Redmi Note 9S alınır mı?

Yakın zamanda Hepsiburada üzerinden yurt içi garantili olarak al(dır)mayı planlıyorum ancak aklımda halen sorular var o kadar olumsuz yorum okuyunca. Yazılım ve kasma sıkıntıları giderildi mi, ayrıca kamera tozlanması için tedbir olarak kızaklı kılıf veya kamera lensi-koruyucusu alınır mı? Cevaplarsanız sevinirim.

9S bende var çok güzel hele ki kamerası :) alabilirsiniz donma, takılma, kasma vs. yok.

Aynı zamanda kesinlikle P40 Lite veya Realme 7'den iyi.

Kime göre?

9S bende var çok güzel hele ki kamerası :) alabilirsiniz donma, takılma, kasma vs. yok.

Hocam 9S bende de var çok güzel bir telefon ama onca seçenek arasında bakarsak rezalet bir telefon.
ROM atılırsa ancak o zaman güzel bir telefon diyebiliriz.

OnePlus'ın ucuz modeli olduğunu sanmıyorum, varsa da sahibinden üzerinden yurt dışı kayıtlı alınabilir galiba. Durumum pek yok o yüzden bir 2-3 yıl götürebilecek sağlam bir cihaz arıyordum performans konusunda tatmin etmişti beni 9s, uzun vadede kullanımda hangi markanın neden daha iyi olduğunu açıklayabilir misiniz? Samsung'a Exynos yüzünden, Huawei'ye ise Google olayları yüzünden yaklaşmıyordum. Özellikle arayüzde ve günlük uygulamalarda takılmalar beni illallah ettirdi şu an Redmi 8A kullanıyorum. 3000 TL bütçem var.

Hocam Exynos konusu saçma bir konu bence.
Qualcomm'un da kötü modelleri yok mu?
Var.
MediaTek'in yok mu?
Çok fazla var.
Aynı şey Exynos işlemciler içinde geçerli. Kötü olan modelleri var ama Exynos 9611 kesinlikle bu kötü modellerden değil. Performans anlamında düşük ama Samsung, M.21'e güzel bir ekran paneli ve 6000 mAh batarya koymak için böyle düşük koymuş.
Üstelik performans anlamında G95>720G

Son düzenleme:
Benim iyice kafam karıştı sizin insafınıza bırakayım ihtiyaçlarımı yazıp 😄
Yaklaşık 2-3 yıl fazla kasma yapmadan götürebilecek, ortalama bir kameraya ve ara sıra girdiğim PUBG, Asphalt gibi oyunları orta ayarlarda oynatabilecek olsa yeter. Başka markalara şans verme vaktimin geldiğini düşünüyorum 3 Xiaomi'min de 1 yılı zor atlatmasından sonra. Samsung Exynos'un zamanla donmalar yapması ve Huawei'nin Google servisleri olayı kafamı karıştırıyordu ama çok da önemli olmadığını fark ettim. Daha uzun ömürlü olacak ise birkaç bin Antutu puanı feda edilebilir. Oppo ve Realme'yi de hesaba katarım. ROM, root vb. şeyler ile uğraşmadım eğer telefon garantisi bitene kadar dayanabilirse elbette atabilirim. Her duruma karşı arkamın sağlam olması için garantiye bir miktar fazla verilebileceğini düşünüyorum.
Son olarak 2500 bantlarında olsa daha makul olur 3000 aksine.
Redmi Note 8, M21, P Smart 2021, P40 Lite E ve Realme 6i cazip geliyor.

Yaklaşık 2-3 yıl fazla kasma yapmadan götürebilecek, ortalama bir kameraya ve ara sıra girdiğim PUBG, Asphalt gibi oyunları orta ayarlarda oynatabilecek olsa yeter. Başka markalara şans verme vaktimin geldiğini düşünüyorum 3 Xiaomi'min de 1 yılı zor atlatmasından sonra. Samsung Exynos'un zamanla donmalar yapması ve Huawei'nin Google servisleri olayı kafamı karıştırıyordu ama çok da önemli olmadığını fark ettim. Daha uzun ömürlü olacak ise birkaç bin AnTuTu puanı feda edilebilir. Oppo ve Realme'yi de hesaba katarım. ROM, root vb. şeyler ile uğraşmadım eğer telefon garantisi bitene kadar dayanabilirse elbette atabilirim. Her duruma karşı arkamın sağlam olması için garantiye bir miktar fazla verilebileceğini düşünüyorum.
Redmi Note 8, M.21, P Smart 2021, P40 Lite'e ve Realme 6I cazip geliyor.

Hocam AnTuTu puanına bakarak telefon alınmaz.
Çok saçma bir sistem. Bir çok şeyi hesaba katmadan puan vermesini hesaba katmıyorum bile.

