Redmi Note 8 Pro 128 GB IMEI kayıtlı olarak alınır mı?

Abimizin yazdıklarına tamamen katılıyorum. Alacağın yer hakkında bir kaç ufak tahminim var. Bende aynı şeyleri düşündüm cihazı almadan önce. Fazlasıyla araştırdım tam mi 9t pro alacaktım ki detaylı incelediğimde kutusuz olduğunu fark ettim. Satıcıyla konuştum o da kutusuz olduğunu belirtti ve vazgeçtim.Elimdeki cihaz Mi9t 1.5 ay olmadj alalı. Evofone garantisiyle indirimli şekilde aldım. 1-2 not düşüp bitireceğim kusura bakma. Elinde eski bir telefon varsa onun imeisini attır sorunsuz şekilde kullanırsın. (4g desteği olan telefon sorunsuz olur) Araştırmalarıma dayanarak şöyle bir yazı hatırlıyorum. Her telefon operatöre kapanıp açıldığında, her bilmem kaç dakikada sinyal gönderiyormuş. Özellikle telefon kapanıp açıldığında atıyorum Turkcell senin hangi cihazı, hangi imei ile kullandığını ve telefonun destekleyebildiği interneti dahi görebiliyormuş. Haliyle 4g desteği olmayan bir cihazda sen 4g kullanırsan sisteme takılıyormuşsun. Tamamen araştırmalarımın yalancısıyım. Abi çok uzun oldu özür dilerim. Note 8 pro telefona işlemcisinden ötürü sıcak bakmıyorum, internette göreceğin reklamlar pazarlamadan ibaret. Note 8 proya verilecek para maksimum 1500 TL'dir. 2-3 sene sonra ben telefonumu değiştiririm diyorsan garantisiz al dene derim. He yok bi rahat 4-5 sene kullanıcam diyorsan garantisiz cihazdan uzak dur hocam. Her türlü sıkıntısı var bu cihazların gerek yok.
Sana anlatılmak istenen şu: Böyle "sözde" laflara güvenemezsin. Yarın öbür gün adam sana "Ne halin varsa gör" derse neyi kime nasıl kanıtlayacaksın. Zaten yasa dışı iş var ortada.
Bu arada Evofone takip edersen sürekli indirim yapıyorlar. Note 8 Pro 2 gün önceye kadar 2000TL küsüratlarındaydı. Evofone güvenilir mi dersen bende ilk defa aldım. Zamanla tecrübe edineceğim.

Aslında garantisiz cihaz alma fikri de bende şöyle belirdi ; servisler tamire fahiş fiyat çekiyorlar. Ve neredeyse her arızayı kullanıcı hatası diye geri çeviriyorlar.Yani sözde garantili alıyorsun. Bunlarla uğraşmaktansa garantisiz cihazı daha ucuza alıp eğer bozulursa da aliden parça isteyip kendim takarım diye düşündüm. Kendim yapamasam bile bağımsız servisler garantiden çok daha ucuza tamir ediyorlar.
Tek takıldığım nokta yasadışı kayıt edilmesi. Onun için de ithalatçı garantili olanlar daha ucuz oluyor belki onu düşünebilirim. Onlarda da garantiye ulaşamıyorsun ama zaten genpa delta kvk evofone da aynı şeyin laciverti.

Xiaomi şart değil ise Realme 3 Pro var. Fiyatı da makul şu anda. Açıkçası kamera konusu hariç her konuda Redmi Note 8 den daha başarılı. Kamera konusunda da fotoğraf kalitesi olarak değil kamera sayısı konusunda daha iyi.
Öncelikle cevap için teşekkürler. Satıcı kutulu dedi bilmiyorum ama gerçekten öyle mi yoksa kendileri mi kutulamışlar onu gidip bakınca anlarım heralde. Kapanmama garantisi şöyle ; yeni yasa çıktı sanırım kayıtsız cihazların kapanacağı söylentisi var, öyle birşey olursa yeni telefon veririm dedi. Onun dışında zaten büyük ihtimalle IMEI bir süre sonra gider. Bu durumda da satıcı yeni IMEI yi ücretsiz atacağını söylüyor.
Ben zaten garantili alma taraftarıyım. Eğer dediğiniz gibi note 8 pro 2000 lere düşerse o parayı vermeye razıyım yani. Ama note 8 pro nun fiyatı 2400 civarı kalırsa aynı paraya spot mi 9t pro almak da kafamı kurcalıyor. :)
Biraz daha bekleyeyim ben o zaman. :)

Cihazın Orjinal kutusu olabilir. Kapalı kutu olmaz ilk açan siz olmazsınız. Çünkü IMEI işlemi için telefon bilgisayara bağlanıyor.

