Redmi Note 8 Pro şarj kablosu ısınınca soketi bozmuş olabilir mi?

Deneyimli yakup

Decapat
Telefonumu şarja taktım ve bir anda adaptör ve kablonun ucu ısındı, ben de hemen fişi çektim, sonra diğer adaptöre taktığım zaman telefon çok yavaş şarj olmaya başladı. Taktığım adaptör orijinal bir adaptör. Ben şarj soketi bozulmuş olabilir diye düşünüyorum. Ara kablo bozulmuş olabilir mi? Ara kablonun ucu çok ısınmıştı. Nedeni ne olabilir?
Telefon Redmi Note 8 Pro.

Prizde sıkıntı olabilir mi hocam? Bir anda çok ısınması fazla elektrik geldiğini gösterir. Adaptör ve prizde sıkıntı olabilir. Kullanmayın derim. Ayrıca yavaş şarj mevzusu da kabloyu çıkartıp tekrar takınca düzelebiliyor bazen. Sokette sıkıntı olsa hiç şarj almaz :) Ayrıca adaptör kaç w? Hızlı şarj desteklemiyor olabilir...

Prizde sıkıntı olabilir mi hocam? Bir anda çok ısınması fazla elektrik geldiğini gösterir. Adaptör ve prizde sıkıntı olabilir. Kullanmayın derim. Ayrıca yavaş şarj mevzusu da kabloyu çıkartıp tekrar takınca düzelebiliyor bazen. Sokette sıkıntı olsa hiç şarj almaz :) Ayrıca adaptör kaç w? Hızlı şarj desteklemiyor olabilir...
Prizde sıkıntı yok başka prizde de denedim adaptörü değiştirdim ve şu an kullandığım adaptörü önceden kullanmıştım ve hızlı şarj ediyordu o ısınmadan sonra önceden kullandığım adaptör de bile yavaş şarj olmaya başladı sorun ara kablo da diye düşünüyorum yarın yenisini alacağım teşekkür ederim
Bu arada adaptör 12W Huawei orijinal adaptörü

Isınması daha fazla elektrik geldiğini göstermez zaten voltaj dalgalanması şarj aletini pek etkilemez. Isınmasının sebebi kısa devre durumu olabilir. Birçok neden olabilir. Büyük ihtimalle kablonun ucunda oluşan kısa devre durumudur. Farklı şarj aleti ve kablo ile deneyin.

Isınması daha fazla elektrik geldiğini göstermez zaten voltaj dalgalanması şarj aletini pek etkilemez. Isınmasının sebebi kısa devre durumu olabilir. Birçok neden olabilir. Büyük ihtimalle kablonun ucunda oluşan kısa devre durumudur. Farklı şarj aleti ve kablo ile deneyin.
Farklı adaptör ile denedim ve 4 dakikada yüzde 1 olan değer 2 dakikada yüzde 1 e düştü.
Telefonu mağazadan almadım satıcıdan uygun bir fiyata aldım büyük ihtimalle onun verdiği adaptör ayıplı mal ısınma o yüzden olmuş olabilir

Şarj aleti ya sıkıntılı ya da çakmaysa etkilemez mi hocam? Orjinal ürün olsa fabrikasyon hatalı ürün olmasa eyvallah şarj aleti bunu dengeler de adaptör çakma veya sıkıntılıysa dediğim olabilir bence.

Şarj aleti ya sıkıntılı ya da çakmaysa etkilemez mi hocam? Orjinal ürün olsa fabrikasyon hatalı ürün olmasa eyvallah şarj aleti bunu dengeler de adaptör çakma veya sıkıntılıysa dediğim olabilir bence.
Adaptör kalitesiz ise olabilir ama arkadaş Huawei olduğunu yazmış, genelde data kabloları kısa devre yapınca bu durum oluyor. Arkadaş konuyu çözdüyse yazarsa sevinirim.

Birçok nedeni açıklayabilir misin? Geçen gün tel şarjdayken birden şarj olmayı kesti. Bir baktım kablonun adaptöre giren ucu aşırı ısınmıştı. Ucunu 2-3 saniye bile elime değdiremiyordum o kadar sıcaktı. Priz de şöyle: Duvara bir beşli takılı tv, modem falan takılı ona. Beşli prize üçlü priz takılı ona da pc kasası ve monitör ve telefonun şarjı takılıydı. Durum böyleyken yaşandı. Sonra başka adaptörlerle denedim ve kabloyu başka adaptöre takınca sıkıntı olmadı ama adaptöre başka kablo takınca çalışmadı. Sizce neden olmuştur. Ve Redmi Note 8 Pro için şarj aleti öneriniz var mıdır?

Geri
Yukarı