Redmi Note 8 Pro vs Poco X3 NFC

Görkem Umut

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Adana
Merhaba arkadaşlar. Bütçeme göre filtrelemelerim sonucunda iki tane telefon arasında kaldım. Yardımınıza ihtiyacım var. Birisi Xiaomi Redmi Note 8 Pro. Diğeri ise Poco X3 NFC. Aralarında en gözle görülür fark birisinin ekranın 60Hz, diğerinin ise 120Hz olması. Bu benim için 1 gram bile önemli değil. Bu farkı ortadan çıkarttığınızda hangisini tercih ederdiniz? Benchmark puanları neredeyse aynı. Note 2750 TL, POCO 3095 TL. Hangisini tercih etmeliyim?

Merhaba arkadaşlar. Bütçeme göre filtrelemelerim sonucunda iki tane telefon arasında kaldım. Yardımınıza ihtiyacım var. Birisi Xiaomi Redmi Note 8 Pro. Diğeri ise Poco X3 NFC. Aralarında en gözle görülür fark birisinin ekranın 60Hz, diğerinin ise 120Hz olması. Bu benim için 1 gram bile önemli değil. bu farkı ortadan çıkarttığınızda hangisini tercih ederdiniz? benchmark puanları neredeyse aynı. Note 2750 TL, POCO 3095 TL. Hangisini tercih etmeliyim?

Hocam o bütçeye ben Realme 7 tercih ederdim ancak sizin sorunuza bakacak olursak yazılımdan dolayı Note 8 Pro.(ROM atılırsa X3 NFC)
Bir de sanırım epey sitesinden bakıyorsunuz. Önerim oraya bakmayın çok yanlış bir puanlama sistemi var, kafanızı çok karıştırır.

Hocam o bütçeye ben Realme 7 tercih ederdim ancak sizin sorunuza bakacak olursak yazılımdan dolayı Note 8 Pro.(ROM atılırsa X3 NFC)

Bir de sanırım epey sitesinden bakıyorsunuz. Önerim oraya bakmayın çok yanlış bir puanlama sistemi var, kafanızı çok karıştırır.

Not: Note 8 Pro da güncelleme yaparsanız pek bir anlamı kalmaz. Güncelleme yapmak isterseniz X3 NFC alın.(Realme 7 varken X3 NFC alınmaz bence)

Not: Note 8 Pro da güncelleme yaparsanız pek bir anlamı kalmaz. Güncelleme yapmak isterseniz X3 NFC alın.(Realme 7 varken X3 NFC alınmaz bence)
Neden alınmasın?

Neden alınmasın?

Hocam çok daha iyi bir yazılımı var ve bu çok çok çok önemli bir etken (MIUI kötü Realme UI iyi olunca arada dağlar kadar fark oluyor.). Daha iyi bir işlemciye sahip ama günlük kullanım için ise X3 NFC'ye ROM atıp kullanmanız daha iyi olur ya da ekranından dolayı M31S'e bakabilirsiniz.

UI dert değil. Nova Launcher kullanıyorum zaten. UI dışında başka bir şey var mı?

Hocam oyunlar için Realme 7 GPU'su ile daha iyi olur ama günlük kullanım için X3 NFC ve M31s daha iyi olur.(M31s süper AMOLED ekranı, X3 NFC performansı yüzünden tercih edilebilir.)

Yeni konular

Geri
Yukarı