Redmi Note 9S alınır mı?

Metarkin

Decapat
Daha fazla  
Yakın zamanda Hepsiburada üzerinden yurt içi garantili olarak al(dır)mayı planlıyorum ancak aklımda halen sorular var o kadar olumsuz yorum okuyunca. Yazılım ve kasma sıkıntıları giderildi mi, ayrıca kamera tozlanması için tedbir olarak kızaklı kılıf veya kamera lensi-koruyucusu alınır mı? Cevaplarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yakın zamanda Hepsiburada üzerinden yurt içi garantili olarak al(dır)mayı planlıyorum ancak aklımda halen sorular var o kadar olumsuz yorum okuyunca. Yazılım ve kasma sıkıntıları giderildi mi, ayrıca kamera tozlanması için tedbir olarak kızaklı kılıf veya kamera lensi-koruyucusu alınır mı? Cevaplarsanız sevinirim.
Onun yerine M31 öneririm, bir tanıdığım aldı ve gayet iyi. Aynı zamanda kesinlikle P40 lite veya Realme 7'den iyi.

Xiaomi yerine Samsung, Oppo, Apple, OnePlus, Huawei gibi markalara bak. Alacaksan bile Xiaomi al, Redmi alma. Adamlar keyfinden alt marka olarak açmıyor. Ucuzluk için oradan kısar buradan kısar. Örneğin aynı fiyatta Redmi'nin bataryası, RAM miktarı daha iyi olur ama Samsung samoled ekran koyar, Aod'un olur vs... Detaylar bana göre önemlidir.

OnePlus'ın ucuz modeli olduğunu sanmıyorum, varsa da sahibinden üzerinden yurt dışı kayıtlı alınabilir galiba. Durumum pek yok o yüzden bir 2-3 yıl götürebilecek sağlam bir cihaz arıyordum performans konusunda tatmin etmişti beni 9s, uzun vadede kullanımda hangi markanın neden daha iyi olduğunu açıklayabilir misiniz? Samsung'a Exynos yüzünden, Huawei'ye ise Google olayları yüzünden yaklaşmıyordum. Özellikle arayüzde ve günlük uygulamalarda takılmalar beni illallah ettirdi şu an Redmi 8A kullanıyorum. 3000 TL bütçem var.

OnePlus'ın ucuz modeli olduğunu sanmıyorum, varsa da sahibinden üzerinden yurt dışı kayıtlı alınabilir galiba. Durumum pek yok o yüzden bir 2-3 yıl götürebilecek sağlam bir cihaz arıyordum performans konusunda tatmin etmişti beni 9s, uzun vadede kullanımda hangi markanın neden daha iyi olduğunu açıklayabilir misiniz? Samsung'a Exynos yüzünden, Huawei'ye ise Google olayları yüzünden yaklaşmıyordum. Özellikle arayüzde ve günlük uygulamalarda takılmalar beni illallah ettirdi şu an Redmi 8A kullanıyorum. 3000 TL bütçem var.

Eğer 3150 TL'ye alma imkanın varsa POCO X3 NFC al.
Eğer maksimum 3000 TL var ise Xiaomi Redmi Note 9S.

Screenshot_2021-05-16-10-33-44-053_com.android.chrome~2.jpg
Screenshot_2021-05-16-10-33-54-614_com.android.chrome~2.jpg

Neredeyse herkes kullandığı telefonu önermiş garip bir karmaşa olmuş.
MIUI yüzünden X3 NFC dahi alınmaz. ROM atılırsa ancak o zaman alınır.
Realme 7 ve P40 Lite iyi olur ama Google sıkıntı ise en iyi seçenek Realme 7.
M31s ise performansı düşük olduğundan alınmaz yerine yene süper AMOLED olan Realme 8 beklenebilir.

Xiaomi yerine Samsung, Oppo, Apple, OnePlus, Huawei gibi markalara bak. Alacaksan bile Xiaomi al, Redmi alma. Adamlar keyfinden alt marka olarak açmıyor. Ucuzluk için oradan kısar buradan kısar. Örneğin aynı fiyatta Redmi'nin bataryası, RAM miktarı daha iyi olur ama Samsung samoled ekran koyar, Aod'un olur vs... Detaylar bana göre önemlidir.

Hocam kıstıkları yer, alacak olan kullanıcı için önemli değilse alınır.
Aynı fiyata M.21 daha iyi batarya süper AMOLED ekran koyuyor ama 720G yonga setini koyamıyor mesela (2-3 gündür yoktum fiyatlar yene değişmişse pek fikrim yok)

Ben Note 9S kullanıcısıyım uzun yıllar kullanacağım için performans benim için önemliydi ve süper AMOLED ekran yerine onu tercih ettim. Başka birisi zaten 1-2 sene kullanacaktır o zaman zaten 9S'in yüzüne bakmaz mesela.

Geri
Yukarı