Saydığınız cihazlardan P Smart 2021 ve 6I alınmaz.
Note 8 Pro ise güncelleme yapılmadığı taktirde alınabilir ama performans anlamında G95, G80tden daha iyi ve uzun yıllar götürme konusunu hesaba katarsak Realme 7 güzel bir seçenek olur.
Bunu hiç düşünmeden demek isterdim ama güzel ülkemde fiyatlar yene uçmuş ve 2-3 gün önce 2600-2700 arası olan telefon şu anda fazlasıyla pahalı bir fiyatta. Bana soracak olursanız Realme 7 o kadar etmez.

O fiyata hala çok güzel bir yonga seti sunsa dahi birçok özellikten mahrum bir telefon.
2600-2700 civarındayken rakipsiz bir telefondu ama fiyatının gitgide artması bence büyük bir eksi.
Eskimesi ve güncelleme yapınca sıkıntı çıkarmasını kafaya takmazsanız Note 8 almanızı tavsiye ederim.
Performans anlamında daha düşük olması sıkıntı değil ise M.21 ve A73 öneririm.
1-2 yıl çok rahat götürür dediğiniz oyunları ileride 60 FPS açar mı bilemem ama 1-2 yıl ekran panelleri ile Note 8 Pro'dan, kullanırken daha fazla zevk vereceği kesin.
3.yıl performans anlamında daha fazla üzebilir Note 8'e göre ama ekran paneli için bence değer.

Hocam AnTuTu puanına bakarak telefon alınmaz.
Çok saçma bir sistem. Bir çok şeyi hesaba katmadan puan vermesini hesaba katmıyorum bile.

Saydığınız cihazlardan P Smart 2021 ve 6I alınmaz.
Note 8 Pro ise güncelleme yapılmadığı taktirde alınabilir ama performans anlamında G95, G80tden daha iyi ve uzun yıllar götürme konusunu hesaba katarsak Realme 7 güzel bir seçenek olur.
Bunu hiç düşünmeden demek isterdim ama güzel ülkemde fiyatlar yene uçmuş ve 2-3 gün önce 2600-2700 arası olan telefon şu anda fazlasıyla pahalı bir fiyatta. Bana soracak olursanız Realme 7 o kadar etmez.

O fiyata hala çok güzel bir yonga seti sunsa dahi birçok özellikten mahrum bir telefon.
2600-2700 civarındayken rakipsiz bir telefondu ama fiyatının gitgide artması bence büyük bir eksi.
Eskimesi ve güncelleme yapınca sıkıntı çıkarmasını kafaya takmazsanız Note 8 almanızı tavsiye ederim.
Performans anlamında daha düşük olması sıkıntı değil ise M.21 ve A73 öneririm.
1-2 yıl çok rahat götürür dediğiniz oyunları ileride 60 FPS açar mı bilemem ama 1-2 yıl ekran panelleri ile Note 8 Pro'dan, kullanırken daha fazla zevk vereceği kesin.
3.yıl performans anlamında daha fazla üzebilir Note 8'e göre ama ekran paneli için bence değer.
Üstlerde de belirttiğiniz üzere uzun kullanım ve fiyat için ekran panelinden fedakarlık edilebilir bence, zaten şu ana kadar kullandığım tüm telefonlar LCD idi gözüm alıştı yani. Xiaomi uzun kullanımda sorun çıkartıyor diye kazımışım kafama da. 9S konusunda kararsız kalmıştım kronik sorunlarından dolayı ama bunu da geçersem Note 8 almanın hiçbir mantığı yok +100tl verip daha yenisini alabiliyorken. Güncellik ve yazılım da genel stabiliteyi etkilediğinden Snapdragon-Mediatek fark etmiyor diye düşünüyorum. Madem sizde 9S kullanıcısısınız deneyimlerinizi paylaşır mısınız? Bu model de olmazsa M21 alıp geçeceğim.

Yaklaşık 2-3 yıl fazla kasma yapmadan götürebilecek, ortalama bir kameraya ve ara sıra girdiğim PUBG, Asphalt gibi oyunları orta ayarlarda oynatabilecek olsa yeter. Başka markalara şans verme vaktimin geldiğini düşünüyorum 3 Xiaomi'min de 1 yılı zor atlatmasından sonra. Samsung Exynos'un zamanla donmalar yapması ve Huawei'nin Google servisleri olayı kafamı karıştırıyordu ama çok da önemli olmadığını fark ettim. Daha uzun ömürlü olacak ise birkaç bin Antutu puanı feda edilebilir. Oppo ve Realme'yi de hesaba katarım. ROM, root vb. şeyler ile uğraşmadım eğer telefon garantisi bitene kadar dayanabilirse elbette atabilirim. Her duruma karşı arkamın sağlam olması için garantiye bir miktar fazla verilebileceğini düşünüyorum.
Redmi Note 8, M21, P Smart 2021, P40 Lite E ve Realme 6i cazip geliyor.
Bütçeniz var, saymış olduğunuz cihazları sallayın. (Huawei P40 Lite hariç ama onda da Google hizmetleri bulunmuyor).