Aslında garantisiz cihaz alma fikri de bende şöyle belirdi ; servisler tamire fahiş fiyat çekiyorlar. Ve neredeyse her arızayı kullanıcı hatası diye geri çeviriyorlar.Yani sözde garantili alıyorsun. Bunlarla uğraşmaktansa garantisiz cihazı daha ucuza alıp eğer bozulursa da aliden parça isteyip kendim takarım diye düşündüm. Kendim yapamasam bile bağımsız servisler garantiden çok daha ucuza tamir ediyorlar.
Tek takıldığım nokta yasadışı kayıt edilmesi. Onun için de ithalatçı garantili olanlar daha ucuz oluyor belki onu düşünebilirim. Onlarda da garantiye ulaşamıyorsun ama zaten genpa delta kvk evofone da aynı şeyin laciverti.

Tamamen haklısın, ben de aynı şeyleri düşünmüştüm. Lakin karar verirken benim için önemli olan nokta şuydu. 700-800 TL farkla garantisiz alıp daha sonra sorun çıkarsa napacağım? Hangi servise yollayacağım? Lakin Xiaomi servisi olmadığı için ve bu cihazı bir tek aldığın yer kabul edeceği için çıkacak faturayı tahmin etmem çok zor olmadı. Bu işin ehli olmadıklarını da eklersek ortaya 2-3 telefon parası bile çıkıyor. Ucuz etin yahnisi yavan olur deyip garantili aldım cihazımı. En azından bir sorunla karşılaştığımda muhattap olabileceğim insanlar var, elinde belgeler - faturalar olduğu müddetçe yasal hakların var. Telefon markalarının kendilerine ait forumlarında bu konularda bir sürü konu var. Ekstradan servis dışı tamir eden insanlar da bu forumlarda mevcut. Bilgi sahibi olmadığını düşünerek paylaşmak istedim kusura bakma.

Tamamen haklısın, ben de aynı şeyleri düşünmüştüm. Lakin karar verirken benim için önemli olan nokta şuydu. 700-800 TL farkla garantisiz alıp daha sonra sorun çıkarsa napacağım? Hangi servise yollayacağım? Lakin Xiaomi servisi olmadığı için ve bu cihazı bir tek aldığın yer kabul edeceği için çıkacak faturayı tahmin etmem çok zor olmadı. Bu işin ehli olmadıklarını da eklersek ortaya 2-3 telefon parası bile çıkıyor. Ucuz etin yahnisi yavan olur deyip garantili aldım cihazımı. En azından bir sorunla karşılaştığımda muhattap olabileceğim insanlar var, elinde belgeler - faturalar olduğu müddetçe yasal hakların var. Telefon markalarının kendilerine ait forumlarında bu konularda bir sürü konu var. Ekstradan servis dışı tamir eden insanlar da bu forumlarda mevcut. Bilgi sahibi olmadığını düşünerek paylaşmak istedim kusura bakma.
estağfurullah ama servis dışında tamir edilirse garanti dışı kalıyor cihaz. Forumlarda garanti servisi karşıtı bir sürü yorum şikayet de var ama. Garantiden dolayı mağdur olanlar da çok fazla... Açıkçası aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık ...
Xiaomi şart değil ise Realme 3 Pro var. Fiyatı da makul şu anda. Açıkçası kamera konusu hariç her konuda Redmi Note 8 den daha başarılı. Kamera konusunda da fotoğraf kalitesi olarak değil kamera sayısı konusunda daha iyi.

Cihazın Orjinal kutusu olabilir. Kapalı kutu olmaz ilk açan siz olmazsınız. Çünkü IMEI işlemi için telefon bilgisayara bağlanıyor.
Açıkçası note 8 pro yu kamerası iyi ve ekran büyük diye tercih ettim. Bu fiyat bandındaki telefonların hepsine baktım ama bir alternatif bulamadım.
Tam emin değilim ama kutuyu önünde açıyor imei atıp öyle veriyor. ama zaten farkeden birşey yok kutulu veya kutusuz olmasında. Kutusuz olanların toplama cihaz olması ihtimali de var . Kutulu olmasına o yüzden takıldım. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı