Redmi Note 8 Pro ile Galaxy S9+ Takas Mantıklı mı?

Yukarıda iddia edildiği gibi her AMOLED panelde burn-in sorunu olmaz. AMOLED bu kadar sorunlu olsaydı, dünyada bir AMOLED ekran furyası olmazdı. Genel olarak S9 Plus daha iyi bir cihaz. @Cruslan arkadaşın dediği paneli siz kendiniz deneyimleyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
Yukarıda iddia edildiği gibi her AMOLED panelde burn-in sorunu olmaz. AMOLED bu kadar sorunlu olsaydı, dünyada bir AMOLED ekran furyası olmazdı. Genel olarak S9 Plus daha iyi bir cihaz. @Cruslan arkadaşın dediği paneli siz kendiniz deneyimleyin.

Siz S9 kullandığınız için mi bu kadar tecbüreli konuşuyosunuz? Ben Samsung marka cihazlardan nefret getirmemin sebebi bunlardır. Ghost screen olan Samsung cihazdan bir an önce kurtulmanıza bakın. Bu arkadaş gidip takas yapacak 1 2 ay sonra pişman olacak sonra bu konuya tekrar yorum yapacak ve siz de geçmiş olsun demekten başka bir şey demeyeceksiniz. Evet her AMOLED bir değildir. Fakat Samsung AMOLED'leri leştir. Her AMOLED cihazında ghost screen var sizin görüp görmeyeceğiniz kadar ve teknik servislerde en cok yedek parcası olup en cok arızalanan marka. Bilginize göre soru soracağım, onu bile sallayacaksınız. Bedava verseler yine almam.

Azıcık bilgin olsa ghost screen'in gün geçtikce ekrandaki izi çoğalacağını bilir, yukarıdaki yorumu yapmazdın.

@Patron is Del Mal, telefonu telefon gibi kullanırsanız bir sorun olmaz. Bugüne kadar neredeyse bütün telefonları Samsung olmuş birisi olarak hunharca telefonu kullanmanın manası yok. S4, S4 mini, S7, S8 ve S20 kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim ki düzgün kullanılırsa yıllarca götürecektir telefonunuz.

Eski telefonum olan Galaxy S8'de AMOLED yanığı vardı. Ancak telefonu hunharca kullanmamdan dolayı oluştu. Saatlerce telefonu şarjda ve oyun oynarken kullanıyordum. Ekranı kırılmasaydı sadece pilini değiştirmiş ve 4. senesinde kullanıyor olurdum. Hala da ikinci telefonum olarak süper çalışıyor ve performans anlamında sıkıntısı yok.

@Patron is Del Mal, telefonu telefon gibi kullanırsanız bir sorun olmaz. Bugüne kadar neredeyse bütün telefonları Samsung olmuş birisi olarak hunharca telefonu kullanmanın manası yok. S4, S4 mini, S7, S8 ve S20 kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim ki düzgün kullanılırsa yıllarca götürecektir telefonunuz.

Eski telefonum olan Galaxy S8'de AMOLED yanığı vardı. Ancak telefonu hunharca kullanmamdan dolayı oluştu. Saatlerce telefonu şarjda ve oyun oynarken kullanıyordum. Ekranı kırılmasaydı sadece pilini değiştirmiş ve 4. senesinde kullanıyor olurdum. Hala da ikinci telefonum olarak süper çalışıyor ve performans anlamında sıkıntısı yok.

Ömrü hakkında bir şey dediysem affola? Benim gözümde S20 S4 gibidir. Ne anlama geliyor bilmem. Ana telefonum P40 Pro iş telefonum Mate 20 Pro. İş telefonumu senelerdir hunharca kullanıyorum. Isınmaktan patlayacak derecelere gelmesine veya şarj bitirmeye calıssamda şarja takılıyken, 1 günü çıkartıyor iş çıkışına kadar. P40 Pro ise ana telefonum resmen 1 sene oldu hala daha 2 günü çıkartıyor. Kaliteli cihaz. Performanslı cihaz. 10k yı Zamzung'a veya Xiaomi'ye vereceğime. Huawei alırım en azından kendimi güvende hissederim. Bu arada ekranda bir tane bile ghost yok. İyi forumlar.

Ben konu sahibine bu olaydan bahsediyorum işte anladıysa iyi anlamadıysa yine anlatırım benim için sorun yok. Güncel bir cihaz kullanıyor şu an ve yeni. S9 ile takas ettiği zaman mesela 6 ay sonra satma kararı verdi. Hadi müşteri buldu diyelim istediği fiyattan satacak mı? Şu an 2500 3000 TL arası 2. el fiyat bandında geziyor telefoncularda. Ki adamda ghost screen var. Sorunun tek çözümü ekran değiştirmek olur. Ama 1 seneye kalmaz tekrar başlar screen olayı. Ama not8 de kalır ileride satacak olursa istediği fiyattan satabilir. Android 10,11 olan cihaza yakında Harmony OS gelecek. Android'den daha hızlı ve pil konusu olarak daha performanslı bir pil bekliyor olacak. S9 ile takas ederse hayatının pişmanlıgını yaşar.

Son düzenleme:
Evet her AMOLED bir değildir. Fakat Samsung AMOLED'leri leştir. Her AMOLED cihazında ghost screen var sizin görüp görmeyeceğiniz kadar ve teknik servislerde en cok yedek parcası olup en cok arızalanan marka. Bilginize göre soru soracağım onu bile kafanızdan sallıcaksınız. Bedava verseler yine almam
Cihazlar hakkında bilgim, senin gibi değilim. Super AMOLED ekranlar leştir demek bilgisizliktir. Her AMOLED kötü değildir deyip ama Super AMOLED kötüdür demek... Diğer çoğu firmanın AMOLED ekranlarını da Samsung üretiyor. Şimdiye kadar defalarca Samsung kullandım herhangi bir AMOLED yanığı, GS sorunu yaşamadım. AMOLED ekranlı cihazları doğru düzgün kullanırsan sorun vermesi çok nadirdir. Gidip sürekli full parlaklıkta kullanırsan, şarjdayken oyun oynarsan, sürekli sabit aynı duvar kağıdını kullanırsan, ekran sürekli sabit olursa bu tür eylemleri yaparsan sorun verebilir. Aynı durum IPS ekranlarda da olur. Bu panellerde de GS sorunu çıkıyor. AMOLED piyasadaki en iyi ekran panelidir. Samsung ve diğer firmalar enayi zaten AMOLED ekranda bu kadar diretiyor. Daha Super AMOLED ile AMOLED ekran ayrımını bilmeyen biri bana bu paneller hakkında konuşmasın.

Her AMOLED cihazında ghost screen var. Sizin görüp görmeyeceğiniz kadar ve teknik servislerde en cok yedek parcası olup en cok arızalanan marka. Bilginize göre soru soracağım, onu bile sallayacaksınız.
Açık açık bir yanlış bilgilendirme bu. Şikayetvar ve Epey kitlesinden farkın yok. Bilgini de onlardan alıyorsun zaten. Samsung arıza vermeme konusunda en iyi markalardan biri. Diğer Android modellerine göre servislerde daha fazla olmasının nedeni daha fazla sorunlu olmasından değil daha fazla satış yapmasından dolayı. Talep ne kadar artarsa otomatik olarak servislerdeki cihazların sayısı da artar. Bu kadar fazla satarsan ister istemez diğer markalara göre daha fazla cihazının servise gitme yüzdesi artar. Bir Oppo ile bir Samsung'un şikayet oranı elbette aynı olamaz.

Azıcık bilgin olsa ghost screnin gün geçtikce ekrandaki izi çoğalacağını bilir, yukarıdaki yorumu yapmazdın.
Belli oluyor kimin bilgisinin olup olmadığı. GS sorununun kendiliğinden düzeldiğini kim söyledi? Bunun tek çözümü panel değişikliği zaten, bunu bilmek için kahin olmaya gerek yok.

Siz S9 kullandığınız için mi bu kadar tecbüreli konuşuyosunuz? Ben Samsung marka cihazlardan nefret getirmemin sebebi bunlardır. Ghost screen olan Samsung cihazdan bir an önce kurtulmanıza bakın. Bu arkadaş gidip takas yapacak 1 2 ay sonra pişman olacak sonra bu konuya tekrar yorum yapacak sizde geçmiş olsun demekten başka bir şey demiceksiniz. Evet her AMOLED bir değildir. Fakat Samsung AMOLED'leri leştir. Her AMOLED cihazında ghost screen var sizin görüp görmeyeceğiniz kadar ve teknik servislerde en cok yedek parcası olup en cok arızalanan marka. bilginize göre soru soracağım onu bile kafanızdan sallıcaksınız. Bedava verseler yine almam.

Azıcık bilgin olsa ghost screnin gün geçtikce ekrandaki izi çoğalacağını bilir, yukarıdaki yorumu yapmazdın. Herkesin ağzı var konuşuyor.

Moderatör arkadaşlara bir şey soracağım. Samsung aşığı olabilirsiniz sitenin moderatörleri. Anlıyorum ama ne teknik servisten anlıyorsunuz ne de araştırıyorsunuz. Telefoncu demeyeceğim ama hangi servislere giderseniz gidin Samsung cihazların belirli belirsiz modellerinin AMOLED'lerinin leş olduğunu size söylerler. İkide bir bana ceza verip uyarı yapacağınıza açın araştırın derim. Sonra yanlış bilgi diye uyarı veriyorsunuz. Ghost Screen'in tek çözümü ekran değiştirmek o da 1 seneye tekrar başlar yazdım ve evet, sözümün arkasındayım. Ve kime sorarsanız sorun bu böyledir. Samsung cihazların revize ekranları bile kısıtlıdır. Bakın S20, S21 gibi modelerden bahsetmiyorum, belirli veya belirsiz modelleri diyorum ve bunların içlerinde S9+ da dahil.

Ben yemin ediyorum moderatörlerden bıktım artık. Dogru bilgi yazıyorum ceza verıyorlar. Birisine yardım ediyorum ceza verıyorlar. Yeter artık. Konuyu okumadan kim çok konusuyorsa ona direkt ceza veriliyor. Ve yine doğru bir cümle yazıyorum ve cevabımın arkasındayım. Denizli'de teknik olarak depom Samsung malzemeleriyle dolu, kısacası aynı caddede 10 yakın teknik var. Dün yarısı çöpe gitti depolar doldu diye. Madem bilginiz yok neden durduk yere bana ceza veriyosunuz anlamıyorum. Şimdi bu yazıyı yazdım diye de ceza verilir. Neden moderatörlere karşı gelindi diye, çünkü hiç hak adalet yok. @Recep Baltaş @Ali Güngör.

Bilgi seviyenin göstergesi. Cihazlar hakkında bilgim senin gibi değilim. Super AMOLED ekranlar leştir demek bilgisizliğin zirvesidir. Her AMOLED kötü değildir deyip ama super AMOLED kötüdür demek akıl tutulmasıdır. Diğer çoğu firmanın AMOLED ekranlarını da Samsung üretiyor. Şimdiye kadar defalarca Samsung kullandım herhangi bir AMOLED yanığı, GS sorunu yaşamadım. AMOLED ekranlı cihazları doğru düzgün kullanırsan sorun vermesi çok nadirdir. Gidip sürekli Full parlaklıkta kullanırsan, şarjdayken oyun oynarsan, sürekli sabit aynı duvar kağıdını kullanırsan, ekran sürekli sabit olursa bu tür eylemleri yaparsan sorun verebilir. Aynı durum IPS ekranlarda da olur. Bu panellerde de GS sorunu çıkıyor. AMOLED piyasadaki en iyi ekran panelidir. Samsung ve diğer firmalar enayi zaten AMOLED ekranda bu kadar diretiyor. Daha super AMOLED ile AMOLED ekran ayrımını bilmeyen biri bana bu paneller hakkında konuşmasın.

Açık açık bir yanlış bilgilendirme bu. Şikayetvar ve epey kitlesinden farkın yok. Bilgini de onlardan alıyorsun zaten. Samsung arıza vermeme konusunda en iyi markalardan biri. Diğer Android modellerine göre servislerde daha fazla olmasının nedeni daha fazla sorunlu olmasından değil daha fazla satış yapmasından dolayı. Talep ne kadar artarsa otomatik olarak servislerdeki cihazların sayısı da artar. Bu kadar fazla satarsan ister istemez diğer markalara göre daha fazla cihazının servise gitme yüzdesi artar. Bir Oppo ile bir Samsung'un şikayet oranı elbette aynı olamaz.

Belli oluyor kimin bilgisinin olup olmadığı. GS sorununun kendiliğinden düzeldiğini kim söyledi. Bunun tek çözümü panel değişikliği zaten bunu bilmek için kahin olmaya gerek yok.

Sen super AMOLED'den bahsediyorsun ben AMOLED'ten bahsediyorum. Ben de senin gibi kendi dairesinin içinde kendini bilgili zannedenlerden değilim. Tam tersi o işi icraat ediyorum, reklamcılık yapıyorum, grafikerim. Ve boş zamanlarda yukarı kattaki telefoncuda teknik servislik yapıyorum. Google'dan edindiğin bilgilerde gelme karşıma. Çık git servislerde biraz araştırma yap o zaman gerçek neymiş görürsün. Sokak telefoncuları demiyorum servisler diyorum. Ben burada Huawei servisinde sordum, kendileri dahi ima ediyorlar. Huawei AMOLED'leri bile kötü değil ki Samsung AMOLED'leri iyi olacak. Senin Samsung kullanman ve cihazlar ile sorun yaşamaman problem değil, sorun herkesin kullandığı ve sorun yaşayanlar. Bir tek sen Samsung kullanmıyorsun. Kendin itiraf ettin. Ben şikayet var veya diğer sayfalara girmiyorum hatta şikayet var umurumda olmayan bir site, hayatımda hiç girip bakmadım bile. Asıl sen o kitledensin kabul et. Daha fazla satış olduğunu biliyorum, bunu kim bilmiyor acaba? Neden acaba hep Samsung'un bellirli modelleri? Ben de bunu demeye calısıyorum ama moderatörler bana ceza veriyor. Samsung hata dolu ve aynı modellerin hepsinde AMOLED olmasa bile ghost screen var. Sahibi hor kullanmamasına rağmen ghostscreen olabilir. Bu kanıtlanmış bir şey.