Realme 7 alın derim, yazılım, MediaTek Helio G95, Sony IMX682 kamera sensörü ve 90 Hz ekranı ile memnun edecektir.

Super AMOLED ekran isterseniz Realme 8 bekleyebilirsiniz, bu içerisinde geleceği tahmin ediliyor.

Üstlerde de belirttiğiniz üzere uzun kullanım ve fiyat için ekran panelinden fedakarlık edilebilir bence, zaten şu ana kadar kullandığım tüm telefonlar LCD idi gözüm alıştı yani. Xiaomi uzun kullanımda sorun çıkartıyor diye kazımışım kafama da. 9S konusunda kararsız kalmıştım kronik sorunlarından dolayı ama bunu da geçersem Note 8 almanın hiçbir mantığı yok +100TL verip daha yenisini alabiliyorken. Güncellik ve yazılım da genel stabiliteyi etkilediğinden Snapdragon-MediaTek fark etmiyor diye düşünüyorum. Madem sizde 9S kullanıcısısınız deneyimlerinizi paylaşır mısınız? Bu model de olmazsa M.21 alıp geçeceğim.

Hocam MIUI benim çok başımı ağrıttı.
Telefonun kamerası gerçekten güzel ancak renkler çok abartı. Sarıyı yeşil falan gösteriyor.
Görüntü açısından ise arkasının cam olması gerçekten çok güzel arada bir kılıfını çıkartıp bakıyorum :D.
Performans anlamında ise güncelleme yapmadığım zamanlardan konuşacağım. Gerçekten güzel bir performans veriyor ama daha iyi seçenekler var.
Hocam aslında direkt şöyle diyebiliriz.
Telefon beni her anlamda memnun etti. Her anlamda zirve bir telefon diyemeyiz ama gerçektende çok çok iyi bir iş çıkardığı kesin.
M.21'den daha fazla performans vereceğini düşünüyorum ama işin içine yazılım girince telefon her anlamda beni üzüyor.
Performans, ekran ve (bazen parlaklık kafasına göre çalışıyor. Otomatik parlaklık ayarı kapalı olduğu halde Full gözüküyor mesela ama Full değil.) Kamera gibi birçok şeyde beni üzüyor.

MIUI, Realme UI gibi iyi olsaydı bile Realme 7 daha iyi bir tercih olurdu ama sizin bütçenizi aşmasıyla birlikte siz tam olarak 3000 olmamasını istiyorsunuz.

M.21 ve A73 gibi cihazlara bakabilirsiniz ancak performans anlamında Note 8 Pro iyi olur.
Benim arkadaşım kullanıyor yazılımsal anlamda o da memnun değil ama forumda bazı kişiler sorun yaşamadıklarını belirtiyorlar.

Hocam bu arada söylediğiniz oyunlarda MIUI 11 de yüksekte rahat 60 FPS alıyordum ve ısınmıyordu.
Şu anda ise düşük-orta arasında 30-40 FPS alıyorum ve cihaz çok fazla ısınıyor.

Note 8 Pro cam kapağı, suya ve toza karşı koruması (her ne kadar IPX2 gibi çok düşük olsa da) ile bence güzel bir seçenek ama 2-3 yıl nasıl kullanacağınıza bağlı.
İlk 1-2 yıl oyunlarda sıkıntı yaşatmaz ama 3.yılın garantisini veremem diyebilirim M.21 ve A73 için.

Note 8 Pro'nun aksine AMOLED ekrana sahip olmaları 10 yıl geçse dahi (ileri ki yıllarda AMOLED yanığı olmaz ise) daha iyi bir film, video (tek artısı bu olmasa da en çok burada fark ediyor) deneyimi sunacak olmaları ile daha iyi olabilir, bence size kalmış.

1-2 sene bir telefon için uzun bir süre değil.
3.yılı da M.21 ve A73 çok rahat çıkartabilir diye düşünüyorum ama ileriki yıllarda Note 8 Pro ile farkı çok daha fazla hissedilebilir.
Note 8 Pro MIUI 10 ile geliyor yani yazılımsal sıkıntıları çok daha az ama bir telefonunu güncellememek dediğiniz gibi çok sıkıntı yaratabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı