Redmi Note 8'den iPhone 6S'e geçmeye değer mi?

guneralp

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Kavaklıdere, Ankara
Arkadaşlar, hepinize selam öncelikle. Redmi Note 8'i Custom ROM ile kullanmaktayım ancak gerçekten takılma sorunları ve en başta ısınma sorunu son günlerde epeyce arttı. iPhone 6S ya da 6S Plus'a geçmek istiyorum. Her türlü daha mantıklı olacağını düşünüyorum ancak batarya konusunda tereddütlerim var. Sizce geçiş yapmaya değer mi? Alacağım cihaz kondisyon olarak sıfıra yakın ve 1600 lira.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, hepinize selam öncelikle. Redmi Note 8'i Custom ROM ile kullanmaktayım ancak gerçekten takılma sorunları ve en başta ısınma sorunu son günlerde epeyce arttı. iPhone 6S ya da 6S Plus'a geçmek istiyorum. Her türlü daha mantıklı olacağını düşünüyorum ancak batarya konusunda tereddütlerim var. Sizce geçiş yapmaya değer mi? Alacağım cihaz kondisyon olarak sıfıra yakın ve 1600 lira.

iPhone 6 cidden çöp 7 Plus veya daha üstüne bak.

Fiyatı iyiymiş. Ancak 1 seneden fazla daha kullanabileceğinizi düşünmüyorum. Geçip geçmemek size kalmış ancak Custom ROM'u orijinale çevirip elinizdeki cihazınızı kullanmanız daha mantıklı duruyor.

Değmez hocam. Her ne kadar biri Android biri iPhone olsa da 6S artık güncelleme almayan bir iPhone. Güncelleme almasa nolacak diyebilirsiniz ama iPhone'da durumlar Android'deki gibi değil. Önemli temel uygulamaları kullanmaya devam edebilmek için bile belirli bir iOS sürümünden yukarısını istiyor. Kısa vadede sorunlar baş göstermeye başlayacak. Android'de ise çok eski sürüm bile olsa Whatsapp, YouTube, Facebook, Outlook, Discord gibi uygulamalar sorunsuz çalışıyor. Ya iPhone 8 ve yukarısına bakın ya da elinizdeki cihazdan daha iyi bir Android bakın.

Değer.

Hayır iPhone 6-6s-6s+ kaç sene önce çıkmış ve redmi note 8 den çoğu anlamda çok düşük telefonlar. Kesinlikle önermiyorum. Redmi Note 8 kalmaya devam edin.

Geri
Yukarı