Sen super AMOLED'den bahsediyorsun ben AMOLED'ten bahsediyorum. Bende senin gibi kendi dairesinin içinde kendini bilgili zannedenlerden değilim.
Super AMOLED bir AMOLED türüdür. Super AMOLED, AMOLED ekrana göre ışık sensörü ve dokunma sensörünün işleyişini daha verimli kılıyor. Super AMOLED panel daha ince, daha yüksek kontrast ve daha az güç tüketen bir panel türüdür. AMOLED ekranının biraz daha gelişmiş halidir. İkisi birbirinden apayrı teknolojiler değil.
Zaten bilgili değilsin bunu ekstra belirtmene gerek yok. Daha Super AMOLED ve AMOLED farkını bilmeyen. Super AMOLED ekranlara leş diyen birinin bilgili olmadığı açık.

Huawei AMOLED'leri bile kötü, değilki Samsung AMOLED'leri iyi olacak.
Yine saçmalamalar. Huawei bir panel üreticisi değil. Telefonlarında kullandığı AMOLED paneller Samsung üretimi zaten be adam. Önce bunları öğren. Sadece Samsung kullanmıyor BOE ve LG firmalarından da panel alıyor. Yine pazardaki pek çok marka AMOLED ve OLED ekranlar için Samsung'a başvuruyor.

Senin Samsung kullanman ve cihazlar ile sorun yaşamaman problem değil sorun herkesin kullandığı ve sorun yaşayanlar. Bir tek sen Samsung kullanmıyorsun
Milyarlarca kişi Samsung kullanıyor ve senin bahsettiğin gibi bir sorun asla ve asla yok. Teknik servise böyle sorunlar geldi diye genelleme yapıp Super AMOLED ekranlar leş demek açıkça yanlış bilgilendirmedir.

Daha fazla satış olduğunu biliyorum bunu kim bilmiyor acaba? Neden acaba hep Samsung'un belirli modelleri.
Zaten diğer firmalar ve Samsung enayi bu kadar Super AMOLED ekranda ısrar ediyor. Yahu aşırı fazla satan bir markanın şikayetleri ile diğer markalarının şikayetlerini nasıl aynı görürsün. General Mobile şikayetleri Samsung'dan az diye daha mı iyi olacak. Bu nasıl bir mantık. Telefonu hor kullanma bu olayları tetikler. Elbette hepsi kullanıcı hatasından olmuyor.

Samsung hata dolu modelleri ve aynı modellerin hepsinde AMOLED olmasa bile ghost screen var. Sahibi hor kullanmamasına rağmen ghostscreen olabilir. Bu kanıtlanmış bir şey.
Ghost Screen IPS ekranlarda da olur. AMOLED panele özgü bir durum değil. G4, G5 modellerinde kronik olarak vardı. Diğer IPS kullanan başka firmalarda da bu sorun var. S8 serisinde çok çıktı, çıkıp genelleme yapıp tüm Super AMOLED panellere leş demek apaçık yanlış bilgidir. Burada da yine ısrarla yanlışında ısrar ediyorsun.

Samsung aşığı olabilirsiniz sitenin moderatörleri. Anlıyorum ama ne teknik servisten anlıyorsunuz ne de araştırıyorsunuz. Telefoncu demeyeceğim ama hangi servislere giderseniz gidin Samsung cihazların belirli belirsiz modellerinin AMOLED'lerinin leş olduğunu size söylerler.
Kimsenin Samsung aşığı olduğu yok, yanlış bilgi veriyorsun. Yaptığın marka düşmanlığından başka hiçbir şey değil. Bize diyeceğine önce sen araştır. Teknik servisine böyle vakalar geldi diye bu panel leş olmuyor. Firma saf değil sürekli sorunlu panel üretsin, hem de dünyanın en büyük panel üreticisi bile.
Samsung AMOLED'leri leştir. Her AMOLED cihazında ghost screen var sizin görüp görmeyeceğiniz kadar ve teknik servislerde en cok yedek parcası olup en cok arızalanan marka.
Bunları yazıp ben tüm modelleri kastetmedim diyen birine başka diyecek laf yok.

Geri
Yukarı