZIP'ini OTG ile atmam bir sakınca yaratır mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı